Сезонна робота в Польщі для українців: які вакансії за кордоном популярні в 2019 році?

Зміст

Якщо ви плануєте легально працювати на території Польщі, то сезонні роботи – один з варіантів для законного працевлаштування. По суті, порядок оформлення на роботу на законному рівні той же, що і при звичайному оформленні на роботу, але є необхідність ознайомитися з певними нюансами, щоб уникнути штрафів, депортації або нелегальних дій.

У цій статті ми розберемося, що можна вважати сезонною роботою, де знайти вакансії, як оформитися на роботу, і які нюанси слід враховувати громадянам України при працевлаштуванні в Польщі?

Що таке “сезонна робота” і для кого вона?

Якщо говорити простими словами, це вакансії, які актуальні тільки на короткий певний період або сезон. До цього можна віднести роботу в сільському господарстві, наприклад, на зборі урожаю в сезон дозрівання ягід, фруктів або пшениці.

До цієї ж роботи можна віднести вакансії, які з’являються у зв’язку з відкриттям туристичного сезону. Зазвичай, тривалість роботи вказується в самій вакансії, і її обумовлюють заздалегідь при оформленні візи.

Окрім цього, якщо робота торкається певної кількості урожаю, наприклад збору пшениці, на що виділяється конкретна кількість днів, а виплачується N злотих, ви можете впорається з роботою раніше і отримати ті ж гроші.

Необхідні документи для працевлаштування

У січні минулого року, в РП було введено спеціальну сезонну заяву про намір працевлаштувати іноземного громадянина : його можна видавати строком до дев’яти місяців в рік.

Громадяни України можуть працювати по безвизу, термін якого також обмежений дев’ятьма місяцями, але в півроку. Детальніше усі інструкції по оформленню документів для легального працевлаштування в Польщі можна знайти в інших статтях нашого блогу, або подзвонивши по одному з номерів, що вказані на головній сторінці нашого сайту. Наші досвідчені консультанти з радістю дадуть відповідь на усі ваші питання.

Сезонна робота в Польщі: вакансії для українців

Як вже було відмічено, робота в різні сезони в РП може мати на увазі різні галузі діяльності. Розглянемо детальніше найпоширеніші варіанти:

Сільське господарство

Це, напевно, найбільш популярний вид сезонної роботи : займає зазвичай 2-3 місяці, що повністю залежить від природних чинників. Зазвичай з травня по червень потрібні працівники на збір полуниці, черешні, смородини, огірків і помідорів, з липня по серпень збираються в Польщі малину, смородину, овочі, сливи, а вересень і жовтень період збору яблук, груш і картоплі.

Також є роботи по обрізанню дерев, кущів, обробці землі, прополки і іншим завданням, необхідним для забезпечення хорошого і багатого урожаю.

Вакансії для чоловіків і жінок на сезон

У зборі урожаю, приміром, немає строгих обмежень: на роботу приймаються представники обох підлог. Але є певні роботи, до яких працедавці можуть пред’явити певні вимоги на підставі гендерних відмінностей. По суті, це відбувається не на законодавчому рівні: справа в особистих перевагах.

Із-за великої міграції місцевих жителів в інші країни Європи, можуть відкриватися вакансії і вузькоспеціалізованих напрямів, як інженери, будівельники або програмісти. Зазвичай, це сезонна робота для чоловіків, і з’являється вона ближче до літа, або у зв’язку з відпустками у поляків. До сезонних робіт можна віднести наступні вакансії:

 • для сімейних пар: продавці, різноробочі, гіди і тд
 • покоївки, офіціантки, няні, доглядальниці – для представниць жіночої статі
 • водії, будівельники, вантажники, охоронці, рятувальники – чоловікам

Про те, яка передбачається мінімальна зарплата, необхідно домовитися заздалегідь, ще до того, як ви приїдете в країну.

Зазвичай, середня зарплата за не вузькоспеціалізовану працю варіюється в межах 2000 золотих ( /- 300). Найчастіше кожен працедавець встановлює свою зарплату, а в трудовому договорі обмовляється, що при передчасному розриві контракту будуть накладені штрафи.

Найактивніший сезон для подібних вакансій – ближче до літа, коли починається туристичний сезон, а в Польщі починається пора відпусток, і багато постійних працівників від’їжджають на заслужений відпочинок: працедавці пропонують на цей період короткострокову сезонну роботу за хорошу зарплату.

