Робота в Польщі – чи обов’язково знати польську мову при працевлаштуванні

Зміст

Якщо вас цікавить робота в Польщі, але ви втрачаєтеся в роздумах – чи коштує це ваших зусиль і часу, наша редакція відповість вам однозначно – коштує. Єдине, треба оцінити усі риски і витрати, тоді ваша поїздка принесе вам радість. У багатьох громадян України виникає питання у зв’язку з цим: чи треба знати польську мову при працевлаштуванні? Український і Польський трохи схожі, але насправді лише дуже малий відсоток українців говорять на другому, тому питання і залишається актуальним з року в рік.

Сьогодні ми дамо відповідь на найбільш поширені питання, пов’язані з працевлаштуванням і зі знанням польської мови.

Чи треба учити польський, якщо цікавить робота в Польщі?

Однозначно – треба, навіть якщо не для самої роботи, то в повсякденному житті мова не буде зайвою. Це дозволить вам краще орієнтуватися в місті, робити покупки, заводити нові знайомства, спілкуватися з колегами і багато що інше. Тим паче, що польський дається досить легко тим, хто знає український.

Краще записатися на курси по вивченню мови за 2-3 місяці до поїздки або брати приватні уроки по скайпу.

Куди можна влаштуватися без знання польського?

У нашому агентстві вам допоможуть знайти роботу навіть без знання мови. Ми працевлаштовуємо не лише висококласних фахівців, але і навіть тих, у кого взагалі немає досвіду роботи. Звичайно, слід пам’ятати той факт, що без спеціальної кваліфікації і без мінімальних знань польського, не слід розраховувати на високу зарплату за польськими мірками, але навіть мінімальна зарплата в Польщі в рази вище за ту, що ви отримуєте на батьківщині.

Не можна назвати мізерним список вакансій, на які можна влаштуватися без знання польської мови. Наприклад:

  • робота на фабриках, покоївками, прибирати будинки;
  • на зборі урожаю, відході за садами, посівні роботи;
  • вантажники, будівельники, працівники на теплицях і багато що інше.

Зарплата на таких роботах мінімум 2000 злотих: невелика сума за мірками Польщі, але вона майже в три рази більше зарплати в Україні на аналогічних роботах. Тим паче, що така робота дає можливість учити мову в процесі : це дозволить вам в майбутньому претендувати на більше високооплачувані посади.

Робота в Польщі з мінімальними знаннями польського

Якщо у вас вже є мінімальні знання польського, це відкриває перед вами нові можливості: жінки можуть влаштуватися нянями або стежити за престарілими, бути офіціантками в кафе або служити в обслуговуючому персоналі готелю або хостела, а чоловіки можуть знайти престижну роботу приватним водієм або відповідальним за будівництво.

Навіть з базовим знанням польського, у вас з’являється можливість заробляти від 3000 злотих в місяць, а це досить пристойна сума, особливо порівняно з українськими зарплатами. Зверніться в наше агентство за консультацією, і ми допоможемо вам підібрати максимально вигідну вакансію, навіть якщо ви не володієте польськими.