Скільки грошей брати в Польщу на роботу

cholovik rakhuye groshi, grivni nomi`nalom 1000 ta 500 griven

Зміст:

Збираючись на заробітки у Польську Республіку, подбайте про те, щоб у вас були не тільки всі необхідні речі, а й гроші. Адже в чужій країні вас чекає чимало витрат ще до того, як ви отримаєте першу зарплату. Давайте розберемося, скільки грошей потрібно брати з собою, щоб вистачило на перший час.

Вартість життя в Польщі

Рівень життя в Польщі дорожчий, ніж в Україні, однак і зарплати там вищі. Саме тому українські громадяни їдуть на заробітки в цю країну.

Вартість оренди квартир в Польщі

Якщо ви влаштовуєтеся на роботу офіційно, то роботодавець, швидше за все, надасть безкоштовне житло або буде віднімати вартість оренди із зарплати. Тому платити вам доведеться тільки за комунальні послуги (хоча їх вартість теж може відніматися із зарплати).

Якщо ж житло не нададуть або вас не влаштують умови проживання, доведеться знімати його самостійно. Вартість оренди квартири в Польщі залежить від регіону і варіюється від 950 до 3000 злотих на місяць (приблизно 6 700–21 000 грн.). Однак іноземці на заробітках часто знімають кімнату або ліжко-місце. Це обходиться набагато дешевше.

Вартість продуктів харчування

Найбільша стаття витрат – харчування. Якщо ви плануєте купувати продукти і готувати їжу самостійно, а не харчуватися в кафе, то вам знадобиться приблизно 300–400 злотих на тиждень (2 100–2 800 грн.). Якщо ви звикли харчуватися дуже скромно і купувати найдешевші продукти, цю суму можна зменшити рази в два.

На деяких підприємствах працівникам надають безкоштовне харчування. Це дозволить заощадити на покупці продуктів, але, звичайно, повністю цю статтю витрат не скасує. Заздалегідь дізнайтеся, чи будуть вас годувати на виробництві.

Витрати в Польщі – підрахунок

Крім харчування, вам належить витрачати гроші і на інші речі. Конкретна сума залежить від ваших потреб та умов праці.

Транспорт

Витрати на транспортні послуги залежать від того, наскільки далеко від роботи ви будете жити. Якщо робота знаходиться недалеко від будинку, ви істотно заощадите на транспорті. Тоді вам доведеться витрачати гроші тільки на особисті поїздки (екскурсії, прогулянки по місту у вихідні, поїздки на ринок або в оптовий магазин).

Деякі роботодавці організовують для своїх працівників службовий транспорт, який возить їх на роботу і з роботи. Це великий плюс, коли підприємство знаходиться далеко від місця проживання.

В середньому, місячний проїзний на громадському транспорті обійдеться приблизно у 100 злотих (близько 700 грн.).

Мобільний зв’язок

Якщо ви плануєте дзвонити своїм близьким в Україну, купіть сім-карту польського оператора зі зручним тарифом для дзвінків за кордон. Послуги мобільного зв’язку обійдуться у 30–50 злотих на місяць (200–350 грн.). Однак на дзвінках можна заощадити, якщо користуватися безкоштовними месенджерами – Viber, WhatsApp, Telegram – і спілкуватися по інтернету.

Медична книжка

Робота на деяких підприємствах вимагає обов’язкової наявності санітарної книжки. До числа таких організацій відносяться заклади громадського харчування, заводи та фабрики з виробництва продуктів і т. д. На оформлення медкнижки доведеться витратити від 100 до 200 злотих (700–1400 грн.).

Багато роботодавців самі оформляють книжку новому працівнику, а її вартість віднімають з його зарплати.

Додаткові витрати

Якщо ви курите, то не забудьте включити у список витрат сигарети. Якщо приймаєте будь-які ліки, подбайте про те, щоб взяти з собою достатню їх кількість, або заздалегідь дізнайтеся, скільки коштують дані препарати в Польщі.

Розрахуйте всі додаткові витрати, виходячи з ваших потреб. Не беріть грошей рівно стільки, щоб вистачило тільки на найнеобхідніше. Створіть певний запас, щоб не опинитися в чужій країні без копійки в кишені.

Українці, які вже їздили на заробітки до Польщі, рекомендують брати з собою 1 500–2 000 злотих (приблизно 10 000–14 000 грн.). Цієї суми вам вистачить на перший час, а при грамотному плануванні частина грошей залишиться.