Особливості роботи в Польщі: що потрібно знати, щоб отримувати хорошу зарплату

Зміст

Європейський ринок праці щорічно росте, тому дуже багато громадян України прагнуть влаштується на офіційну роботу десь в країнах ЄС. Польща в цьому відношенні – найзручніший варіант: територіально знаходиться близько до України, мова належить до слов’янської мовної групи, а менталітет і культура мають досить багато спільного з нашим, тому інтеграція проходить не так хворобливо і довго.

Сьогодні ринок праці Польщі надає велику різноманітність вакансій : місцеві жителі від’їжджають на заробітки в інші країни Європи, наприклад в Англію або Німеччину, тому в країні з’являється більше вільних робочих місць. Окрім цього, деякі місцеві жителі рахують зарплату на певних видах роботи низької, тоді як для українців – це дуже хороші і навіть високі зарплати, тому сьогодні так багато наших співвітчизників вирушають в сусідню країну працювати.

Які вакансії особливо затребувані?

Виходячи з того, що під час трудової міграції з Польщі зазвичай від’їжджають висококваліфіковані працівники у сфері медицини, IT технологій і юриспруденції, мистецтві і архітектурі, то саме в цих напрямах країні потрібні фахівці. Звичайно, заробітна плата в цих сферах в Польщі значно вище, ніж в Україні, але отримати роботу у вузькоспеціалізованій сфері не так просто. Необхідно:

  • спеціальне (бажана вища освіта)
  • позитивний досвід роботи
  • хороші рекомендації
  • перекваліфікація або отримання польських сертифікатів і ліцензій

Можливість працювати в цих сферах також надає шанс кар’єрного зростання як в Європі, так і у своїй країні. Завдяки тому, що багато установ у рамках європейських програм, закуповують передове устаткування і освоюють нові технології, робота в такій установі забезпечить вам сильне професійне зростання і відмінний досвід.

Якщо ви плануєте працювати саме в одній з таких спеціальностей, на довгостроковій основі, постарайтеся укладати робочі контракти мінімум на рік роботи : це дозволить вам повністю стати частиною компанії або установи, в якій ви працюєте, а також стане першим ступенем для довгострокової співпраці.

Робота на декілька місяців

Сезонна робота набагато популярніша серед наших співвітчизників: з весни до перших холодів в Польщі можна непогано запрацювати в наступних сферах:

  • лісопереробна промисловість
  • будівництво
  • сільське господарство

Влаштуватися на таку роботу можна навіть по біометричному паспорту: в країні можна легально знаходитися і працювати тільки три місяці в півроку. Основні правила для тих, що бажають працювати в цих напрямах – хороше здоров’я, витривалість, відповідальність. Важливо це, оскільки оплата праці в аграрній сфері відбувається за фактом виконання роботи і залежить від кількості тієї, що посадили або зібрали.За знання мови або особливі навички ніхто не доплачує, якщо не йдеться про якісь особливі вакансії, як, наприклад, водій трактора або агроном.

Для того, щоб працювати у будівельній сфері, звичайно, потрібні спеціальні навички. Найчастіше зарплата залежить від об’єкту, на якому йдуть роботи і працедавця. Робота для чоловіків зазвичай включає базовий стандартний набір звичайного ремонтника : від штукатура до слюсаря, від шпаклювальника до сантехніка і так далі. Вакансії в Польщі для жінок бувають на посівних роботах, у зборі урожаю, в магазинах, салонах краси, клининговых компаніях і так далі.

Також Польща надає можливість заробити українським студентам : можна працювати в кафе, в магазинах, в торгових центрах, робити переклади або писати статті, словом, працювати по гнучкому графіку і отримувати не лише зарплату, але і стаж.

Які умови пропонують польські працедавці?

Найчастіше в усіх трудових договорах обмовляється те, що працедавець платитиме за свого українського працівника податок, тому він буде захищений, застрахований і мати право скористатися медичною допомогою. Окрім цього, більшість вакансій припускають місце проживання, покриття витрат на транспорт до місця роботи, а також, як мінімум, одноразове харчування.

Деякі працедавці надають хорошим працівникам премії і різні пільги і привілеї. Важливий той факт, що іноземних громадян на роботу в Польщу можуть прийняти тільки якщо запропонують їм не меншу заробітну плату, чим самим громадянам країни за цю вакансію, і ця зарплата має бути не менша за мінімальну, зафіксованою державою. У зворотному випадку, працедавець порушує права працівників і понесе штраф.

Які документи потрібні, щоб працювати в Польщі?

Це питання ми детально розглядаємо в інших статтях нашого блогу : на момент 2019 року громадяни України можуть легально працювати в цій країні на підставі біометричного паспорта, робочої візи або ВНЖ.

Біометричний паспорт дозволить вам працювати в Польщі легально не більше 3 місяців, потім потрібно повернуться у свою країну і оформять робочу візу. Якщо ж ви відразу хочете отримати візу на підставі запрошення на роботу, то можна це зробити строком на шість місяців. Важливо пам’ятати, що працювати ви повинні у того працедавця, який вам вислав запрошення на роботу, і якщо ви поміняєте місце роботи, треба буде повністю поміняти і документ. Якщо по витіканню напівроку ваш працедавець захоче продовжити ваш контракт, то заповнюється заява.

Окрім цього, на підставі довгострокового трудового договору ви можете клопотати про отримання робітника ВНЖ.

Де знайти роботу в Польщі?

Варіантів, щоб знайти відповідні вакансії декілька: можна попросити родичів і друзів, самим попорпатися в мережі, приїхати самостійно в Польщу і шукати оголошення або звернутися до офіційних фірм – посередників.

Обов’язково перевіряйте наявність ліцензії у таких посередників, оскільки вони можуть не лише виявитися шахраями, але і піддати вашу безпеку ризику. У компанії EWW Ukraine вам допоможуть знайти надійні вакансії від відповідальних прямих працедавців, а також дадуть відповідь на усі ваші питання. Ми займаємося збором необхідних документів для отримання робочої візи, оформленням ВНЖ, ПМЖ і працевлаштуванням українських громадян в Польщі.

На нашому сайті є детальна інформація про усі наші послуги, а в розділі відгуки, можна ознайомитися з коментарями тих, кому ми вже допомогли знайти роботу своєї мрії в Європі. Якщо у вас виникають питання, дзвоните по номеру телефону, який вказаний на нашому сайті : досвідчені консультанти допоможуть вам.