Оформлення санітарної книжки для роботи в Польщі

Зміст:

Одним з документів, який потрібно мати для працевлаштування в Польщі, є санітарна книжка. Правда, потрібна вона далеко не всім, а тільки представникам певних професій. Давайте дізнаємося, кому вона потрібна і як оформляється.

Що таке Książeczka sanepidowska/zdrowia?

Цей документ призначений для підтвердження нормального стану здоров’я у працівників деяких сфер. У Польщі санкнижку називають книжечкою здоров’я. Раніше так вона називалася офіційно, а зараз такої назви немає, але люди по старій пам’яті її вживають.

Польське законодавство не має встановленого виду дослідження в санітарно-епідемічних цілях. Через це відомості про стан здоров’я працівників фіксуються як на бланках Książeczka sanepidowska, так і в звичайних меддовідках. Варто пам’ятати, що медичні огляди для влаштування на роботу не відносяться до Badania do celów sanitarno-epidemiologicznych.

Представникам яких професій потрібна санітарна книжка?

На багато підприємств і фірм можна влаштуватися без книжечки здоров’я. Однак представникам деяких професій вона необхідна. Сюди відносяться лікарі та інші медпрацівники, кухарі, офіціанти, вчителі та вихователі дитячих садків. Є й деякі інші професії, які вимагають наявності у працівника такого документа.

Питання необхідності санкнижки потрібно з’ясувати у роботодавця відразу, щоб потім не возитися з її оформленням в останній момент.

Вартість книжечки здоров’я

Середня вартість лікарського профогляду дорівнює ста злотим. Аналізи обійдуться приблизно в ту ж суму. Тому на санкнижку бажано відразу відкласти не менше 200 злотих.

Згідно із законодавством, за оформлення санітарної книжки і проходження різних планових профоглядів має платити керівництво компанії. Але на ділі, як правило, витрати несе працівник, тому що медогляд потрібно пройти ще до співбесіди. Деякі роботодавці зовуть на попередню співбесіду тільки тих претендентів, у яких вже є книжечка здоров’я.

Чи можна купити готову санкнижку?

У багатьох приїжджих працівників виникає спокуса купити вже готовий документ про стан здоров’я, заощадивши таким чином час і гроші. Робити цього ні в якому разі не можна, тому що такі дії вважаються незаконними (підробка документів) і караються аж до тюремного терміну.

oformleniye-meditsinskoy-knizhki-dlya-roboti

Правила оформлення Książeczka sanepidowska/zdrowia

  1. Спочатку потрібно отримати направлення зі списком лікарів, яких потрібно обійти. Ці списки можуть відрізнятися для представників різних професій.
  2. З даним направленням потрпібно піти в санепідстанцію. У маленькому населеному пункті може не бути власної поліклініки. В цьому випадку доведеться поїхати в найближче місто, де вона є. Щоб не витрачати час даремно, бажано завчасно дізнатися графік роботи лікарів та лабораторії, яка приймає аналізи.
  3. Після медогляду кожен фахівець поставить позначку в книжечці здоров’я. Після відвідування лікарів потрібно здати аналізи. Аналізи можуть відрізнятися для різних вакансій. Найбільш затребувані: на черевний тиф, сальмонельоз, туберкульоз. Аналізи є платними. Платити потрібно заздалегідь, перед здачею.
  4. Результати аналізів не видають відразу. Тут доведеться почекати кілька днів, поки вони будуть готові, а потім прийти за ними.
  5. Довідки з отриманими результатами потрібно віднести до терапевта, який занесе відомості у санкнижку.

Як уже згадувалося раніше, документ не має суворої форми, але при цьому в ньому обов’язково мають бути такі дані:

  • ПІБ працівника;
  • робоча сфера та інша інформація про роботу;
  • список аналізів з результатами;
  • дати нових обстежень;
  • допуск до роботи.

Термін дії документа

Санітарна книжка не має конкретного періоду дії. Як часто потрібно робити повторні медогляди визначає лікар. Це залежить від стану здоров’я співробітника та сфери трудової діяльності. Деякі аналізи досить здати один раз. Якщо виникає необхідність повторної здачі аналізів, то витрати на них відшкодовує керівництво компанії.

Втрата Książeczka sanepidowska/zdrowia

Якщо документ загублено, працівника чекають зайві клопоти по його відновленню. Тому краще підстрахуватися і зробити копії довідок. При наявності цих копій можна звернутися до санітарно-епідеміологічної служби та попросити відновити документ. Новий бланк коштує дешево – всього два злотих.

Оскільки обходження лікарів, здача аналізів і очікування результатів вимагає певного часу, робити це потрібно заздалегідь, щоб до моменту працевлаштування книжка вже була готова.