Найприбутковіші та провальні ідеї для бізнесу в Польщі

Зміст

Прийнято вважати, що ті, у кого немає власних цікавих ідей, завжди працюватимуть на тих, у кого ці ідеї є. І попри те, що підприємництво – досить серйозний крок, почати власну справу в Польщі можливо. Для цього треба мати:

 • чіткий добре побудований план;
 • правильний розрахунок;
 • вірну сферу діяльності;

У цій статті наша команда розповість вам про основні сфери, в яких можна спробувати відкрити власну справу в РП, що треба знати про те, як добитися успіху, а також в яких галузях краще не витрачати часу і засобів.

Чому малий і середній бізнес в Польщі настільки популярний?

Світ підприємців дуже специфічний: далеко не кожен наважиться відкрити бізнес, тим більше в чужій країні. Для цього потрібна рішучість, активність і навіть деякий авантюризм. Звичайно, перше на що можна звернути увагу – це плюси, які з’явилися в Польщі у відмінності від пострадянського простору :

 • зареєструвати компанію дуже просто, можна навіть дистанційно;
 • різні види доступних форм власності;
 • проста звітність у виплаті податків, в невеликих підприємствах найчастіше немає необхідності в послугах бухгалтера;
 • стабільна економіка в країні;
 • наглядові органи не поводяться агресивно по відношенню до бізнесів;

Незважаючи на такі плюси, це не означає, що в Польщі немає яких-небудь законів або обмежень, які можуть вплинути на ведення бізнесу. Окрім цього, навіть в Польщі є невелика доля бюрократизму і снобізму.

Чим не варто займатися в Польщі: погані ідеї для бізнесу

До того, як ми розглянемо найбільш вигідні ідеї для підприємництва в Польщі, обговоримо ніші, які не матимуть успіху : зазвичай вони вимагають досить багато часу і засобів для розвитку, але не дають очікуваного результату.

Звичайно, думка досить суб’єктивна, і можливо, саме вам вдасться розвинутися в цій сфері і заробити капітал на такі проекти, але виходячи з практики саме в них найчастіше бізнесмени терплять фіаско:

 • області, в яких багато польських підприємців, – завдяки знанню місцевих правил і законів, є більше шансів для розвитку, що не залишає місця для розвитку іноземних підприємців;
 • ті проекти, в які треба дуже багато вкладеться, а окупність гарантується не в найближчому майбутньому;
 • сфери, де потрібний досвід роботи саме в РП, якого на даний момент у підприємця немає;

Розглянемо деякі приклади, з точки зору часу і окупності.

Варіант перший : будівництво

Вимагає величезних фінансових вкладень, довго окупається, шанси на успіх – мінімальний. Сфера досить завантажена польськими підприємцями.

Незважаючи на це, зареєструвати нову будівельну компанію в РП досить просто: ніхто не стане перешкоджати появі на ринку молодої приватної маленької компанії. По суті, перше, що необхідно зробити, це:

 • реєстрацію;
 • отримання ліцензії;
 • закуп устаткування;
 • наймання на роботу співробітників;
 • запуск реклами;

На цьому активність компанії зупиняється: ніхто не стане наймати на капітальне і дороге будівництво фірму, у якої немає жодного, успішно реалізованого проекту в Польщі. Іноземні будівельні проекти не розглядаються, оскільки важко довести їх причетність до конкретної фірми, тому в цьому випадку набрати клієнтів і окупити усі вкладення буде дуже складно.

Варіант другий : магазин одягу

Для відкриття цього виду бізнесу потрібні вкладення вище за середній, термін окупності яких буде дуже високим із-за щільності ринку, тому шанс на успіх не високий.

Основний мінус, як і в попередньому варіанті – відсутність хорошої репутації і клієнтської бази : ніхто не захоче купувати одяг невідомого виробництва, коли в країні вже є відомі бутики і бренди.

Варіант третій : індустрія розваг

Якщо розглядати вкладення, то потрібні середні, але термін окупності дуже високий, а ось шансів на успіх практично немає. Якщо ви плануєте купувати нерухомість для свого бізнесу, то вкладення збільшуються у декілька разів, а окупність і клієнтська база безпосередньо залежить не лише від успішної реклами, але і від сезону.

Плюси свого бізнесу в РП для іноземців

Звичайно ж, основна перевага власного бізнесу – доход. Ця умова, яка ставиться апріорі, і без нього затія і зовсім буде провальною. Окрім цього, якщо ви плануєте своє підприємництво в РП, вас чекає:

 • оперативне отримання бізнес візи, яка дозволяє вільно переміщатися по усіх країнах, що входять в зону Шенгену;
 • оформлення ВНЖ в мінімальні терміни в декілька місяців;
 • можна оформити ПМЖ в РП після 5 років ведення власного бізнесу в країні, а після – громадянство.

Звичайно, для того, щоб почати свою справу в Польщі, необхідно дотриматися деяких норм, наприклад, усі вимоги закону по реєстрації бізнесу, і деякі інші:

 • вивчити державну мову – без польського практично неможливо спілкуватися з клієнтами, державними інстанціями, різними офісами, партнерами і так далі;
 • отримувати досить інформації своєї ніші, бути активним, відомим і добре знати суть своєї справи.

