Чи можна їздити в Україну в період оформлення карти побиту в Польщі?

prapor-polsha-I-karta
Зміст:

Після введення карантинних обмежень питання про те, чи можна їхати в Україну, поки карта побиту ще не отримана, а документи вже подані, стало особливо актуальним. Оскільки люди, які заїжджають до Польщі за біометричним паспортом і хочуть там залишитися більше, ніж на три місяці, повинні подати документи на оформлення карти побиту. Це єдиний варіант для даної категорії громадян.

Однак, отримання карти побиту в Польщі – процес складний та довгий. Він може зайняти від трьох місяців до декількох років. Тому у людей, які вже подали документи на оформлення карти, але ще не отримали її, виникає закономірне питання: чи можна виїхати в Україну в період очікування карти, а потім знову повернутися до Польщі? Чи не анулюється справа з оформлення картки?

Чи не анулюють оформлення карти побиту, якщо виїхати з Польщі?

Можна зустріти інформацію, що, якщо українець вже подав документи на оформлення карти побиту, то він не може виїхати з Польщі назад в Україну. І якщо він це зробить, то його справа буде анульована. Ця інформація – абсолютна брехня і звідки одна взялася – незрозуміло.

Насправді факт перетину вами польського кордону ніяк не впливає на розгляд вашої справи. Таким чином, якщо, перебуваючи в Польщі, ви подали документи на оформлення карти побиту, але ще не отримали її, то можете спокійно виїжджати в Україну і перебувати там якийсь час, а потім знову повертатися до Польщі, якщо у вас є на це легальні підстави.

Ваші виїзди з Польщі ніяк не впливають на процес оформлення карти. Тому ви без проблем можете поїхати до родичів або у відпустку.

Що потрібно для повернення до Польщі?

Є кілька нюансів, які потрібно враховувати, щоб у вас не виникло проблем з виїздом в Україну. Перш за все, у вас має бути легальна підстава для перетину кордону і повернення до Польщі. Ви обов’язково повинні мати дозвіл на роботу, оскільки на період карантину в туристичних цілях перетинати польський кордон не можна. В країну можна в’їжджати тільки для роботи.

Тому вам обов’язково потрібно мати дозвіл на роботу, Умову злеціння або Умову о праце. Що стосується легального перетину кордону, вам потрібно мати або вільні дні по безвізу, або візу. Підійде навіть прострочена віза, оскільки зараз за цим документом теж пускають до Польщі.

Пам’ятайте, що документ або печатка, що підтверджують процедуру оформлення карти побиту, не є легальною підставою для перетину кордону. Коли ви заїдете в Польщу, тоді ця печатка або папір стане легальною підставою для перебування в країні. Але права перетинати кордон вони не дають. Тому прикордонники не пропустять громадянина з такою печаткою, який не має візи або безвізу.

Перш ніж їхати в Україну на один або кілька тижнів, подбайте про те, щоб у вас була законна підстава для повторного в’їзду в Польщу. Візьміть з собою оригінал трудового договору або чинний дозвіл на роботу.

Ще один нюанс, про який потрібно знати, якщо ви очікуєте рішення про отримання карти побиту. З Уженда в будь-який момент може прийти СМС-повідомлення, електронний або звичайний лист (на адресу, за якою ви проживаєте і яку вказували при оформленні документів).

Вас можуть попросити прийти в призначену дату і принести будь-які документи або з’явитися на співбесіду або зняття відбитків пальців. Загалом, вас несподівано можуть викликати в Уженд. В такому випадку потрібно буде швидко повернутися з України, щоб в призначений день і час потрапити на прийом.

Пам’ятайте про цей нюанс і плануйте свій від’їзд так, щоб встигнути повернутися в належні терміни. Оскільки черги на зняття відбитків пальців, співбесіда і т. д. є дуже довгими, не варто переносити прийом на інший час. Інакше вам потім доведеться знову чекати своєї черги.

Тепер ви знаєте, що не є «заручником» в Польщі на період очікування карти побиту, а можете спокійно їздити в Україну, і ніхто не анулює вашу справу з оформлення карти.

Якщо у вас є питання, що стосуються карти побиту або інших документів, звертайтеся до наших консультантів. Наші контакти вказані на сайті.