Робота в Польщі з дитиною – що необхідно знати?

Зміст

Деякі працівники, які планують заробити в Польщі, не хочуть надовго розлучатися з дітьми, тому шукають варіанти, як поїхати туди разом з ними. Це не дуже важко зробити, але зв’язано з певними нюансами і підводними каменями, про які ми детальніше поговоримо в цій статті.

работа в польше с ребенком

Основні складнощі при виїзді на роботу в Польщу з дитиною

Оформлення візи

Якщо у вашої дитини немає окремого документу для проїзду, впишіть його у ваш закордонний паспорт, а якщо ви їсте на робоче запрошення, то і туди. Коли ви оформляєте робочу візу, треба надати доказ, що дитина не буде залишена без нагляду на години роботи : до нього прикладають запрошення з дитячого саду або школи.

Питання з працедавцем

Деяким абсолютно все одно, їсте ви один або з дитиною і сім’єю, головне, щоб вас нічого не відволікало від роботи. З цієї причини потрібно детально пояснити свої обставини працедавцеві, а при нагоді їхати не просто з дитиною, а сім’єю, так у них не буде причини відмовити вам, і вони впишуть дітей в робочу візу.

Усі питання слід заздалегідь обговорювати з працедавцями: це допоможе уникнути величезної кількості проблем, штрафів і нерозуміння.

Житло і живлення

Зазвичай в Польщі треба знімати ліжко або кімнату, квартира – занадто дороге задоволення для того, хто приїжджає на заробітки, тому будьте готові до додаткових витрат, адже вам треба буде платити гроші і за місце для сну своєї дитини.

Ще одна трудність, яка може виникнути, – невдоволення сусідів : деяким може не сподобатися те, що з ними або поруч житимуть маленькі діти або підлітки.

Як облаштуватися, працюючи в Польщі з дитиною?

Основне, що заважає адаптуватися, як дорослому, так і дитині – незнання мови. Польська досить проста мова, особливо для українців, оскільки належить тій же мовній групі, а діти – легко навчаються і швидко усі запам’ятовують, тому такий переїзд може стати прекрасною можливістю підучити нову мову.

Дитина дитсадівського віку

Якщо розділяти на типи дитячих садів в Польщі, то можна виділити три основних:

  • державні;
  • з частковим дотуванням;
  • приватні.

детский сад для ребенка в польше

Потрапити в перший практично неможливо, в другій – легше, але найпростіше саме в приватний, хоча в нім доведеться оплачувати абсолютно усі витрати, а це:

  • щорічна плата за облаштування дитячого садка;
  • щомісячна плата за відвідування;
  • щомісячні витрати на харчування дитини.

Починати шукати хороші дитячі садки потрібно якомога раніше, так буде легший влаштувати дитину. Якщо йому до 20 місяців, його оформляють в ясла, де кількість місць обмежена, з урахуванням кількості ліжечок і нянечок. У звичайний дитячий сад, куди беруть діток старше, звичайно ж, записатися легше.

Навчання в Польській школі

За законодавством країни, усі діти віку від 7 до 18 повинні вчитися в учбовому закладі: щоб оформити вступ досить стандартного переліку паперів – загран паспорт, свідоцтво про народження і документ про освіту.

школа в польше для ребенка

Знайти школу можете самі, а можна спробувати звернутися до адміністрації вашого міста : єдина умова – школа має бути близько до будинку, але з цим в Польщі проблем немає, у них відмінно розвинена система освіти, тому в кожному місті і районі є досить шкіл.

Звичайно, слід підрахувати витрати, оскільки школа теж вимагає фінансового навантаження: оплата проїзду, їжі, підручників, різні заходи, екскурсії, репетитори, форму. Також щорічно робиться збір грошей на страховку, ремонт і так далі.