Сезонна робота в Польщі

rabota-v-polshe-klybnika-ludi

Сезонна робота – це одна з можливостей легально працевлаштуватися у Польській Республіці. Вона схожа з працевлаштуванням за звичайним запрошенням, однак при цьому має ряд особливостей.

Кожен бажаючий тимчасово попрацювати повинен заздалегідь ознайомитися з цими особливостями для того, щоб своєчасно отримувати зарплату і уникнути штрафів, депортацій та інших неприємностей.

Що являє собою робота в Польщі сезонна?

Це робочі місця, які з’являються тільки у певний період. Наприклад, під час збору полуниці та інших ягід, овочів і фруктів. Вакансії на таку працю не є цілорічними, а з’являються тільки з травня по жовтень, коли настає час збору врожаю на полях.

Схожа ситуація з працевлаштуванням в туристичному секторі. Робочі місця там з’являються тоді, коли люди їдуть на море або на відпочинок, переважно влітку.

Тривалість тимчасових робіт визначена заздалегідь, тому необхідно обговорювати терміни ще до відкриття візи. Крім того, така праця може бути обмежена не тільки часом, але й обсягом.

Розглянемо вже згаданий раніше приклад з полуницею. Наприклад, якийсь польський фермер вирішив, що на збір полуниці він може витратити не більше 10 000 злотих, а сам збір повинен зайняти не більше 30 днів.

Саме тому ми стикаємося з тим, що на подібних робочих місцях не погодинна, а акордна оплата. Таким чином, на зборі полуниці вам не будуть платити 12 злотих на годину, а запропонують за кожну зібрану корзину платити 4 злотих. Таким чином, ви заробите стільки, скільки самі зберете.

Як показує практика, наші громадяни, які їдуть у Польську Республіку по безвізовому режиму, працюють там по 16 годин усі три місяці без вихідних.

Переваги та недоліки

Сезонна робота в Польщі для українців має як переваги, так і недоліки. Сама сезонність не відноситься ні до того, ні до іншого, оскільки для кожного це індивідуально і залежить від ситуації.

Нерідко на подібні місця влаштовуються люди, які просто не змогли знайти іншу вакансію. Для них обмеженість періоду працевлаштування є мінусом. Для інших людей це, навпаки, плюс, оскільки вони можуть взяти відпустку на своїй основній роботі та поїхати попрацювати в Польщу, щоб додатково заробити грошей.

Літній підробіток дуже популярний серед студентів, оскільки вони можуть не тільки поліпшити своє матеріальне становище, а ще й з’їздити до Європи.

До переваг можна віднести:

 • можливість офіційно працювати до 9 місяців на рік;
 • отримання мультисезонної візи терміном до 3 років;
 • планування своєї зайнятості, оскільки робочі терміни відомі наперед;
 • великий вибір вакансій;
 • мінімальні вимоги до кваліфікації працівника;
 • можливість попрактикуватися в мові та знайомство з Польщею.

Недоліки теж є, і їх потрібно знати заздалегідь, оскільки вони можуть нашкодити вашому здоров’ю. Сюди можна віднести:

 • важка фізична праця;
 • збір сільськогосподарських культур проходить на відкритому просторі незалежно від погодних умов (під дощем, під час снігопаду, на холоді або на спеці);
 • довгий робочий день і мало вихідних (дуже часто працівники працюють по 16 годин на день).

sezonnaya-rabota-v-polshe2

Важливо знати, що робота на сезон має не тільки кількісні, а ще й якісні показники. Наприклад, недостатньо просто зібрати полуницю. Потрібно, щоб при цьому вона ще й зберегла товарний вигляд, інакше вам можуть не просто не заплатити, а ще й оштрафувати за псування ягід. Тому з такими нюансами бажано ознайомитися заздалегідь. Якщо вони ніде не прописані, то уточнити ці моменти у роботодавця.

