Перетин польського кордону з дітьми

ludu-na-kordoni-polshi

Українці, які працюють у Польщі, цікавляться: як перевезти своїх дітей до цієї країни під час карантину? Якщо ви вже працюєте в Польській Республіці і хочете забрати з собою дітей, то ця інформація буде для вас корисна.

Документи, необхідні для перевезення дітей

Існує певний перелік документів, які потрібно мати при собі, щоб без проблем перетнути польський кордон зі своїми дітьми.

  1. Перш за все, ви повинні мати запрошення на роботу (освячення або зезволення). Не зайвим буде наявність підписаної Умови о праце або Умови злецення. Цей варіант більше підходить тим, хто вже працює в Польщі та їде на Україну, щоб забрати дітей. Цей документ потрібно мати для того, щоб прикордонники бачили, що у вас вже є робота, стабільна зарплата (її розмір вказано в договорі) та можливість забезпечити своїх дітей.
  2. Не менш важливим документом є запрошення з польського дитячого садка або школи для вашої дитини. Таким чином, прикордонники будуть знати, що поки ви перебуваєте на роботі, ваша дитина буде під наглядом. Те ж саме стосується і школи. Причому, не важливо, чи буде дитина вчитися в приміщенні школи або дистанційно вдома.
  3. Договір про найм житлоплощі в Польщі. Він підтверджує наявність у вас житла, куди ви можете привести дитину. Таким чином, прикордонники побачать, що вам є де жити і ви не будете ночувати з дитиною на вокзалі або шукати притулку в хостелі. Цей документ знімає безліч питань на митниці.
  4. Свідоцтво про народження та закордонний паспорт дитини. Зараз в Україні закордонні паспорти видають дітям мало не з народження, тому отримати документ нескладно. Свідоцтво про народження потрібно обов’язково перевести на польську або англійську мову.
  5. Страховий поліс для себе та дитини. Це стосується і тих, хто виїжджає по візі, і тих, хто їде по безвізу. У будь-якому випадку потрібно мати страховку на весь період перебування в Польщі.
  6. Дозвіл від батька/матері на вивезення дитини за кордон. Цей документ потрібен в тому випадку, якщо один з батьків з дитиною перетинає кордон, а другий знаходиться в Польщі або Україні. Дозвіл обов’язково має бути нотаріально завірено. Без цього документа вас гарантовано не впустять в країну, тому його потрібно мати обов’язково.

З цими документами ви зможете без проблем в’їхати на територію Польщі з дітьми. Вони зможуть залишатися з вами в країні весь період свого легального перебування за кордоном. Звичайно, якщо ви хочете, щоб вони знаходилися там довше, то на основі запрошення зі школи або дитячого садка відкрийте дитині студентську візу. Вона видається на період 365 днів і може бути продовжена на весь період карантину.

Тепер ви знаєте, які документи потрібно зібрати, щоб безперешкодно перевезти своїх дітей до Польщі.

Якщо вам потрібна допомога з працевлаштуванням в Польській Республіці, звертайтеся в нашу компанію. Консультанти дадуть відповідь на усі ваші питання і допоможуть з оформленням документів.