Робота в Польщі по Карті Поляка

Зміст

У нашому блозі ви знайдете різні статті про те, що таке Карта Поляка, і як можна використати її для легалізації робочої діяльності в Польщі: ми описуємо, як її можна отримати, а також які права і можливості розкриваються завдяки цьому документу. Для того, щоб отримати цей документ необхідно надати докази, що ви належите до польського народу, а також здати спеціальний тест на знання мови, культури і історії Польщі.

У цій статті ми постараємося розглянути нюанси, які зацікавлять тих, хто вже отримав Карту поляка : наприклад, чи легально працювати по цьому документу? Які потрібні документи, щоб безперешкодно в’їхати на територію країни? Чи можна легально працевлаштуватися тільки на підставі Кп?

Чи законно працювати в РП по Карті поляка?

Так. На офіційному рівні цей дозвіл ґрунтується на законі пп.1 п.1 ст.6 USTAWA z dnia 7 września 2007 r. o Karcie Polaka, але для здійснення трудової діяльності потрібне безпосереднє перебування в країні, на що цей документ права не дає: по суті, для перетину кордону законним способом недостатньо мати Карту.

Що неможливо робити, маючи КП

Звичайно, якщо ви володієте цим документом, перед вами відкривається безліч можливостей, але є певні дії, на здійснення яких, Карта поляка прав не дає:

  • ви не зможете вільно в’їхати на територію країни
  • законно знаходитися на території країни
  • мати права громадян країни

Виходить, КП надає право на роботу тільки при законному в’їзді до країни: тобто якщо ви улагодите питання перетину кордону, для законного працевлаштування більше нічого не буде необхідно, окрім бажання вашого працедавця і вас. Окрім цього, Карта Поляка дозволяє безкоштовно отримати візу необхідного типу на рік.

Чому, якщо у вас є КП, легше знайти вакансію?

Якщо ви претендент, то не оцінити переваги, які дає наявність Карти, звичайно ж складно, але виникає питання – з якої причини працедавці також віддають перевагу тим, у кого є Карта?

Перша і основна причина, по якій в Польщі взагалі приймають на роботу іноземців – дефіцит якісної робочої сили. Багато поляків переїжджають в інші країни ЄС, розвиненіші, за кращими умовами праці і заробітною платою, тому в країні з’являється все більше актуальних і вільних вакансій. Окрім цього, наймання на роботу співробітників з КП – це:

  • економія коштів – немає необхідності витрачати гроші на оформлення робочого запрошення або дозволу
  • можливість спілкуватися на одній мові – при отриманні КП здається іспит на володіння польським
  • перспектива довгострокової співпраці – на підставі Карти претендент може оформити ВНЖ або громадянство, що дозволить йому будувати кар’єру в підприємстві і присвятити себе роботі

Чи можуть громадяни України законно працювати по безвізу?

Згідно із законом для іноземців, основою для в’їзду і перебування до Польщі для володарів КП являється спеціальна віза або ВНЖ, який виданий на її основі. Але певні права не позбавляють можливості мати і інші права : в’їзд на територію країни громадянами України законний на підставі закону про безвізовий режим, а законне перебування в країні дозволяє здійснювати трудову діяльність на підставі КП.

Згідно із законом країни, ті, у кого є КП, можуть працювати в Польщі офіційно, якщо знаходяться в країні на законній підставі, у тому числі і по безвізу.

Ці права поширюються виключно на територію Польщі : ніяких інших можливостей в країнах ЄС Карта поляка не дає.

Подальша легалізація перебування в РП

Зазвичай, Карту Поляка необхідно міняти опісля близько десяти років: весь цей час ви зможете бути офіційно працевлаштовані, якщо по закінченню терміну візи, її оновлюватимете. На підставі цього документу, також можна оформляти постійне місце проживання.

Через рік, після отримання сталого побута (ПМЖ) можна претендувати на отримання громадянства в Польщі.

Якщо вас цікавлять інші нюанси стосовно законного працевлаштування в Польщі, детальну інформацію можна знайти в статтях нашого блогу, або подзвонивши по номеру телефону, який вказаний на головній сторінці нашого сайту : консультанти нашої компанії постараються відповісти на усі ваші питання.