Поширені шахрайства при оренді житла для робітників в Польщі

Зміст

Усі, хто цікавляться заробітком в Польщі, звичайно ж ставлять питання про найм житла : як знайти хорошу квартиру, не потрапити на шахраїв, не стати жертвою аферистів і багато що інше. Попри те, що Польща – розвинена європейська країна з добре працюючою законно-правовою структурою навіть тут мають місце випадки обману і трохи обережності, для тих, хто прагне працевлаштується і знайти житло, не завадить.

Нижче ми розглянемо головні правила вибору і знімання нерухомості, а так само найбільш поширені схеми обману серед недобросовісних польських орендодавців.

Вибираємо посередника по оренді житла для робітників в Польщі

Якщо ви не знаєте польського, то не лише працевлаштування, але і пошук відповідної житлоплощі будуть трохи ускладнені. За відсутністю знайомих або родичів, готових допомогти, доведеться звертатися до посередників. Багато хто з них працює сумлінно, але деякі – можуть виявитися шахраями. З цієї причини, намагайтеся не робити передоплати, навіть у випадках, коли укладений договір, на це є декілька причин:

  • ви не знаєте польський, щоб зрозуміти, що написано в договорі і вивчити нюанси;
  • складно добитися справедливості в чужій країні.

Не слід безоглядно довіряти також тим, хто вільно висловлюється на росіянинові або українському, це не показник сумлінності посередника, серед них теж є шахраї. Кращий показник – це готовий прайс-лист, який озвучують вам відразу ж, а також відмова від передоплати до того моменту, доки відповідна житлоплоща не буде знайдена.

Аналізуємо оголошення про оренду

Як і на українських серверах, на польських також є квартири трьох основних сегментів – високого, низького і середнього. Низький сегмент виставляють зазвичай для привертання уваги : такі оголошення рідко виявляються актуальними, це або квартири, які вже здані або оголошення, які шахраї вылаживают спеціально, для пошуку потенційних жертв. Обдзвонити їх можна про всяк випадок, але планувати бюджет краще, спираючись на середній сегмент квартир.

Махінації при підселенні

Оренда квартири цілком зазвичай обходиться досить дорого, тому її можуть собі дозволити не все, більшість робітників орієнтуються на оренду місця або кімнати. Такий розклад найбільш складний, оскільки тут можна зустрітися з махінаціями або шахрайством. Наприклад, часто трапляються такі:

  • перездача одним обличчям кімнат в квартирі, яка йому не належить : одна людина знімає усе житло і здає потім кімнати, але вас можуть виселити, не компенсировав збитку, оскільки прав на здачу кімнати вам у першої особи не було;
  • створення несумісних з життям умов, що змушують з’їхати мешканця : це можуть бути шумні вечірки, скандали, псування майна і багато що інше; Вам не компенсують збиток, а кімнату перездадуть повторно;
  • приховування вартості комуналки – при укладенні договору ціна має намір знижується, щоб не відлякати клієнта;
  • привласнення кауции – суми запоруки, яку вносять при заселенні. Згідно із законом, коли мешканець покидає квартиру, ця сума йому повертається, якщо з житлоплощею все гаразд. Багато хазяїв квартир надумують різні причини, щоб не повертати гроші, тому при заселенні робіть опис, який підпишуть власники.

Ми радимо вам звертатися тільки до надійних посередників, добре вивчити ринок, розглянути декілька варіантів квартир, а при виборі обговорити усі нюанси з власником квартири, – це допоможе уникнути зайвих проблем, які могли б затьмарити ваше перебування і роботу в Польщі. Також, сміливо звертайтеся в наше агентство: досвідчені консультанти і брокери допоможуть вам.