Правила перетину кордону з Польщею на час карантину

В березні 2020 року, безжалісний вірус – «COVID-19» наздогнав майже кожну країну. Слідом за Китаєм, епідемія увірвалася в Європу, щодня позбавляючи життів тисячі людей. Щоб уникнути великої кількості жертв, з 15 березня прем’єр-міністр Польщі закриває кордони для іноземців.

На який період ввели карантин?

Спочатку карантин був введений на 10 днів, з можливістю продовження. Оскільки епідемія не пішла на спад, а навпаки принесла ще більше жертв, уряд змушений продовжувати обмежувальні заходи. Польща планує вихід з карантину в чотири етапи. Відкриття інфраструктур буде в такому порядку:

 1. Сквери, парки, лісопосадки.
 2. Готелі, бібліотеки, галереї.
 3. Кафе, ресторани, ТЦ і перукарні.
 4. Кінотеатри, ДК, спортзали.

Масочний режим залишається обов’язковим. Керівництво країни попередило, що носіння маски в громадських місцях стане довготривалим зобов’язанням.

Чи можуть іноземці заїхати до Польщі?

Паніка, на фоні коронавируса поступово зменьшується і поляки вже починають підготовку до прийому іноземних гостей. Зараз, в’їхати до Польщі можуть люди даної категорії:

 • громадяни РП, іноземці, які перебувають в шлюбі або є дітьми, знаходяться під їх опікою
 • іноземці, з Картою поляка, побиту
 • дипломати і співробітники дипломатичного і консульського персоналу, т. К. Особи дипломатичного рангу і члени їх сімей
 • іноземці, які мають документ з дозволом на роботу.
  водії машин, які виконують вантажоперевезення

Люди, які прибули на територію Польщі, зобов’язуються пройти 14-ти денну самоізоляцію, вказавши при в’їзді адресу відбування прикордонній службі. Водії професійного спрямування, які здійснюють транзит вантажів через кордони європейських країн-сусідів, звільняються від перевірки і домашнього карантину.

Чи може українець повернутися з Польщі, якщо кордони вже закриті?

Після того, як оголосили про закриття польських кордонів, двома напливами, додому повернулося 150 тис. заробітчан. Основна маса людей, повернулася через завершення терміну легального перебування в країні. Велика частина пунктів переходу, зупинили роботу за рішенням уряду. На сьогоднішній день працюють 4 пункти пропуску

 1. Рава-Руська
 2. Краковець
 3. Ягодин
 4. Шегині

Варто зауважити, що пункт Шегині, на відміну від інших, відкритий тільки для піших громадян. Як скоро почнеться вантажне і автомобільне сполучення, залежить від наших сусідів.

Чи є зараз робота в Польщі по безвізу?

Після введення обмежень на прикордонних пунктах, а так само масового від’їзду українців на батьківщину, в Польщі стався дефіцит робочої сили. Для тих, хто вирішив залишитися працювати, з’явився великий вибір вакантних місць. Вибір великий і по сей день, в свою чергу польська держава ставить акцент на сезонних роботах через загрозу втрати врожаю.

Чи видають візу для роботи в Польщі?

З міркувань безпеки, з початку карантину всі візові центри і консульства зупинили свою діяльність. Але вже зараз, є можливість подати документи в центр прийому віз, через службу «Нова пошта». Дана послуга доступна для українців, охочих оформити заявку на отримання візи для всіх видів робіт, а також інших існуючих віз. При цьому консульство, приймає документи тільки для сільськогосподарських і садівничих робіт.