З чого розпочинати? Ради:

Перша і основна рада, про яку ми вже говорили : не слід будувати ілюзій, що можна відкрити успішний бізнес в ніші, яка вже успішно зайнята поляками. Також слід враховувати наступне:

 • перше: треба вибирати сферу, яка вам дуже добре знайома, і в якій у вас є досить досвіду;
 • друге: не треба вибрати місце, де вибрана вами галузь вже добре розвинена і є безліч конкурентів – їх репутація може “задушити” ваше підприємство. Прекрасною можливістю для невеликого бізнесу під магазини, салони краси, спортивні клуби можуть стати райони новобудов;
 • третє: інфраструктура і транспорт – підприємство повинне знаходитися не лише в місцевості, де немає конкурентів, і багато жителів, туристів і відвідувачів, але також там, де не виникне проблем з проїздом;
 • четверте: вкладення і їх окупність : чим більше вкладається грошей в проект, тим більше ризиків – банальна істина. Краще вибирати сфери діяльності, вкладатися в які можна у міру розвитку бізнесу;
 • п’яте: купівля франшизи

На останній пункт хочемо звернути окрему увагу: це не просто придбання готового бізнесу, але і купівля репутації і імені, а значить і якоїсь клієнтської бази. Якщо розглянути стандартний приклад з магазином одягу : клієнт, який прийде в новий бутик, стане з недовірою і обережністю відноситься до товару, скептично розглядати ціни, обслуговування і навіть інтер’єр магазину.

Але якщо відкрити магазин з відомою назвою, який вже користується успіхом, відвідувачі заходитимуть туди з більшим полюванням і довірою, заздалегідь знаючи яким товарам вони дають перевагу. Тим самим можна буде заощадити досить часу, що витрачається на розкручування і засобів на рекламу.

Недоліки франшизи

Звичайно, вищеперелічені переваги дають величезну підмогу для відкриття свого бізнесу, але у франшизи бувають і мінуси, про які слід подумати заздалегідь. Наприклад:

 • купівля буде коштує недешево, а в деяких випадках і вимагати додаткових щомісячних відрахувань;
 • вам передається бізнес-модель, якої треба строго дотримуватися;
 • обмеження у веденні бізнесу, строгий регламент;

У будь-якому випадку, ідея франчайзингу для українських підприємців в Польщі – досить вигідна, оскільки пропонує величезні переваги як в малому, так і у великому бізнесі.

Кращі готові ідеї для успішного бізнесу в РП

Якщо розглядати варіанти для підприємницької діяльності в країні, можна ставити акцент не лише на вкладення і окупність, але і на актуальність пропозиції. Наприклад, величезний попит матиме вузьконаправлена діяльність, зокрема:

 • дитячі сади в новобудовах в кроковій доступності – користуватимуться популярністю. Можна найняти професійних польських педагогів, декілька іноземних висококваліфікованих викладачів з вузькою мовною спеціальністю, а також приватного дитячого педіатра для підвищення рейтингу дитячого саду і довіри батьків;
 • центр мовних курсів з хорошими висококласними педагогами;
 • канцелярські магазини поблизу шкіл і університетів з великим вибором товарів як місцевого, так і імпортного виробництва;
 • клуби за інтересами або курси;

Є варіанти і для ширшої аудиторії, про яких поговоримо далі. До них можна віднести:

 • точки швидкого харчування – середні вкладення, середні терміни окупності, середні риски : люди хочуть їсти скрізь і завжди. Запорукою успіху буде – хороша кухня, прийнятні ціни, чистота і дотримання санітар гігієни, відоме ім’я. Доречний випадок з франшизою.
 • продуктовий магазин – середні вкладення зі швидкою окупністю і середніми рисками. Запорука успіху в якісних і свіжих товарах, відсутності конкурентів в особі великих торгових мереж поблизу. Краще вибирати нові спальні райони, роблячи акцент на не особливо розвинену інфраструктуру: високий попит.
 • спеціалізовані магазини алкогольних напоїв : середні вкладення, швидка окупність, але є ряд нюансів – придбання ліцензії, бажано цілодобове обслуговування, попит на якісний і дорогий алкоголь;
 • салони краси в спальних районах – відмінна окупність і мінімум ризиків при франшизі. Основна умова – висока кваліфікація майстрів і доступні ціни.

Звичайно, відкрити свій власний бізнес в Польщі для українця не так складно. Куди складніше знайти нішу, яка буде не щільно зайнята поляками, цікава вам особисто і виправдана з точки зору вкладень. Ми радимо вам детально ознайомитися з усіма нюансами конкретного бізнесу, який ви виберете, а також перевірити можливості франчайзингу по певному напряму.

Наша компанія пропонує консультації по відкриттю приватного бізнесу в Польщі громадянам України : подзвоните по номеру телефону, вказаному на головній сторінці, і консультанти EWW Ukraine допоможуть вам розібратися в тонкощах економіки і законодавства РП.