Чи знаєте ви чим відрізняється польська національна віза від шенгенської?

Зміст

Наша редакція вже декілька місяців детально освітлює усі можливі варіанти легального заробітку і життя в Польщі. У цій статті розглянемо питання про те, як можуть відрізнятися два основні типи віз? Детальна інформація з кожного питання, допомагає бути повністю обізнаним при поїздках в чужу країну, поважати закон і порядки, а також бути зразковим відвідувачем країни.

Чим відрізняється польська національна віза від шенгенської?

Для того, щоб розібратися досить відвідати будь-яке консульство або посольство європейської країни і поставити це питання. Перша відповідь і основна відмінність – це термін перебування. Окрім цього, виникає безліч питань, коли ви починаєте займатися оформленням однієї з цих віз.

Терміни і описи

Щоб не заплутатися в усіх знаках, краще коротко згадати основні символи:

 • віза категорії З – шенгенська;
 • віза категорії D – національного типу.

Після буквеного позначення слідує цифра, яка свідчить про мету в’їзду до країни.

Відмінності в термінах перебування

По суті, саме про це і говорять співробітники усіх консульств або посольств : якщо іноземець хоче перебувати в Польщі строком до 90 днів в півріччя, може скористатися Шенгенською візою або правом Безвізового в’їзду, якщо можливий такий варіант, як у випадку з громадянами України в Польщі і інших країнах ЄС. Якщо ж виникає необхідність знаходиться в країні більше 90 днів, обов’язково слід оформити національну візу.

Вищесказане і є основна різниця, на яку посилаються в посольствах. Але складнощі на цьому тільки починаються.

Різниця в меті в’їзду

Раніше все було набагато простіше: Шенген оформляли, щоб відпочити або виїхати на шопінг в Європу, а національну візу робили для працевлаштування або навчання за кордоном.

Але відколи двері робочого ринку Польщі відкрилися для громадян країн СНД, з’явилися нові робочі місця з хорошими умовами праці і зарплатами, межі в цілях візиту трохи розмилися. Наприклад, для того, щоб легально працювати в Польщі, досить двох чинників:

 • дозвіл на роботу у вигляді документу;
 • законне перебування в країні.

При цьому, первинна мета в’їзду або оформлення візи повністю перестає бути актуальною: наприклад, людина могла отримати візу для проходження мовних курсів, а у результаті отримав зезволення на роботу, і залишився легально працювати в Польщі.

Або можна в’їхати по безвизу і почати працювати на підставі освядчення: варіантів дуже багато, і вони законні. Подібна ситуація актуальна виключно для Польщі, бо інші країни Шенгенської угоди не дають таких легких можливостей працевлаштування.

Незважаючи на це, все одно національні візи найчастіше оформляють саме для навчання і роботи.

Вартість оформлення

Найчастіше це сума наступних зборів – консульський, сервісний і ціна за додаткові послуги. У останні входить допомога в підготовці документів, заповненні анкет і так далі. За сервіс оплачуєте, якщо користуєтеся допомогою різних візових центрів або інших законних посередників. А консульський – плата за розгляди вашого питання консульством. Усі ціни залежать від типу візи і країни.

Для Шенгенської візи:

Для Національної візи:

Для звичайного і прискореного процесу встановлюються різні ціни: у другої категорії вони практично в два рази вище. Завдяки міждержавній угоді, оформлення національної візи типу D для громадян України – безкоштовне, але це не відміняє необхідності сплатити додаткові послуги, що допомагають оформити візу.

Географія використання

Тут все просто: якщо у вас Шенген, то ви можете знаходитися у будь-якій країні цієї зони 90/180, а національна дозволяє знаходиться увесь період в тій країні, де була оформлена. Також остання дозволяє знаходитися 3 місяці у будь-якій країні ЄС в туристичних цілях.

Кількість в’їздів

Для того, щоб не заплутатися, треба конкретно розібратися в правилах. Варіанти для Шенгену:

 • одноразовий в’їзд – знаходиться в зоні можна увесь вказаний період, але межу перетинати лише раз;
 • певна кількість в’їздів – рідко видається, дозволяє лімітовану кількість перетину кордону;
 • мульти – необмежена кількість в’їздів за вказаний період.

При національній візі зазвичай не буває обмежень на кількість перетинів кордону.

Коридори

Цей чинник враховується як для Шенгену, так і для безвиза однаково: тобто якщо ви вже були в країні по безвизу 90 днів, не можна відразу після цього оформляти Шенген. З національною візою все трохи складніше:

 • воєводська не має на увазі коридорів, можна оформляти після будь-якого іншого типу;
 • несезонна робоча це півроку в рік, в сумі;
 • сезонна – 270 в сумі з року;

За законами слід стежити, тому що вони постійно переглядаються.

Візи, які бувають двох типів

За законодавством країни, є деякі випадки, при яких в’їзд підтверджується обома видами віз :

 • шенгенська робоча, яка дозволяє працювати на території усіх країн Шенгенської зони, але має на увазі певні нюанси. Наприклад, для працівників водіїв, які їздять по міжміських трасах такий вид візи необхідно розглянути окремо, щоб ретельно вивчити усі нюанси і обмеження;
 • ділова – тип діяльності, який може здійснюватися з підтвердження будь-якої з віз : наприклад, для бізнесу в країнах ЄС можуть запропонувати Шенген, а для бізнесу усередині країни, може навіть розглядатися ВНЖ з правом отримання ПМЖ надалі.

Це основні перерахування відмінностей двох типів віз, які можуть зацікавити громадян України при в’їзді до Польщі. Звертайтеся до наших консультантів по номеру телефону, який вказаний на головній сторінці, якщо у вас є інші питання: ми з радістю допоможемо вам.