Вакансії для українців

Сільськогосподарська сфера найбільше потребує працівників для збору врожаю. Працевлаштування в сільському господарстві найбільш затребуване серед українців. Точні терміни визначаються природними умовами, проте приблизно можна зрозуміти, яка культура, коли збирається.

У травні-червні збирають малину, полуницю, черешню, а також моркву, огірки та помідори. Липень-серпень – час збору малини, лохини, смородини, слив. У вересні-жовтні збирають яблука, груші, картоплю та інші овочі. Іноді робочий сезон починається раніше. Це стосується обрізання дерев та кущів, прополки бур’янів і тому подібного.

Сезонна робота в інших сферах

Якщо праця на полях доступна кожній людині, яка не має проблем зі здоров’ям, то в інших сферах присутня деяка гендерна нерівність. У зв’язку з тим, що більшість поляків їде працювати закордон, українці, росіяни, білоруси отримують можливість працевлаштуватися на кваліфіковану роботу.

Іноді компанії наймають програмістів, інженерів, нейрохірургів і т. д. Як правило, такі вакансії обговорюються з кожним претендентом окремо. Для менш кваліфікованих працівників доступні наступні посади:

 • для жінок –покоївка, прибиральниця, офіціантка;
 • для чоловіків – водій, будівельник, рятувальник, охоронець;
 • для обох статей – екскурсовод, бармен, продавець.

Деякі з цих вакансій не є тимчасовими, проте ми говоримо саме про цей тип працевлаштування для перерахованих професій.

Якщо з професіями туристичного сектора усе зрозуміло – вони є актуальними з кінця весни до початку осені – то про такі вакансії, як будівельник і продавець слід поговорити більш детально.

Тимчасові робочі місця за цими спеціальностями з’являються з однієї причини: це період відпусток у поляків. Теоретично вони можуть з’являтися цілий рік, проте найбільша активність спостерігається саме влітку.

Рекомендації щодо вибору сезонної роботи в Польщі

Отже, на що ж слід звернути увагу під час працевлаштування на літній сезон?

Наприклад, нерідкі випадки, коли роботодавець в одну з переваг вакансії включає харчування. На практиці таке харчування може включати тільки овочі, а інші продукти доведеться купувати самостійно. Тому потрібно детально дізнаватися, яке саме харчування буде надаватися працівникам.

В обов’язковому порядку потрібно обговорити наступні моменти:

 • точні умови проживання;
 • тривалість робочого дня;
 • штрафи;
 • умови, за якими трудовий договір можна розірвати.
Пошук та оформлення тимчасової роботи у Польщі

Є два способи працевлаштування – самостійно або за допомогою посередника. Вибираючи посередника, обов’язково почитайте відгуки про нього. Це допоможе вам не нарватися на шахраїв.

Вам також потрібно знати, що фірми-посередники, котрі знаходяться в Україні, не несуть ніякої відповідальності за умови, оплату праці та житло. Ці речі залежать виключно від роботодавця.

Якщо вас цікавить працевлаштування на літній сезон в Польській Республіці або виготовлення документів, ви можете звернутися в нашу компанію Easy West Work. Наші менеджери підберуть вам вакансію та зроблять документи.

Які документи потрібні для працевлаштування?

Документи, які потрібні для відкриття сезонної візи, відрізняються від тих, що потрібні при оформленні звичайної візи, яка не має сезонності. Запрошення від роботодавця дає можливість відкрити візу терміном на 9 місяців. Однак термін дії цього документа повинен закінчиться не пізніше 31 грудня. Тобто, якщо ви відкрили її з 1 липня, то діяти вона буде не 9 місяців, а 6 (до 31 грудня). Взагалі, сезонно можна працювати за усіма типами документів.

Тимчасова робота в Польщі є гарною можливістю поліпшити своє матеріальне становище. Якщо заздалегідь обговорити усі моменти, знайти чесного роботодавця, а також знати усі нюанси, можна спокійно заробити гроші та повернутися назад в Україну.