Правила перетину польського кордону автомобілем

granitsa-avto-polshcha2

Не всі українці, які вирушають до Польщі, їдуть туди на автобусі або поїзді. Деякі переміщаються на власному автомобілі, тому закономірно цікавляться питанням перетину кордону. Давайте розберемося в правилах перетину українсько-польського кордону на особистому авто.

Що потрібно для перетину польського кордону на машині?

Для початку давайте розділимо питання про перетин кордону РП на особистому автомобілі на три частини:

  • технічний стан машини;
  • вміст машини;
  • документи на авто.

Розглянемо кожне з цих питань окремо.

Технічний стан автомобіля

Щоб перетнути кордон, ваше авто має бути технічно справне. Коли ви будете перетинати кордон, прикордонники звернуть увагу на стан автомобіля. В першу чергу перевіряють фари. Вас попросять включити фари, щоб подивитися, чи працюють вони.

Простежте, щоб і ближнє, і дальнє світло працювали. Якщо прикордонники виявлять непрацюючу лампочку, вони можуть розгорнути вас назад і не пустити в країну.

Огляньте лобове скло автомобіля. На ньому не має бути ніяких тріщин. Якщо прикордонник побачить тріщину на лобовому склі, він також не пропустить вас до Польщі.

Якщо є серйозні пошкодження кузова, то вас теж можуть не пропустити через кордон. До числа пошкоджень відноситься відсутність бампера, бічного дзеркала, великі вм’ятини і т. д. Простежте, щоб ваше авто не мало подібних пошкоджень.

Якщо ви їдете до Польщі взимку, обов’язково подбайте про зимову гуму. Важливо знати, що шипована гума на території Польської Республіки заборонена, тому що вона псує асфальт. Тому шиповані шини не купуйте. Ще один момент, що стосується шин: вони не мають бути старими та стертими під нуль. З такою гумою вас просто не пропустять через кордон.

Що стосується тонування скла, то в Польщі заборонене тонування лобового скла і передніх бічних вікон. Якщо у вас є тонування на склі, вас або попросять зняти його прямо на митниці, або не пропустять взагалі.

Любителям ксенонових фар варто знати, що на території Польщі вони заборонені. Якщо у вас стоять ксенони, прикордонники це помітять і заборонять вам в’їжджати в країну. У РП справи з ксенонами суворіше, ніж в Україні. Якщо в Україні водії просто лаються на любителів таких фар, то в Польщі за їх використання штрафують.

У ясний, сонячний день прикордонники можуть не помітити ксенонові фари і пропустити вас через кордон. Однак будьте готові до того, що, коли ви будете їхати по вулиці ввечері, поліція вас побачить і оштрафує.

В принципі, це усі нюанси, що стосуються технічного стану машини. Тепер перейдемо до розгляду її вмісту.

Вміст автомобіля

granitsa-avto-polshcha-police

Щоб вас без проблем пропустили на кордоні, потрібно обов’язково мати в автомобілі аптечку та вогнегасник. Простежте, щоб вони не були простроченими, як це часто буває в українських водіїв. Якщо у аптечки або вогнегасника закінчився термін придатності, прикордонники можуть розцінити це як їх повну відсутність.

Крім цього, вам обов’язково потрібно мати в машині запасне колесо та аварійний знак, який виставляється на дорозі при виникненні ДТП. Також потрібна наявність світловідбиваючого жилета. У темний час доби, особливо за містом, ви не повинні виходити з машини без цього жилета.

Причому, жилет має знаходитися не в багажнику, а в салоні. Якщо ви будете зберігати його в багажнику, прикордонники зададуть вам закономірне питання: як ви дістанете жилет, якщо в темряві без нього виходити з машини не можна?

Пам’ятайте, що кількість жилетів має дорівнювати кількості пасажирів, які заїжджають до Польщі на автомобілі. Якщо, припустимо, вас їде четверо, то жилетів має бути чотири.

Звичайно, наявність всіх цих предметів перевіряється не кожен раз і не в кожному автомобілі. Це відбувається вибірково. Але про всяк випадок краще мати при собі ці предмети. Адже саме ви можете стати тим, кого захочуть перевірити прикордонники.

Тепер перейдемо до розгляду документів на автомобіль, які обов’язково потрібно підготувати до поїздки.

Документи на автомобіль

Про наявність таких документів як паспорт, віза, запрошення на роботу говорити не доводиться – і так зрозуміло, що без них ви не перетнете кордон.

Що стосується інших документів, то вам обов’язково потрібно мати страховку міжнародного зразка. В Україні вона називається Зелена карта. Більшість українських страхових компаній роблять такі документи.

Час перебування вашого автомобіля в Польщі обмежений зеленою картою. Якщо на карті вказано термін місяць, то ви можете перебувати на території країни місяць, якщо рік, то можете перебувати там рік. Можна зробити страховку і на більш тривалий термін.

При собі обов’язково потрібно мати технічний паспорт автомобіля та актуальні водійські права. Якщо авто зареєстровано не на вас, а на іншу людину, потрібно мати довіреність від неї. Довіреність має бути перекладена на англійську або польську мову.

Тепер ви знаєте, яких правил потрібно дотримуватися, щоб спокійно в’їхати в Польщу на особистому автомобілі. Дотримуйтесь цих правил, і у вас не виникне ніяких проблем з перетином кордону.

Якщо ви хочете поїхати в Польщу на заробітки і вам потрібна допомога, звертаєтеся до нас. Наші контакти вказані на сайті.