Як захиститися від аферистів у Польщі

aferyst-v-polіhe

На жаль, є чимало шахраїв, які виманюють гроші у людей, що збираються їхати на заробітки до Польщі. Щоб не попастися до них, потрібно вміти розпізнати в рекрутері афериста.

Як розпізнати шахрая?

У період карантину та безробіття кількість шахраїв істотно збільшилася. Вони пропонують людям фейкові вакансії та беруть за це гроші.

Найчастіше це відбувається так: шахрай надсилає вам у Фейсбук або Вайбер посилання на вакансії з хорошими умовами праці та високою зарплатою. Ви відсилаєте йому гроші, і після цього він пропадає. За якими ж ознаками можна розпізнати такого афериста?

Відсутність сайту компанії

Перше, на що потрібно звернути увагу, це сайт трудового агентства, яке пропонує вакансію. Як правило, у аферистів немає ніякого сайту. А якщо і є, то якість його сумнівна. Навіть людині, яка не розбирається в подібних питаннях, з першого погляду видно, що сайт зроблений абияк.

Тому завжди, у кожного рекрутера, просите посилання на сайт його фірми. Так ви дізнаєтеся, чи дійсно така фірма існує, і чи дійсно дана людина є її представником.

Перевірити це можна наступним чином. Якщо вам дали посилання на сайт і сказали, що він належить фірмі, зайдіть туди та пошукайте номер телефону, з якого представник компанії з вами спілкується. Він обов’язково має бути вказаний там.

Якщо такого номера немає, значить, людина просто взяла будь-який сайт і видала його за сайт своєї фірми. У цьому випадку припиняйте спілкування з шахраєм і шукайте іншого рекрутера. Перевіряючи таким чином сайти кожного агентства, ви зможете розпізнати більшу частину аферистів.

Занадто хороші умови праці та зарплата

aferystov-v-pol-she

Дуже часто аферисти приваблюють людей вигідними вакансіями. Якщо вакансія занадто приваблива (мінімальні вимоги, безкоштовне житло, трудовий договір, висока зарплата), варто насторожитися.

Фірми, що пропонують такі вакансії, зазвичай не беруть людей з безвізом, з готовими візами і тих, хто вже знаходиться в Польщі. Вони придумують ці вакансії для того, щоб продати пакет документів для оформлення візи. Ви робите у них візу, платите їм гроші, а коли документи готові, вам кажуть, що цієї вакансії зараз немає, і вам потрібно або почекати невизначений період часу, або поїхати на іншу вакансію (наприклад, на птахофабрику). Таке буває дуже часто.

Ці фірми заробляють на виготовленні документів. Тому, якщо у вас вже є віза, шахраї просто проігнорують вас і не дадуть відповіді на повідомлення. Заради інтересу можете провести такий експеримент: написати на кілька номерів, взятих, наприклад, з Фейсбуку, і обов’язково вказати, що у вас вже є готові документи для виїзду. Якщо це шахраї, то вони вам просто не дадуть відповіді.

Деякі нормальні агентства теж не беруть людей з біометричним паспортом, без візи. Але якщо у вас є віза, яка буде діяти ще кілька місяців, то вас обов’язково запросять на запропоновану вакансію. Тому завжди звертайте увагу на те, ігнорують вас чи ні.

Приховування назви та адреси фірми, що пропонує вакансію

Шахраї ніколи не повідомляють назви фірми, яка нібито пропонує вакансію, та її фізичної адреси. Наприклад, вам пропонують такі вакансії: упаковка чіпсів Lays, батончиків Mars або шоколаду Milka. При цьому детально розписують усі привілеї роботи: безкоштовне житло, відсутність вікових обмежень і т. д.

Але як тільки ви запитаєте у рекрутерів фізичну адресу підприємства, що пропонує роботу, вам просто не дадуть відповідь. Пам’ятайте, аферистів цікавлять люди, які задають мінімум питань.

Таким чином, щоб на нарватися на шахраїв, досить дотримуватися трьох вищезазначених правил:

  • перевіряти сайт рекрутингової фірми;
  • цікавитися, чи візьмуть вас, якщо є готова польська віза;
  • запитувати фізичні адреси підприємств, які пропонують вакансії.

Дотримуючись цих рекомендацій, ви максимально знизите ризик попастися на вудку аферистів.

Якщо вам потрібна допомога у працевлаштуванні в Польщі або оформленні документів, необхідних для виїзду, звертайтеся в нашу компанію eww.com.ua. Контакти вказані на сайті.