Сезонна робота в Польщі без посередників: пошук і оформлення

По суті, знайти сезонну роботу в РП можна як самостійно, пошукавши вакансії в інтернеті, або через посередників. Якщо ви плануєте знайти вакансію через посередників, краще ознайомитися заздалегідь з відгуками і коментарями тих, хто вже працював з ними, щоб перестрахуватися від шахраїв.

Зазвичай, посередницькі компанії не можуть давати гарантій стосовно зарплати або умов праці : за них відповідає працедавець. Нижче ми приводимо коментарі тих, хто вже вирушав на подібну роботу в РП.

Сезонна робота в Польщі: відгуки громадян України

Окрім теоретичних знань про працевлаштування, необхідно також зрозуміти, з чим стикаються реальні люди, у яких вже є досвід в сезонній роботі в Польщі. Деякі з наших клієнтів діляться наступними спостереженнями:

 • хороші умови праці і висока заробітна плата на зборі урожаю полуниці, але житло було необхідно шукати самостійно – пункт, який слід обговорити заздалегідь, є спеціальні зони відпочинку, а працедавець піклувався про обіди співробітників
 • будівельні роботи на дорогах для чоловіків – важка праця, але дуже висока заробітна плата – потрібна хороша фізична підготовка, ухилятися від роботи не вийде, йде ретельний контроль якості праці
 • робота в туристичний сезон екскурсоводами і гідами – величезна перевага знання мов, хороша зарплата і умови праці : заздалегідь треба домовитися про витрати на житло і транспорт до місця роботи

Сезонна робота за кордоном для українців: плюси і мінуси

Абсолютно будь-яка робоча діяльність має як недоліки, так і переваги. Якщо говорити про роботу на сезон, одним з чинників можна розглянути пору року – тут все залежить від особистих переваг робітника, для деяких мінусом стає літня жара, для інших – зимові морози.

Для тих, хто не зміг знайти іншу роботу в РП, сезонна робота стає останнім варіантом працевлаштування в країні, але, звичайно ж, обмеження по термінах роботи стають мінусом.

Якщо ж ви працюєте на якомусь іншому підприємстві, то сезонна робота в Польщі в 2019 році може бути додатковою можливістю непоганого заробітку в період відпусток, що стане безперечним плюсом. Ще одно перевага в такій роботі – можливість заробітку для іноземних студентів, які можуть оформити робочу візу в Польщу на короткий термін своїх канікул, запрацювати і побувати в Європі.

Якщо розглядати офіційні переваги подібної роботи, то слід підкреслити наступне:

 • офіційне працевлаштування до дев’яти місяців в рік
 • варіант оформлення мультисезонної візи, строком до трьох років
 • перевага в особистому плануванні свого часу, оскільки заздалегідь встановлений робітник мінімум
 • величезна кількість вакансій
 • немає строгих професійних вимог для претендентів
 • можливість практики мови з носіями
 • законне перебування в РП

До недоліків можна віднести велике фізичне навантаження: роботи проходять на свіжому повітрі, в полі або лісах, якщо йдеться про збір урожаю, ягід, грибів. Найчастіше в подібній діяльності ігноруються погані погодні умови, тому до мінусів можна віднести ризик захворіти або простудитися.

Перед тим, як приступити до певної сезонної роботи, буде розсудливе ознайомитися з усіма вимогами працедавця : частенько мало тільки зібрати урожай, необхідно правильно його упакувати і зберігати.

Рекомендації від редакції EWW Ukraine

Попри те, що у сезонної роботи в Польщі є величезна кількість істотних плюсів, наша команда радить звернути увагу на певні нюанси, щоб уточнити їх заздалегідь.

Наприклад, якщо за трудовим договором у вас прописаний пункт “живлення”, краще уточнити заздалегідь, що працедавець має на увазі : частенько це просто надання овочів, а усю іншу їжу необхідно купувати самостійно за свій рахунок. Відштовхуючись від цього, необхідно також внести ясність в наступне:

 • де і в яких умовах ви житимете
 • скільки годин триває робочий день
 • які є штрафи, за що, в яких розмірах
 • на яких умовах можна розірвати контракт

Якщо підводити підсумки: робота на певний сезон в Польщі – відмінний варіант як заробити, так і побувати в країні легально: для громадян України є величезна перевага, завдяки безвізовому режиму. Окрім цього, працевлаштування в РП може стати першим кроком на шляху отримання ВНЖ, а після і ПМЖ в країні, що входить в ЄС.