Правила перетину польського кордону автомобілем

дорога, переезд через границу, пограничниый пункт
Зміст:

Українців, які в’їжджають до Польської Республіки на особистому транспорті, цікавить питання перетину кордону. Давайте дізнаємося, як проїхати через українсько-польський кордон і переміщатися по території Польщі на машині з українською реєстрацією. Розглянемо всі правила та нюанси, які необхідно знати автовласникові, щоб уникнути проблем.

Як проїхати в Польщу на автомобілі?

Розглядаючи процедуру проїзду через польський кордон на особистому транспорті, виділимо три моменти:

  1. Технічний стан транспортного засобу.
  2. Вміст автомобіля.
  3. Документи, які потрібно мати водієві.

Тепер розглянемо кожен з цих моментів більш детально.

Технічний стан транспортного засобу

В’їхати на територію Польщі ви можете тільки на технічно справній машині. Тому перед поїздкою обов’язково перевірте авто і усуньте всі несправності.

Митники, як правило, завжди перевіряють фари, просять включити ближнє і дальнє світло. Якщо є несправність, вам не дозволять проїхати, поки ви її не усунете.

Лобове скло машини має бути чистим і без всяких пошкоджень. Тріщини та відколи можуть стати причиною, по якій вас не пустять на територію Польщі.

Ще один важливий момент – стан кузова. Якщо у вас немає бампера, бічного дзеркала або на кузові є значні вм’ятини, вас, швидше за все, розгорнуть назад.

У зимовий період не забувайте встановлювати на авто зимову гуму. Варто знати, що на шипованих шинах їздити по території ПР заборонено. Така заборона викликана тим, що шипи псують асфальтове покриття. Щоб не потрапити в халепу, купуйте зимові не шиповані шини.

Ще один нюанс, що стосується гуми: вона не має бути старою та потертою. Тому перед поїздкою перевірте свої колеса.

Їздити з тонованим склом в Польщі не можна. Правда, заборона стосується не всіх вікон, а тільки лобового та передніх бічних. Якщо вони у вас тоновані, зніміть тонування перед поїздкою. В іншому випадку вам доведеться робити це прямо на кордоні або їхати назад.

Ще одна заборона – ксенонові фари. У ПР встановлювати їх на авто не можна. В Україні за ксенонові фари вас просто вилають водії зустрічних машин, а в Польщі – оштрафує дорожня інспекція.

Якщо працівники митниці побачать, що у вас встановлені ксенони, вас не пустять в країну. Звичайно, в ясний день вони можуть не помітити цього і пропустити. Але вже на території Польщі великий ризик бути оштрафованим.

Це усі моменти, які потрібно врахувати водієві перед поїздкою в Польську Республіку. А тепер торкнемося питання вмісту транспортного засобу.

Вміст авто

Щоб без складнощів проїхати через митницю, потрібно возити в автомобілі ряд обов’язкових предметів. Перш за все, це аптечка і вогнегасник. Вони не мають бути з вичерпаним терміном придатності, як це часто буває у наших водіїв. Митники можуть перевірити термін придатності, і, якщо він закінчився, не пропустити вас.

У багажнику має лежати запасне колесо та аварійний знак. Він потрібен на випадок ДТП. Якщо трапиться аварія, ви повинні будете виставити його на дорогу.

Крім цього, з собою обов’язково потрібно мати жилет зі світловідбиваючими вставками. У вечірній та нічний час виходити з авто дозволяється тільки в ньому.

Причому, з жилетом є один хитрий нюанс. Він має лежати не в багажнику, а в салоні. Якщо митники побачать його в багажнику, вони обов’язково запитають: як ви дійдете до багажника за жилетом, якщо ввечері без нього не можна виходити з авто?

Кількість жилетів має дорівнювати кількості людей, що їдуть в машині, включаючи водія. Якщо, припустимо, ви їдете втрьох, то беріть три жилети.

Звичайно, прикордонники не завжди і не у кожного водія перевіряють наявність всіх цих предметів. Вони роблять це вибірково, на свій розсуд. Але де гарантія, що цього разу не виберуть саме вас? Тому не ризикуйте, збираючись в поїздку.

Тепер давайте розглянемо документи, які потрібно мати при проїзді через митницю.

Документи, які необхідно мати водієві

Напевно, не варто говорити, що з собою обов’язково потрібно взяти паспорт, візу і запрошення на роботу. Це і так само собою зрозуміло. А ось з документів на авто вам потрібна страховка. Причому, не проста, а міжнародного зразка. В Україні вона називається Зелена карта. Оформити її можна практично в будь-якій страховій компанії.

У Зеленій карті вказується термін, протягом якого ваша машина може перебувати на території Польщі. Це може бути і місяць, і півроку, і більш тривалий термін.

Також ви повинні мати технічний паспорт на транспортний засіб і водійське посвідчення. Якщо машина не ваша, то її господар повинен видати довіреність. Довіреність потрібно перевести на англійську та польську мови.

Тепер ви знаєте, як підготуватися до поїздки в Польську Республіку на особистому автомобілі. Дотримуючись усіх перерахованих вище правил, ви без складнощів перетнете кордон.

Якщо вам потрібна допомога у працевлаштуванні в Польщі або зборі документів, звертайтеся в нашу компанію. Номери телефонів вказані на сайті.