Скільки коштує санітарна книжка в Польщі і для якої роботи її вимагають?

Зміст

При працевлаштуванні в Польщі виникає необхідність оформлення санітарної книжки або книжечки здоров’я : термін цей добре знайомий громадянам країн СНД. Процес отримання також дуже схожий: треба звернутися в санітарно-епідеміологічну станцію, здати необхідні аналізи, отримати довідки і оформляти документ.

Але по факту, при оформленні документів виникає безліч питань : хто повинен оформляти документ і де працівник може це зробити? У яких випадках платити повинен сам працівник? Які є нюанси оформлення?

книжечка здоровьяЩо таке Książeczka sanepidowska / zdrowia?

По суті, цей документ – підтвердження лікарського допуску до певних видів роботи. Згідно із законом термін цей відмінили в 2008 році і замінили на Дослідження в санітарно-епідемічних цілях. Але оскільки термін книжечка здоров’я дуже щільно увійшов до мови поляків, його використовують до цього дня як лікарі, так і працедавці, і претенденти.

Окрім цього, не був встановлений вид Дослідження в санітарно-епідемічних цілях, тому для його підтвердження використовують як старі бланки Książeczka sanepidowska, так і звичайні медичні довідки. Але варто звернути особливу увагу на те, що обов’язковий медогляд перед працевлаштуванням – інша процедура, що не має відношення до Badania do celów sanitarno – epidemiologicznych.

Для якої роботи потрібна книжечка санэпид?

Перш ніж почати займатися оформленням книжечки, потрібно уточнити, чи потрібна вона вам взагалі. Нижче ми ще обговоримо офіційний список професій, для яких вона потрібна, але наша редакція радить уточнювати у працедавця про її необхідність. По суті, охоплюються три основні сфери:

 • робота з дітьми;
 • харчова промисловість;
 • медицина;

До їх числа можуть входити перукарі і косметологи, продавці, кухарі, пекарі, викладачі, няні, вихователі в дитячих садах, аптекарі, медики і студенти мед.отделений. Також книжка санипэда може згодитися в професіях, пов’язаних з обслуговуванням людей, – хостес, ресепшн, обслуговування і багато що інше.

Скільки коштує санітарна книжка?

Зазвичай на аналізи йде до ста злотих, стільки ж коштує і огляд. Тому, за приблизними підрахунками оформлення документу коштуватиме близько 200 зл.

Хто платить?

Якщо брати до уваги законодавство, то за Дослідження повинен платити працедавець. Але по факту усіма виплатами займається претендент, тому що наявність Дослідження найчастіше вже обов’язкова умова перед співбесідою. Виходить, деякі працедавці навіть не розглядають претендентів, у яких немає санітарної книжки. Тому оформляти документ доводиться ще до моменту працевлаштування, а до компенсації витрат працедавцем закон не змушує.

Чи можна купити готову медкнижку?

Подібна дія є порушенням закону! Навіть якщо ви чуєте, що так робить багато хто або подібних книжок в країні багато, замисліться над наступним:

 • сума, яку вдається заощадити не виправдана, порівняно з можливими наслідками і ризиком;
 • відповідальність за підробку документів має на увазі 5 років позбавлення волі;

Як зробити книжку санэпид в Польщі?

У цьому розділі нашої статті ми розглянемо основні кроки для оформлення документу. У окремих випадках послідовність може відрізнятися, але в цілому, картина наступна:

 1. Отримання напряму – стандартний документ, що вказує конкретні області, в яких потрібно пройти медогляд. Частіше напрями бувають вказані ще у вакансії, або необхідно пройти повне обстеження;
 2. Звернення в санепідстанцію – зазвичай усі напрями об’єднують в одну поліклініку або інстанцію. У невеликих городках або селах ймовірно знадобиться звернеться в найближче велике місто. Необхідно заздалегідь уточнити як робочий годинник, так і час прийому аналізів : найчастіше воно обмежується з 8 до 11 годин ранку.
 3. Проходження фахівців – зазвичай потрібні аналізи залежать від місця роботи і вимоги працедавців, але найчастіше це аналіз на черевний тиф, сальмонельоз, туберкульоз. Зазвичай здача аналізів проходить в три етапи, а оплата робиться на першому етапі: краще зберегти чеки до отримання результатів.
 4. Терміни очікування – зазвичай результати бувають готові за термін від 2 до 7 днів, все залежить від завантаженості інстанцій, уточнювати свій термін потрібно при здачі аналізу. Виділіть достатній час на Дослідження, оскільки на різних етапах, термін може затягнутися;
 5. Відвідування лікаря – після отримання результатів, треба записатися на прийом до лікаря, який на підставі ваших аналізів і готує потрібний документ;
 6. Оформлення документів лікарем;

Як ми вже відмічали форма цього документу не встановлена законодавством, тому може бути будь-хто. Зверніть увагу, щоб:

 • були вказані ці ПІБ;
 • ці роботи і галузі;
 • проведені аналізи з їх результатами;
 • дати повторних досліджень;
 • допуск до роботи.

Скільки діє книжечка здоров’я?

Однозначної відповіді на це питання немає, оскільки періодичність для здачі аналізів визначає лікар, виходячи із стану здоров’я і сфери діяльності пацієнта. Повторні аналізи проводити немає необхідності у разі, якщо аналізам даний безстроковий статус. Якщо ж повторні аналізи слід здавати в період роботи, то їх оплачує працедавець.

Що робити, якщо втратили санітарну книгу?

Краще потурбується про це заздалегідь і зберегти результати аналізів, тоді не буде необхідності проходити все наново, а тільки звернутися в санепідстанцію і попросити про новий бланк. Коштувати це буде максимум 2 злотих.

Висновок

Основне, що слід враховувати, цей час, який вам знадобиться для здачі усіх аналізів : правильно розрахуйте терміни, щоб не втратити роботу із-за довгого очікування результатів аналізів.