Як влаштуватися на роботу в Польщі з дитиною?

Зміст:


 • Оформлення візи
 • Згода роботодавця
 • Проживання та харчування
 • Вивчення мови
 • Як влаштувати малюка в дитячий сад?
 • Як влаштувати дитину в школу?

  Деякі українці, які вирішили поїхати на заробітки до Польщі, не хочуть або не можуть залишати своїх дітей вдома. Тому вони шукають спосіб забрати сина або дочку з собою. Ця проблема особливо актуальна для матерів-одиначок, яким просто немає з ким залишити дітей на час від’їзду. Давайте дізнаємося, що потрібно робити, щоб взяти з собою дитину в Польщу і наскільки складною є процедура перевезення дітей через українсько-польський кордон.

  работа в польше с ребенком

  Оформлення візи

  Якщо дитина не має спеціального документа, який дозволяє йому перетнути кордон, вам потрібно вписати його до свого закордонного паспорту. Якщо у вас є запрошення від роботодавця, то він має бути вписаний і в цей документ.

  При оформленні візи вас попросять пред’явити доказ того, що син або дочка буде перебувати під наглядом в той час, коли ви на роботі. Для цього вам потрібно отримати запрошення з дитсадка або школи і прикласти його до пакету документів, необхідних для відкриття візи.

  Згода роботодавця

  Якщо ви плануєте взяти з собою дітей, то потрібно повідомити про це роботодавця. Багатьом наймачам все одно – приїдете ви один чи ні. Для них важливо, щоб діти не відволікали вас від роботи. Тому потрібно заздалегідь обговорити це питання і повідомити наймачеві, що малюк в робочий час буде під наглядом чоловіка/дружини або в дитячому садку/школі. Тоді вам без проблем дозволять вписати його в робочу візу.

  Проживання та харчування

  Українці, які приїхали на заробітки до Польщі, рідко знімають цілу квартиру, тому що це дуже дорого. Зазвичай обмежуються кімнатою або навіть спальним місцем. З дитиною вам доведеться платити в два рази більше, адже їй теж знадобиться спальне місце. А якщо дітей кілька, то ліжко потрібно кожному. Те ж саме стосується харчування. Враховуйте ці витрати, плануючи свій бюджет.

  До того ж, у вас може виникнути непорозуміння з сусідами, яким не сподобається присутність в кімнаті дітей. Таке теж нерідко буває.

  Вивчення мови

  Знання мови істотно полегшує адаптацію в чужій країні. Для українців польська мова не є складною, бо має схожість з українською. Як правило, діти не відчувають особливих труднощів з вивченням нової мови, тому що легко і швидко запам’ятовують слова, особливо, якщо ходять в школу або садок.

  Як влаштувати малюка в дитячий садок?

  У Польщі є три різновиди дитсадків:

  • державні;
  • ті, що знаходяться на частковій дотації;
  • приватні.

  детский сад для ребенка в польше

  Іноземцю практично нереально влаштувати малюка в державний садок. В установу другого типу потрапити простіше, проте тут теж є складнощі. Найлегше влаштуватися в приватний дитсадок, але там усі послуги будуть платними. В оплату входять:

  • щорічний внесок на облаштування дитсадка;
  • щомісячна оплата за відвідування;
  • витрати на харчування.

  Краще заздалегідь знайти підходящу установу, щоб потім не бігати в пошуках. Якщо малюк молодше 20 місяців, його віддають в ясла. У яслах місця завжди обмежені кількістю ліжок і нянечок. В установу для дітей старшого віку потрапити набагато простіше.

  Як влаштувати дитину в школу?

  Згідно з польськими законами усі діти від 7 до 18 років повинні вчитися. Вступити до школи нескладно: потрібно тільки зібрати стандартний пакет документів (закордонний паспорт, свідоцтво про народження, документ про наявну освіту) та подати заяву.

  школа в польше для ребенка

  Школу можна знайти самостійно або звернутися за допомогою до міської адміністрації. Головне, щоб навчальний заклад знаходився недалеко від будинку. Але оскільки в Польщі добре розвинена система освіти, проблем з цим не виникає, і в будь-якому районі міста є своя школа.

  Хоч шкільне навчання і є безкоштовним, не варто забувати про додаткові витрати: проїзд, харчування, покупку форми і навчального приладдя, а також збори на ремонт школи, екскурсії та багато іншого. Тому заздалегідь підраховуйте усі витрати на себе й дітей.

  Якщо вам потрібна допомога в оформленні документів або консультація, звертайтеся в нашу компанію Easy West Work.