Воєводське запрошення: що потрібно знати українцю

karta-voevod-poland

Громадяни України, які їдуть на заробітки до Польщі, задають багато питань, що стосуються робочих запрошень. Давайте розглянемо найбільш часті питання про воєводські запрошення.

Чи можна поміняти роботодавця, зазначеного в запрошенні?

На це питання не можна дати однозначної відповіді. Тут все залежить від того, чи є у вас вільні дні по освядченню. Якщо ви хочете змінити роботодавця, то потрібно піти з однієї фірми, явитися до іншої та зробити там дозвіл на роботу. У подібному випадку це буде освядчення. Тобто, ви будете перебувати в Польщі на підставі воєводської візи, а працювати – на підставі звичайного освядчення.

Звичайно, якщо у вас немає вільних днів по освядченню, і вам його ніхто не зможе зробити, то влаштуватися до іншого роботодавця не вийде. А самі воєводські запрошення ніхто не переробляє, оскільки це займає дуже багато часу.

Чи можна залишатися в Польщі за безвізом, якщо є воєводське запрошення?

Відповідь тут однозначна: ні. Якщо ви перебуваєте в Польщі на підставі біометричного паспорта, то, навіть, якщо у вас є воєводське запрошення, воно саме по собі не дає права легально перебувати на території Польщі. Воно тільки дає вам право легально там працювати.

Щоб воно допомогло саме з перебуванням в Польщі, вам потрібно повернутися в Україну, відкрити візу на підставі цього запрошення, і тоді вже їхати назад.

Якщо ви будете перебувати в Польщі за біометричним паспортом більше 90 днів, то, навіть якщо у вас є воєводське запрошення, вас все одно депортують. Пам’ятайте, що продовження перебування за біометричним паспортом на період карантину немає.

Чи можна працювати за воєводським запрошенням в тому ж самому воєводстві, але в іншого роботодавця?

Тут також відповідь однозначна: ні. У жодного запрошення не існує прив’язки до конкретного воєводства. Воно прив’язане саме до роботодавця, так само, як і карта побиту або освядчення. Тобто, воєводське запрошення видає конкретна фірма, і легально працювати по ньому ви можете тільки на цій фірмі.

Якщо ви хочете працювати на іншій фірмі, розташованій в цьому ж самому воєводстві, то ця фірма зобов’язана зробити вам нове запрошення.

Якщо ви збираєтеся на заробітки в Польщу і вам потрібна допомога в оформленні документів, звертайтеся до нас. Наші контакти вказані на сайті.