Як відкрити чеську робочу візу

chekhiya-robota-viza
Зміст:

Якщо ви збираєтеся їхати на заробітки до Чехії, вам обов’язково потрібно знати, як оформити робочу візу. Весь процес оформлення можна розділити на три етапи:

 1. Збір пакету документів.
 2. Подача документів у візовий центр.
 3. Отримання візи.

Розглянемо кожен етап більш докладно.

Збір документів

Пакет усіх необхідних документів ділиться на дві частини: папери, які повинен надати чеський роботодавець, і документи, які ви повинні зібрати самостійно.

Документи від роботодавця

До числа паперів від чеського роботодавця відноситься:

 • Дозвіл на роботу. Він має бути наданий в оригіналі, з гербовою маркою. Якщо ви ніколи раніше не їздили в Чехію, але їздили в Польщу, то там це називається запрошенням. Це документ, за яким ви можете заїхати в країну по безвізу або на основі якого відриваєте польську робочу візу. Дозвіл на роботу в Чехії – це таке ж запрошення.
 • Трудовий договір. Це зразок трудового договору, який укладаєте ви і ваш роботодавець. У ньому мають бути чітко прописані всі умови, на яких ви будете працювати, коли приїдете до Чехії. Маючи цей договір, ви вже знаєте, що саме будете робити і яку зарплату отримувати.
 • Документ про проживання. Цей папір також надає чеський роботодавець. Це договір про найм житла. Працівники консульства при відкритті візи повинні знати, що ви їдете в Чехію не на порожнє місце і не будете шукати притулку в хостелах або жити на вокзалі. Документ показує, що роботодавець вже подбав про вас і знайшов житло. Приїхавши до Чехії, ви відразу зможете облаштуватися і приступити до роботи. У договорі зазначено, скільки людей проживає на житлоплощі, які там умови і т. д.

Це три основні документи, які зобов’язаний надати роботодавець. На підготовку цих паперів уходить в середньому від 30 до 50 календарних днів.

Документи, які потрібно зібрати самому

chekhiya-robota-viza-passport

Що стосується паперів, які ви повинні зібрати самостійно, то до них відноситься:

 • Візова анкета. Цю анкету вам необхідно заповнити. Тут, так само, як і при працевлаштуванні в Польщі, заповнювати форму потрібно латиницею. Уважно перевірте, щоб усі дані були написані без помилок. Якщо виявиться хоча б одна помилка, вам можуть відмовити в оформленні візи. Завантажити бланк візової анкети можна тут: mzv.cz/jnp/en/information_for_aliens/visa_form
 • Медична страховка. Є кілька пунктів, яким має відповідати страховка. По-перше, покриття має становити мінімум 30 тис. євро, а франшиза – нульова. Для отримання такого документа скажіть в страховій компанії, що вам потрібна нульова франшиза, і вони зроблять все, як треба. По-друге, страховку потрібно оформити на весь термін перебування. Якщо термін дії страховки буде коротше, то вам не видадуть візу. По-третє, дані не мають бути написані від руки, а тільки надруковані. Зверніть на це увагу, оскільки є страхові компанії, які все пишуть вручну. По-четверте, страховку повинна видати компанія, яка акредитована в чеських консульствах. Список подібних компаній можна подивитися тут: mzv.cz/public
 • Український паспорт. Вам знадобиться оригінал і копії усіх сторінок, на яких є які-небудь позначки. Якщо у вас вже не простий паспорт, а id-карта, то потрібні ксерокопії обох сторін карти, а також документ, що підтверджує вашу прописку.
 • Закордонні паспорти (усі, які у вас є). Тут також необхідні оригінали та копії всіх сторінок, на яких є позначки про в’їзди, виїзди, візи на територію Євросоюзу за останні три роки. Якщо, припустимо, у вас два закордонні паспорти, а ви подасте один, то чеське консульство все одно дізнається, що у вас є ще один, і відмовить у видачі візи.
 • Ідентифікаційний код. Потрібен оригінал і копії.
 • Фото 3,5 х 4,5 см (80% обличчя), зроблене на білому фоні.
 • Квитанція про оплату послуг візового центру.

Це повний пакет документів, який вам потрібно зібрати, щоб отримати чеську робочу візу на 3 місяці.

Подача документів у візовий центр

Спочатку вам потрібно звернутися в будь-яке відділення Idea Bank. Це єдиний банк, який приймає оплату за послуги візових центрів для оформлення чеської візи. Вам потрібно піти в банк і заплатити 12 євро. Вам видадуть квитанцію про оплату, яку ви додасте до пакету документів.

Через кілька днів вам зателефонують з візового центру та призначать конкретний день і час подачі документів. У цей день і час вам потрібно прийти з пакетом документів і віддати їх на розгляд.

При подачі необхідно буде заплатити консульський збір у розмірі 35 євро. Його платять усі, хто подає документи на оформлення шенгенських віз. Шенгенські візи – це усі візи, термін дії яких коротше 90 днів.

Отримання візи

Розгляд ваших документів триватиме від 7 до 14 календарних днів. Після цього ви отримаєте на руки свій паспорт та інші папери. У паспорті вже буде знаходитися чеська віза.

Після цього зв’яжетеся зі своїм роботодавцем і обговоріть дату виїзду, щоб в конкретний день він очікував вашого приїзду. Це дуже важливо, тому що на кордоні перевірятимуть, чи дійсно ви їдете до конкретного роботодавця, а не на яку-небудь нелегальну роботу.

У Чехії дуже негативно ставляться до нелегального працевлаштування, тому проводять багато різних перевірок, щоб контролювати і карати роботодавців, які роблять і продають фіктивні документи.

З цим питанням в Чехії справи йдуть набагато краще, ніж в Польщі. У Польщі такого суворого контролю немає, тому ви можете купити запрошення від роботодавця і їхати, куди захочеться. У Чехії ж все це строго перевіряється.

Якщо налаштовані на легальне працевлаштування, то Чехія – для вас. Якщо ж ви хочете працювати неофіційно, вибирайте іншу країну, де закони простіше.

Тепер ви знаєте, які документи потрібно зібрати для оформлення візи і як їх подати. Якщо вам потрібна допомога в працевлаштуванні або отриманні чеської візи, звертайтеся до нас. Наші контакти вказані на сайті.