Запис у консульство в Польщі

zapis-v-konsulstvo-na-vizu

Зміст:

Українці, які їдуть на заробітки до Польщі, задаються питанням: як можна записатися в українське консульство в Польщі, щоб стати на консульський облік?

Як записатися на прийом до консула?

З 10 серпня 2020 року було змінено процес реєстрації на консульський прийом для українців. Це було зроблено у зв’язку з пандемією. Тепер для того щоб записатися на прийом консула, необхідно написати лист на електронну пошту консульства.

У листі необхідно вказати наступні дані:

  1. ПІБ заявника.
  2. Адресу електронної пошти.
  3. Одну з п’яти послуг: оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон; оформлення паспортних документів для дітей віком до 14 років; нотаріальні дії (заяви та довіреності); постановка на постійний або тимчасовий консульський облік; отримання готових паспортних документів.

Таким чином, вам потрібно написати лист, і після цього на вашу електронну адресу прийде відповідь, в якої буде вказана дата і час прийому. У цей день і час вам потрібно з’явитися у консульство.

Правила складання листа

Існує чотири основні правила, яких потрібно дотримуватися при написанні електронного листа:

  1. Лист має бути написаний виключно українською мовою.
  2. Електронна пошта має бути особистою, тобто в адресі має зазначатися ім’я або прізвище заявника. Не можна використовувати адреси типу darknet@net і тому подібні. Такі адреси не будуть прийняті. Пошта обов’язково має містити ваше ім’я, прізвище або ініціали. Якщо ви відправите лист з пошти з якимось незрозумілим нікнеймом, він просто залишиться нерозглянутим. Подібні послання у консульстві не відкривають, а відразу видаляють.
  3. Якщо вам потрібно отримати відразу кілька консульських послуг, це необхідно вказати в листі.
  4. Необхідно враховувати, що якщо вас, припустимо, троє в сім’ї, і у кожного є якась справа до консула, то кожен заявник повинен відправити окремий лист з окремої пошти. Кожен отримає особисте запрошення на прийом. Це не стосується дітей до 14 років, оскільки за них усі питання вирішують батьки.

Наприклад, якщо ви зробили запис до консула на своє ім’я, але вирішили не їхати самі, а відправити замість себе дружину, її не приймуть. Запам’ятайте, що так робити не можна. Приходити на прийом повинен сам заявник, і ніхто, крім нього.

Коли реєстрація не потрібна?

Також бувають випадки, коли не потрібно заздалегідь реєструватися по електронній пошті, а можна приїхати відразу, відповідно до графіка роботи консульства. Графік роботи можна подивитися тут: https://poland.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/grafik-roboti-z-gromadyanami-konsulskogo-viddilu-posolstva-ukrayini-v-respublici-polshcha

Існує три причини з’явитися в консульство без попереднього запису:

  1. Виготовлення посвідчення особи для повернення в Україну. Це стосується людей, які втратили паспорт і не можуть повернутися. Їм потрібен документ для повернення.
  2. Реєстрація громадян України. Це стосується новонароджених. Якщо ви українець, і у вас в Польщі народилася дитина, її потрібно зареєструвати в консульстві. Там же вам видадуть свідоцтво про народження. Одночасно з цим дитині буде дано українське громадянство.
  3. Витребування документів. Це випадки, коли вам потрібно зробити копію або дублікат якогось документа.

Не користуйтеся послугами різних посередників, які обіцяють поставити вас на консульський облік за гроші. Такі пропозиції часто роблять шахраї. Вони кажуть, що вільних днів для прийому немає, але за 200–300 злотих обіцяють їх надати. Не погоджуйтеся на подібні пропозиції.

Таким чином, якщо ваша справа відноситься до невідкладних, перерахованих вище, ви можете з’явитися в консульство без попередньої реєстрації. Якщо справа не термінова, але у консула немає вільних днів, просто почекайте. Слідкуйте за появою вільних дат і не платите посередникам за запис.

Якщо вам потрібна допомога в оформленні документів для працевлаштування в Польщі, звертайтеся в нашу компанію. Контактні дані вказані на сайті.