Робота в Польщі по безвізу. Особливості перетину кордону по біометричному паспорту

Зміст:

У 2017 році Європейський Союз та Україна підписали угоду про безвізовий режим. Після цього кожен українець отримав право в’їжджати в європейські країни без отримання візи. Користуючись цією можливістю, багато наших співвітчизників почали їздити до Польщі на заробітки.

Однак незабаром виявилася проблема: громадян, які перетинали кордон по біометричному паспорту, почали затримувати на кордоні, обшукувати сумки й кишені, задавати різні питання. Давайте розберемося, як правильно поводитися при перетині кордону, щоб спокійно в’їхати в Польщу.

Існує три способи безпроблемно перетнути українсько-польський кордон. Розглянемо кожен з них окремо.

Спосіб перший: попросити у роботодавця копію або фотографію запрошення на роботу

Якщо ви своєчасно плануєте поїздку, то роботодавець запропонує вам надіслати фотографію або скан вашого закордонного паспорта для попередньої реєстрації запрошення. Це допоможе вам заощадити від трьох до семи робочих днів, залежно від місцезнаходження роботодавця. Якщо не зробити цього заздалегідь, то, приїхавши до Польщі, ви, замість того, щоб відразу вийти на роботу, будете оформляти документи, втрачаючи дорогоцінний час безвізу. Тому краще розрахувати терміни замовлення запрошення таким чином, щоб перед вашим виїздом воно вже було готове.

Копія або фото запрошення від роботодавця допоможе вам без зайвої мороки перетнути кордон. Досить пред’явити працівникам митниці документ в роздрукованому або електронному вигляді на телефоні та прямо сказати, що ви їдете в Польщу з метою працевлаштування.

Зазвичай кожен роботодавець намагається підстрахувати себе від збитків на випадок, якщо запрошений працівник передумає приїжджати. Тому кожне запрошення коштує 30 злотих. Крім того, роботодавець враховує часові витрати людини, яка займається оформленням документа.

Цей спосіб перетину українсько-польського кордону є одним з найбільш ефективних у 2020 році.

Спосіб другий: попросити у роботодавця запрошення на співбесіду

Про запрошення на співбесіду знають далеко не всі роботодавці, однак цей документ може істотно спростити працівникові процедуру перетину кордону по біометричному паспорту.

Цей документ не має нічого спільного з запрошенням на роботу і не має ніякого відношення до Urząd. Його може оформити будь-який працівник трудового агентства, який має печатку компанії. У запрошенні на співбесіду вказуються особисті дані запрошуваного і йдеться про те, що він запрошений на співбесіду, після якої, з великою часткою ймовірності, буде прийнятий на роботу. Крім цього, в документі вказуються контакти компанії та контакти особи, відповідальної за репутацію працівника.

Цей спосіб перетину кордону підходить в тому випадку, якщо ви не вислали свої документи для попередньої реєстрації або трудове агентство не встигло забрати ваше запрошення на роботу до того часу, коли ви зібралися виїжджати. Як правило, до українців з таким документом питань не виникає, і вони спокійно перетинають кордон.

Зразки запрошення на роботу та запрошення на співбесіду:

Приклад запрошення на співбесіду

belyj-arkush-bumagi-na-nem-izobrazhen-primer-priglasheniya-na-sobesedovanie

Приклад освядчення

belij-arkush-bumagi-s-prmerom-osvyadechniya

Спосіб третій: в’їхати в країну в якості туриста

Це найпростіший, однак самий ненадійний спосіб перетнути кордон з метою працевлаштування за біометричним паспортом. Але, тим не менш, багато українців користуються ним саме через його простоту. Однак, варто усвідомлювати всі ризики подібної ситуації, оскільки результат поїздки буде залежати виключно від удачі та настрою працівників митниці, перевіряючих документи.

Якщо ви все-таки вирішите скористатися цим способом і повідомте митникам, що їдете до Польщі як турист, пам’ятайте, що ваші речі можуть оглянути на наявність посуду, постільної білизни, великої кількості одягу та інших особистих речей. Все це вказує на те, що ви хочете не просто погуляти по Польщі або відвідати родичів, а плануєте залишитися там надовго.

Тому цей спосіб найкраще використовувати тільки в тих випадках, коли ви в’їжджаєте в Польщу саме в якості туриста. В інших випадках ви просто втратите час і витратите чимало нервів, якщо вас затримають на кордоні. У соцмережах нерідко з’являється інформація про те, як з автобуса знімають пасажирів, які намагаються перетнути кордон таким способом, і повертають назад в Україну.

Якщо хочете уникнути зайвих проблем, скористайтеся одним з перших двох способів і завчасно оформите документ, який дозволить вам безперешкодно перетнути кордон.

Додаткові рекомендації

Незалежно від обраного способу, вам необхідно мати при собі туристичний страховий поліс і певну суму грошей на наступні витрати:

  • 200 злотих на зворотну дорогу;
  • 75 злотих на кожен заявлений день перебування на території Польської Республіки, але не менше 500 злотих на людину.

Наприклад, якщо ви скажете на митниці, що збираєтеся перебувати в Польщі тиждень, то повинні мати при собі як мінімум 725 злотих. Співробітники митниці попросять вас показати ці гроші. Тому ретельно стежте за тим, що говорите, оскільки прикордонники можуть причепитися до будь-якого слова.

Тепер ви знаєте, якими способами можна в’їхати в Польщу по біометричному паспорту, а також переваги і недоліки кожного з них. Більш детальна інформація представлена в цьому відео:

Якщо ви хочете отримати професійну консультацію щодо працевлаштування в Польщі, звертайтеся до нас.