Як отримати медичну допомогу в Польщі?

vrach-i-paczient-v-bolnicze

Українців, які працюють у Польщі, цікавить питання: як отримати медичну допомогу, перебуваючи на території іншої країни? Давайте розберемося в цьому питанні та дізнаємося, як записатися до лікаря в разі необхідності, що робити, якщо отримав травму і т. д.

Чи можуть українці отримувати медичну допомогу в Польщі?

Перш за все, потрібно знати, що кожен офіційно працевлаштований українець, має право на медичне обслуговування. Якщо ви працюєте по Умові о праце, Умові злецення або по Умові о дзело, то можете безкоштовно отримати лікарську допомогу. Вартість медпослуг покривають страхові відрахування, які ви платите з кожної зарплати.

Питаннями медичного страхування займається організація під назвою Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ). Усі офіційно працевлаштовані громадяни гарантовано мають медичне страхування. Вони можуть звертатися в будь-яку поліклініку або лікарню, яка уклала договір з NFZ. Більш детально ознайомитися з цією організацією можна тут: https://www.nfz.gov.pl

Термінова та нетермінова медична допомога

Медичну допомогу можна розділити на дві великі групи – термінову та нетермінову. Термінова допомога потрібна у тих випадках, коли потерпілий не може чекати прийому лікаря. Наприклад, людина отримала травму (перелом, вивих, опік) або їй різко стало погано (стрибок тиску, серцевий напад, отруєння). У таких ситуаціях потрібно або викликати швидку допомогу, або якомога швидше їхати в лікарню самому.

Нетермінова медична допомога стосується випадків, коли хворий може почекати деякий час до прийому лікаря. Він записується на консультацію на певний день і чекає своєї черги.

Де отримати безкоштовну медичну допомогу?

Якщо ви хочете отримати безкоштовну медичну допомогу, шукайте медзаклад, у якого підписаний договір з NFZ. На воєводських сторінках сайту NFZ є списки всіх лікарень та поліклінік.

Зайдіть на сайт за вказаним вище посиланням, знайдіть своє воєводство та ознайомтеся зі списком лікувальних установ. У цих лікарнях та поліклініках ви зможете отримати медичну допомогу безкоштовно.

Реєстрація в поліклініці

Після того як ви приїхали в Польщу і вже знайшли собі житло, дізнайтеся, де знаходиться найближча поліклініка. Підіть туди та напишіть заяву про те, що хочете обслуговуватися в цьому лікувальному закладі.

Вам видадуть бланк анкети, яку потрібно заповнити. Після цього співробітники поліклініки заведуть на ваше ім’я лікарняну карту. Процедура в точності повторює ту, що практикується в Україні.

Якщо ви працевлаштовуєтеся через агентство праці, можна попросити допомоги там. Багато агентств мають договори з поліклініками та виконують процедуру приписки іноземного співробітника до конкретної лікарні самостійно. Вам потрібно просто попросити про це.

Якщо ж ваше трудове агентство не займається подібними речами або не хоче допомагати вам, зверніться в реєстратуру будь-якої поліклініки і скажіть, що хочете обслуговуватися в ній. Вам дадуть бланк заяви, ви його заповните, і для вас заведуть картку.

Щоб написати таку заяву, ви повинні мати при собі паспорт і номер песель. Про те, що таке песель, і як його отримати, читайте в інших статтях на нашому сайті. Номер песель бажано отримати ще до того, як будете ставати на облік в поліклініку. З цим документом вам буде набагато простіше орієнтуватися в будь-якій держустанові Польщі.

Як записатися на консультацію до лікаря?

Після постановки на облік в поліклініку ви можете записатися на консультацію до потрібного лікаря. Зробити це можна по телефону, по електронній пошті або просто прийшовши до поліклініці.

Кожен раз при відвідуванні медустанови беріть з собою документ про медичне страхування. Отримати його можна безпосередньо у свого роботодавця або в ZUS. Номер страхового поліса бажано вивчити напам’ять.

Якщо ви прийшли в лікарню без поліса або не пам’ятаєте його номера, вам можуть відмовити в безкоштовній консультації. Тому документ краще завжди мати при собі, а також знати його номер на випадок, якщо вам несподівано знадобиться термінова допомога.

Як бачите, нічого складного немає. Ви приїжджаєте в Польщу, заселяєтеся в квартиру або кімнату і шукаєте поліклініку за місцем проживання, користуючись списком адрес на сайті NFZ. Потім йдете до найближчого медзакладу і стаєте на облік. Тепер ви в будь-який час можете прийти та записатися на консультацію до потрібного фахівця.

vrach-i-paczient-v-bolnicze

Як отримати термінову медичну допомогу?

Якщо ж вам знадобиться термінова допомога лікаря, ніякої реєстрації не потрібно. Просто викличте швидку допомогу. Бригада приїде і допоможе вам на місці або забере в лікарню. Викликати лікаря можна, зателефонувавши за номером 999 або 112.

Якщо ваш стан дозволяє самостійно дістатися до лікарні, вирушайте туди. У термінових випадках лікарні зобов’язані приймати пацієнтів без попередньої реєстрації та наявності страхового поліса.

Вже після того, як медична допомога буде надана, в лікарні запитають про наявність у вас страхового документа. Якщо він є, ви зможете відіслати скани по електронній пошті або принести документ в лікарню протягом певного часу.

Якщо ж ви працюєте неофіційно і не маєте страховки, вам випишуть рахунок за надані медичні послуги, який ви зобов’язані будете оплатити. При неофіційному працевлаштуванні витрачені на лікування гроші вам ніхто не поверне. А платна медицина в Польщі коштує недешево.

Варто знати, що в термінових випадках вам обов’язково нададуть медичну допомогу. Відмовитися від неї ви не зможете, а заплатити все одно доведеться. Причому, заздалегідь вартість послуг вам не повідомлять. Її ви дізнаєтеся вже потім, коли вам нададуть рахунок.

Тому краще уникати нелегальної роботи, а працевлаштовуватися за договором і чесно платити податки. Це допоможе вам уникнути зайвих витрат при виникненні проблем зі здоров’ям.

Тепер ви знаєте, що потрібно робити, щоб отримати медичну допомогу, перебуваючи на території Польської Республіки. Якщо у вас є питання, що стосується працевлаштування в Польщі, звертайтеся до наших консультантів. Наші контакти вказані на сайті.