Перетин польського кордону по біометричному паспорту в період карантину

peretin-kordonu-pid-chas-karantinu
Зміст:

Українці цікавляться, чи можна перетинати кордон з Польщею по біометричному паспорту в період карантину? Так, ви маєте право заїжджати в Польщу, і повертатися в Україну за біометричним паспортом.

Правила перетину кордону в період карантину

Однак є один нюанс. На період карантину поїздки в туристичних цілях в Євросоюз повністю заборонені. Тобто, якщо ви маєте біометричний паспорт і навіть купили страховку, вас не пропустять через кордон. Навіть, якщо ви хочете в’їхати в Польщу і зробити тест на коронавірус.

Запам’ятайте, в туристичних та гостьових цілях перетинати польський кордон в період карантину повністю заборонено. В цей час ви можете в’їжджати в Польщу тільки в робочих цілях. Тобто, можна їхати або на роботу, або у справах, пов’язаних з вашим бізнесом.

Звичайно, 99% українців, які зараз перетинають кордон за біометричним паспортом, їдуть до Польщі на роботу. Якщо ви теж збираєтеся їхати, вам буде корисно знати кілька нюансів і кілька правил.

Які документи потрібно взяти з собою?

При собі необхідно мати всього два документи:

  1. Дозвіл на роботу. Це може бути освядчення, зезвоління або запрошення на сезонну роботу. Тобто, потрібен документ, який підтверджує, що ви дійсно їдете на роботу, а не просто погуляти по Польщі.
  2. Страховка на весь період перебування в Польщі. Якщо запрошення вам дається на три місяці, то і страховка теж має бути оформлена на три місяці. Компанія, яка зробила вам страховку, повинна входити в список з десяти компаній, підтверджених консульством.

с необхідно буде вказати адресу проходження карантину, навіть, якщо збираєтеся здавати тест.

У період карантину ви можете не мати при собі грошей, оскільки їдете на роботу. Якщо іноземець їде на роботу, то при перетині кордону у нього не питають про наявність грошей, як це відбувається під час туристичних поїздок.

Якщо ви не вакциновані та не маєте паспорта вакцинації, необхідно буде здати тест на ковід. Зробити це можна прямо на кордоні або по приїзду в місто, де будете проживати. Якщо не хочете здавати тест, є інший варіант – відсидіти 10 днів на карантині.

Тепер ви знаєте, що в період карантину їхати в Польщу в туристичних цілях або в гості до родичів, навіть на кілька днів, заборонено. Ви можете їхати тільки на роботу.

Звичайно, усі з нетерпінням чекають, коли Польща зніме обмеження, та іноземці зможуть їздити туди не тільки працювати, а й просто помандрувати.

Якщо вам потрібна допомога в працевлаштуванні або оформленні візи, звертайтеся в нашу компанію. Номери телефонів вказані на сайті.