Чи не впевнені в роботодавця? Дізнайтеся, як перевірити фірму в Польщі

Зміст

Якщо ви плануєте працювати в Польщі, і не хочете стати жертвою шахраїв, буде розумно перевірити свого майбутнього працедавця заздалегідь. Як? Дізнаємося в цій статті: вам потрібний буде тільки комп’ютер і доступ в інтернет.

Чи можна перевірити фірму в Польщі?

Звичайно! Навіть більше – потрібно і обов’язкове. Якщо роздумувати логічно, мало хто з України їде в Польщу від хорошого життя: шукати роботу за кордоном змушує економічну кризу, низькі зарплати і відсутність робочих місць. Тому перспектива, що ваш польський працедавець може виявитися шахраєм і брехуном абсолютно не радує, адже ви втратите і час, і засоби, які витрачалися на дорогу, оформлення візи і проживання там.

З цієї причини перевіряти свого майбутнього працедавця необхідно відразу після отримання запрошення на роботу, ще до того, як ви почнете процес подання документів на оформлення робочої візи. Тим паче, що це можна зробити самостійно, швидко і безкоштовно.

Які дані потрібні для перевірки?

Щоб ідентифікувати працедавця, необхідно звернутися до присвоєних йому понять, які видаються на підставі законодавства РП :

 • найменування фірми або ПІБ приватного підприємця
 • КRS
 • статистичний ідентифікатор компанії (Regon)
 • податковий код (NIР)
 • ім’я приватного підприємництва

Основне, що нас цікавить – це KRS – або державний судовий реєстр. Ця база містить інформацію про усі комерційні підприємства країни, у тому числі різних фондах, суспільствах і навіть приватниках. Тут можна дізнатися про усі подробиці, а також фінансовий стан фірми, її заборгованості і платоспроможності, що може пролити немало світла на те, куди вас запросили на роботу, і чи зможуть вам заплатити.

Що треба перевірити?

Перш ніж ми поговоримо про те, які є способи перевірки, слід зазначити параметри, зіткнувшись з якими, краще не зв’язуватися з підприємством, бо ризик шахрайства дуже великий. Підозріла та фірма або працедавець, де є хоч один з нижеперечисленных пунктів :

 • не зареєстрована юридична особа;
 • реєстрація анулювана в теперішньому часі;
 • фінансова борги;
 • працедавець числиться як порушник трудового законодавства;
 • діяльність, описана в реєстрі, відрізняється від реальності;

Перевірити останнє максимально просто: наприклад, якщо в реєстрації вказано, що фірма займається перекладацькою діяльністю, а претендента запросили на збір ягід, то це викликає безліч питань і підозр.

Як перевірити польського працедавця по REGON, NIP або KRS?

По суті, перевірити фірму по усіх вищеперелічених реєстрах абсолютно нескладно, але трудність в тому, що інформація буде так багато, що людині, яка не знає, що шукати, буде складно розібратися. До того ж, вона надається на державній мові країни, де проходила реєстрація – Польщі.

Ми постараємося максимально детально розібрати те, що нас дійсно хвилює. Рада: не звертайте увагу на додаткові нюанси, інакше ви заплутаєтеся і витратите дуже багато часу даремно.

Перевірка через Державний судовий реєстр Польщі

Цей сайт один з якнайповніших за інформацією, а також він дозволяє зробити перевірку виключно по одному відомому номеру, що корисно, поки немає запрошення і вам відомі не усі дані. Розглянемо покроково:

 • заходимо на сайт KRS і вводимо ці фірми;
 • ігноруємо все, що виніс сайт окрім поля Szukaj;
 • у полі пошуку вводимо один з відомих нам кодів : вони відрізняються по кількості символів, тому система сама визначить, що ви ввели і видасть вам інформацію;

Ми не радимо використати найменування фірми для пошуку, оскільки назва можна повторяться: різні компанії можуть мати ідентичне найменування, але розрізнятися родом діяльності. У результаті, ви отримаєте величезну кількість непотрібної інформації, в якій можна заплутатися.

Після того, як ви введете один з кодів, програма видасть вам коротку інформацію і назву компанії – посилання на детальніший звіт про діяльність і стан фірми. Тепер у вас є детальна інформація по усіх кодах підприємства, його місцезнаходження на карті, а також дата останніх змін, внесених в реєстраційні дані.

Окрім цього, ви дістаєте доступ до Монітора, де відображаються усі зміни, дії і рішення, прийняті у фірмі, у тому числі:

 • заборгованості
 • судимості
 • зміна власника
 • ліквідація підприємства
 • сфера діяльності

Кожна дата є посиланням: перейшовши по ній, ви отримаєте список змін, які робилися. Використовуючи всього один реєстр, ви отримуєте досить детальну інформацію, яка дозволяє визначити, чи варто погоджуватися на роботу в певній фірмі. Але якщо на цьому сайті інформації все ж виявиться мало, можна перевірити компанію і на інших майданчиках.

Перевірка по базі даних Regon

Як і в попередньому варіанті, незважаючи на назву сайту, інформацію можна отримати по будь-якому з трьох номерів. Дії максимально прості, хоча і інформації цей ресурс видасть не так багато:

 • вводьте відомий код, адресу або найменування підприємства;
 • код буде саме посиланням на детальний звіт;
 • отримуємо необхідну інформацію про реєстрацію, власників, формі власності і так далі;
 • можуть бути представлені дати про призупинення діяльності, відновлення, банкрутство, виключенні з бази даних і так далі;
 • інформація про види діяльності підприємства – можна детально побачити, як мінялася сфера і як часто, а також порівняти із запропонованою вам роботою;

Якщо ви знаходите інформацію про завершення реєстрації або банкрутство, то перед вами ймовірно шахраї.

Перевірка реєстрів кадрового агентства

Якщо ви плануєте знайти працедавця не безпосередньо, а через агентство – перевіряйте саме його по серверах. По суті, перевірка працедавця – обов’язковий етап працевлаштування. Саме від того, до кого ви влаштовуєтеся на роботу, залежатиме те, чи зможете ви дійсно заробити в Польщі або просто згаєте час і засоби на поїздку.

Компанія EWW Ukraine пропонує своїм клієнтам величезну кількість вакансій у перевірених працедавців, безпосередньо. Зв’яжіться з нашими консультантами, і ми підберемо для вас відповідну вакансію.