Робота в Польщі без посередників: ризики та переваги

Зміст

Матеріальна стабільність в країнах пострадянського простору, що не входять в ЄС – швидше за гаряче бажання громадян, але не реальність. Саме з цієї причини багато хто замислюється про переїздах в інші країни, зокрема в Європу, заради заробітку і стабільних хороших умов праці.

І якщо у себе на батьківщині багато справляються самостійно в багатьох побутових і робочих питаннях і уникають звертатися до посередників за допомогою, для того щоб знайти роботу в Європі, іноді слід попросити про допомогу. Оскільки, ймовірність того, що ви підхопите шахраїв дорівнює ймовірності, що ви підхопите недобросовісних роботодавців.

Особливо актуальною ця стаття буде для громадян України, у яких після затвердження безвіза з Європою, відкрилися великі можливості для роботи, наприклад, в Польщі.

Які переваги очікуються від працевлаштування без посередників?

Незважаючи на прийняття Україною безвізового режиму, це не означає, що працевлаштування в країнах ЄС без трудового договору буде вважатися легальним. Але незважаючи на це, багато українців самовільно виїжджають з країни в Європу, в пошуках кращого життя і хорошою прибуткової роботи.

Багато шукають роботу самостійно, розраховуючи на те, що так вони зможуть уникнути махінацій шахраїв і заощадять гроші на трудовому агента. При цьому, багато хто забуває про те, що при переїзді в іншу країну, необхідно враховувати закони цієї країни, а також поважати порядок працевлаштування. Наприклад, багато рекрутингові компанії не беруть грошей з претендентів на роботу: вакансії можна знайти безкоштовно, а також отримати консультацію з працевлаштування, збору необхідних документів та проходження співбесіди на новому місці.

Виправданий ризик?

Хоча на ринку праці Польщі і України є величезна кількість хороших рекрутингових компаній, багато наших співвітчизників все ж вважають за краще самостійно шукати роботу. Виправданий це ризик? Ні! Більшість подібних вакансій передбачають неофіційне працевлаштування, відсутність будь-яких соціальних пакетів і страховок, а також часто невиконання свого боку договору, який і зовсім може бути навіть не укладено.

Подібне рішення може привести за собою ряд плачевних наслідків як:

  • робота без заробітної плати – по суті, трудове рабство. У здобувачів відбираються документи, а роботодавці виснажують їх тяжкою працею в нелюдських умовах. Хоча подібне явище не сильно поширене в Європі, воно має місце бути, тому краще перестрахуватися і укладати офіційні договори з працевлаштування та легальної роботи
  • обман з боку роботодавців – без документального оформлення вашої роботи, у вас немає ніяких гарантій, що ви отримаєте обумовлену суму в кінці місяця.
  • депорт – поширене явище серед нелегальних працівників. Влада Польщі старанно борються з цим явищем, тому, якщо ваше нелегальне працевлаштування виявитися, вам доведеться заплатити величезний штраф (від 1000 золотих) і негайно покинути країну без можливості повернення в подальшому

Близько 70% тих, хто виїхав на заробітки в Польщу українців стикаються хоча б з однією з перерахованих вище складнощів. Тому, якщо ви все ж наважуєтеся поїхати на заробітки до Польщі, зверніться до компанії EWW Ukraine: ми допоможемо вам підібрати вакансію, яка вам ідеально підійде з нашого каталозі, а також підготуємо всі необхідні документи і допоможемо вам офіційно працевлаштуватися.