Особливості роботи в Польщі для української сімейної пари – вакансії, умови роботи, зарплата і відгуки

Зміст

Сьогодні багато хто з країн СНД прагне знайти роботу в країнах ЄС : один з найбільш зручних варіантів – Республіка Польща. На це є ряд об’єктивних причин :

 • економічна криза в країнах СНД
 • зниження рівня доходу
 • висока зарплата і хороші умови праці в РП
 • можливість отримання ВНЖ і ПМЖ на основі трудового договору

У нашому блозі можна знайти різні статті, освітлюючі нюанси працевлаштування в Польщі. У цій ми розглянемо, як сімейні пари можуть знайти відповідні вакансії і почати працювати в РП.

На основі досвіду наших клієнтів, ми розглянемо, з якими складнощами ви можете зіткнутися, що треба знати, до чого бути готовими?

Переваги роботи в Польщі для сімейної пари

Як і у будь-якій іншій сфері, в роботі сім’єю за кордоном є як свої переваги, так і недоліки. До безперечних плюсів можна віднести можливість непогано запрацювати: удвох ваша зарплата буде набагато вища. Ще один плюс – немає необхідності розлучатися зі своїм супутником життя, а також можна уникнути різних складнощів і небезпек : труднощі легше долати, коли поруч є надійне плече і любляча людина.

Окрім цього, будь-який переїзд, навіть з метою заробити – це психологічний стрес в період адаптації: до нього набагато легше підготуватися і здолати, якщо ви не один. У цій статті ми розглядатимемо легальне працевлаштування бездітних пар : наявність маленьких дітей може значно ускладнити завдання, оскільки державою передбачений мінімальний прожитковий мінімум для таких сімей.

Які вакансії підійдуть?

Зазвичай, якщо йдеться про спеціальності з вузькою кваліфікацією, то підбором кадрів займаються фахівці HR в індивідуальному режимі, тому для сімейних пар ми розглянемо варіанти з безкоштовного списку вакансій. Зазвичай в таких вакансіях віддається перевага тим, у кого є багатий професійний досвід в прошеній сфері:

 • швалі
 • водії
 • слюсарі
 • будівельники
 • малярі
 • токарі
 • овочівники
 • покоївки

Звичайно, не усі вакансії підходять як чоловікам, так і жінкам, але зазвичай вони дають можливість влаштуватися на роботу в одно і те ж підприємство або завод, що дуже зручно для сімейної пари.

Ще одна можливість запрацювати для пари – влаштуватися на сезонні роботи в Польщі: в цьому випадку працювати ви будете не лише на один завод, але і буквально поруч один з одним. Найчастіше сюди входить:

 • збір урожаю
 • обрізання дерев і кущів
 • упаковка зібраних фруктів, ягід, овочів

Детальніше про сезонні роботи ми писали в іншій нашій статті: до цього ряду вакансій можна віднести і все те, що пов’язано з туризмом : наприклад, роботу в готельних комплексах – покоївки, прибиральники, водії, охоронці, співробітники ресепшн, офіціанти, працевлаштування в сферах туристичного, готельного бізнесу. Ці варіанти чудово підходять для тих, хто володіє польським, і знає англійський.

Менш кваліфіковані подружні пари можуть знайти відповідні вакансії на різних заводах: м’ясокомбінати, швацькі цехи, склади і так далі.

Орієнтовні розцінки на роботу в 2019 році

По суті, найвірніший спосіб – домовлятися про оплату праці безпосередньо з працедавцем. Необхідно пам’ятати, що зарплата в РП ділиться на брутто і нетто : перша – без утримання податків і зборів. Для того, щоб вичислити нетто – звернетеся до онлайн калькулятору.

Мінімальна почасова оплата праці на спеціальностях, що не вимагають вузької кваліфікації від 8 до 15 золотих / година, а такі спеціальності як муляр, які вимагають певних професійних знань і навичок доходять до 20/ч.

Вимоги до сімейних пар

Звичайно, окрім нормативних вимог, які обов’язково треба виконувати в залежності з питаннями по легальному працевлаштуванню в країні, є також умови, які пред’являють самі працедавці, а не закон.

Попри те, що подібні вимоги ніде не прописані на законодавчому рівні, їх дотримання значно збільшують шанси пари отримати цю роботу :

 • не повинно бути шкідливих звичок
 • жодних серйозних проблем із здоров’ям, наявність медичної довідки
 • відмінна фізична витривалість і відповідальність
 • наявність мінімального досвіду роботи

Також слід пам’ятати, що залежно від того, на яку вакансію ви претендуєте, працедавець може пред’явити спеціальні вимоги до претендентів. Треба бути уважними, при ознайомленні з вакансією.

Складнощі і нюанси, що вимагають попереднього узгодження з працедавцем

Окрім переваг, які відкриваються перед подружньою парою, вирішальною знайти роботу в Польщі, необхідно вирішити і деякі нюанси. Наприклад, працедавцеві необхідно повідомити, що він має справу з подружжям. Від цього залежать деякі чинники;

 • час і графік роботи
 • зарплата
 • умови проживання

Останній чинник особливо важливо обговорити: його бажано враховувати, навіть якщо ви один плануєте працювати в Польщі, але якщо йдеться про сім’ю, говорити про це необхідно, інакше вам доведеться самостійно шукати собі кімнату.
Окрім цього, треба обговорити усі нюанси трудового договору; хто платитиме за квартиру, як вирішується питання з транспортом до місця роботи, живленням, яка зарплата, чи є штрафи, за що. Ще варто обговорити, на яких підставах контракт може бути розірваний і які наслідки цього рішення будуть у подружжя?

Оформлення документів

Як тільки ви знайшли відповідну вакансію і погоджували усі нюанси роботи, необхідно офіційно працевлаштуватися. Для цього треба оформити робочу візу: працедавець виставляє запрошення на роботу, а на його основі майбутні співробітники подають документи на оформлення національної візи необхідного типу.

Відгуки наших клієнтів

Теоретична частина завжди виглядає набагато простіше, ніж все є на практиці. Деякі наші клієнти – подружні пари, які вже працювали в Польщі разом, відмічають наступні нюанси:

 • необхідно обговорювати житло заздалегідь, тоді не виникає жодних проблем – звичайно це кімната в чистому і затишному гуртожитку, на роботу возить і привозить спеціальний автобус
 • треба бути готовим до досить великих фізичних навантажень, а також до роботи у вихідні
 • вибирайте компанії або заводи з хорошими відгуками від працівників, навіть на сезонні роботи – вони турбуються про свою репутацію і завжди виконують усі домовленості

Якщо ви плануєте збільшити сімейний бюджет, але не хочете розлучатися зі своїм супутником життя – робота в Польщі стане для вас відмінним варіантом. Завдяки тому, що на сьогодні ця країна відкриває двері для українців і громадян інших країн СНД, з’являється все більше хороших вакансій з відмінними умовами праці.