Правила прописки в Польщі для українців

Зміст

Якщо ви плануєте працювати в Польщі більше трьох місяців, вам необхідно мати замельдовання в цій країні. Ми детально розповімо, що це, як це оформити, і навіщо це треба.

Замельдовання – що це таке?

Сьогодні більшість українців перебираються в Польщу у пошуках кращого життя, хорошої роботи і високих зарплат. Щоб знаходитися на території країни легально, мало мати робоче запрошення, потрібна ще і реєстрація або прописка. Видів замельдования в Польщі є два:

  • на постійній основі – для осіб з польським громадянство і ПМЖ
  • на якийсь час – на термін дії візи, не менше чим на 90 днів

Головна причина, по якій вам потрібна така реєстрація – дотримання закону. Без нього ви не зможете отримати ваш ідентифікаційний номер або РЕSЕL. Окрім цього, жоден банк або медична установа не має права вас обслуговувати без прописки.

Оформляти прописку необхідно, якщо ви приїхали вчиться, на заробітки або просто є іммігрантом. Це відноситься не лише до тих, у кого є власна нерухомість, але і до тих, хто орендує квартири або живе в гуртожитках.

Де і як оформити прописку в Польщі українцеві?

Усі міста країни умовно діляться на райони, тому щоб оформити свою реєстрацію, необхідно звернутися в Районне управління за вашим місцем проживання. Якщо у вашому договорі про оренду вказані ваші ПІБ, то можна сміливо робити процедуру самостійно, в зворотному випадку в Управління повинні будете підійти не лише ви, але і безпосередні власники житлоплощі. Вам знадобиться:

  • національна віза або КП
  • договір про оренду або інший документ, що підтверджує, що ви мешкаєте за адресою
  • виписка з будинкової книжки
  • письмова згода власника квартири про вашу реєстрацію

Процес дуже простий: в спеціальному віконці вам видають бланк заяви разом із зразком. Після того, як ви його заповните і здасте, необхідно почекати, поки ваші дані внесуть в реєстр і реєстрація буде пройдена. Це займає хвилин 30 вашого часу. У течії двох тижнів вам буде виданий також спеціальний ідентифікаційний номер.

Оформлення відбувається безкоштовно вперше: краще відразу зробити декілька копій документу і мати при собі. Якщо у вас виникають які-небудь питання або вам потрібна консультація, дзвоните по номеру телефону, який вказаний на нашому сайті і досвідчені співробітники компанії EWW Ukraine допоможуть вам.