Як іноземцю зареєструвати бізнес у Польщі?

Зміст:

Останнім часом все більше українців береться відкривати бізнес не у себе на батьківщині, а в Польщі. Українські закони не сприяють успішному розвитку та підтримці малого бізнесу, тому бізнесмени воліють будувати свою справу закордоном.

Польська Республіка дозволяє іноземним громадянам займатися підприємництвом на своїй території. Бізнесмени-початківці можуть користуватися певними пільгами та привілеями.

Давайте дізнаємося, як українець може відкрити свій бізнес в Польщі, і що для цього потрібно.

У кого є право на реєстрацію бізнесу в обхід посередників?

Крім польських громадян, право зареєструвати свою фірму на території Польщі мають такі особи:

 • громадяни та довгострокові резиденти Євросоюзу;
 • громадяни ЄАВТ (Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Швейцарія);
 • власники Карти Поляка;
 • чоловіки/дружини громадян Євросоюзу, які легально перебувають на території Польщі;
 • власники Карти годинного побиту, якщо вони перебувають у шлюбі з польським громадянином/громадянкою, знаходяться в країні за програмою возз’єднання сім’ї або на ПМЖ;
 • біженці.

Українці, які не належать до жодної з перерахованих категорій, теж можуть організовувати свій бізнес в Польщі, але з більш вузькими правами.

Підстави для відкриття бізнесу для українця

Будь-який українець може створити свою фірму в Польській Республіці, якщо:

 • йому вже виповнилося 18 років;
 • дія його паспорта закінчується не раніше, ніж через 18 місяців з моменту відкриття фірми;
 • він має досвід у веденні бізнесу.

Останній пункт не завжди є обов’язковим, оскільки досвід не можна підтвердити документально. Деякі Воєводства не включають цей пункт в список умов, але нюанси краще дізнаватися на місці.

Різновиди фірм

Усі підприємницькі проекти можна розділити на три основних види: приватні, індивідуальні, громадські. Індивідуальне підприємництво можуть оформляти категорії громадян, згадані вище, а суспільне – будь-який іноземець.

Суспільні підприємства поділяються на такі різновиди:

 • товариство з обмеженою відповідальністю – покриває свої борги майном фірми, а не засновників;
 • акціонерне товариство – частки у фірмі діляться на акції; власники акцій несуть ризики, рівні їх вартості, та іншим майном не відповідають;
 • командитне товариство – одні учасники несуть відповідальність за рахунок свого майна (вони ж і керують підприємством), а інші – тільки в межах бізнес-вкладів;
 • акціонерно-командитне – поєднує в собі дві попередні форми (командити одночасно є акціонерами).

Акціонер не має права законно працевлаштуватися тільки на тій підставі, що він є акціонером. Цим правом володіють тільки засновники.

Як українцю відкрити свій бізнес у Польщі: покрокова інструкція

Зараз ми детально розглянемо, що потрібно робити українському громадянину для відкриття та реєстрації ТОВ на території Польщі. Інші види товариств створюються аналогічним способом, різниця тільки в часі та витратах.

Крок 1: Вибір сфери діяльності

Це важливий крок, від якого буде залежати успіх майбутнього бізнесу. Підприємцю-початківцю потрібно добре вивчити польський ринок, щоб зрозуміти, які послуги зараз найбільш затребувані, а які попитом користуватися не будуть.

За законом можна вибрати один основний напрямок діяльності та дев’ять додаткових. На нашому сайті є стаття про те, які напрямки краще не вибирати, оскільки прибутку вони не принесуть.

Крок 2: Формування статутного капіталу

Відповідно до закону, мінімальний капітал для відкриття бізнесу на території Польщі повинен становити 5 000 злотих. Кожен засновник підприємства повинен вкласти не менше 50 злотих. Максимальна сума обмежень не має і залежить від різних податків.

Крок 3: Оформлення у нотаріуса

Усі засновники повинні спільно відвідати нотаріальну контору і документально зареєструвати факт створення компанії. Вони заповнюють договір засновників і документують внесення грошей для статутного капіталу.

Після цього кожен учасник справи ставить свій підпис в договорі, а нотаріус завіряє його. При мінімальному статутному капіталі витрати на цьому етапі складуть 450 злотих.

Крок 4: Реєстрація в Держреєстрі

Нотаріально завірені документи необхідно передати до Державного реєстру судових рішень. У пакет документів входять:

 • договір засновників;
 • нотаріально завірені підписи;
 • заява на реєстрацію.

Після того як підприємство буде внесено до Держреєстру, воно отримає спеціальний ідентифікаційний номер юридичної особи REGON. Процедура реєстрації займає близько двох тижнів і коштує приблизно 1 500 злотих.

Крок 5: Постановка на податковий облік

Тепер треба подати заяву в податкову інспекцію. Також потрібно надати їй квитанцію про сплату державного збору. Після реєстрації компанія отримає свій NIP або ІПН. Процедура постановки на податковий облік займає приблизно два тижні та коштує близько 170 злотих.

Крок 6: Реєстрація в ZUS

На цьому етапі треба подати заяву до органів соцстраху про реєстрацію нового платника внесків. Ця процедура потрібна підприємствам, які найматимуть працівників. Якщо засновники компанії будуть працювати самі, не залучаючи людей з боку, проходити реєстрацію в ZUS не потрібно. Сама реєстрація безкоштовна.

Крок 7: Виготовлення печатки фірми

За законом наявність печатки у фірми необов’язкова. Однак краще все-таки мати її, адже вона може знадобитися у подальшому. Виготовлення печатки обійдеться приблизно в 30 злотих.

Ось і все, що потрібно для відкриття бізнесу в Польщі. Деякі напрямки діяльності можуть вимагати додаткових документів – довідок, рахунків, ліцензій. Все це потрібно уточнювати в індивідуальному порядку.

Чи можна зареєструвати ТОВ по інтернету?

Сучасні технології дозволяють створювати і реєструвати бізнес через Інтернет. Цей спосіб зручний для ділових людей, у яких немає часу ходити по інстанціях.

Процедура реєстрації компанії по інтернету дещо відрізняється від описаної вище. Наприклад, кожен засновник повинен мати свій електронний підпис, який підтверджено в ePUAP. Процедура займає близько тижня і коштує приблизно 378 злотих.

Покрокова інструкція з реєстрації фірми через Інтернет
 1. Зайти на сайт Міністерства юстиції та зареєструватися. В якості реєстраційних даних надаються ПІБ, адреса пошти. Також потрібно придумати пароль і ввести капчу.
 2. Після реєстрації на вказану адресу електронної пошти прийде відповідне підтвердження.
 3. Тепер потрібно створити компанію по dodaj przedszebjorstwo. Туди потрібно ввести назву підприємства, описати напрямок діяльності та вибрати форму реєстрації.
 4. Вказати основну інформацію в розділі Wnioski та надати документи.
 5. Вказати усіх засновників фірми. Потрібно надати паспортні дані кожного з них, прописку, поштовий індекс. Крім того, необхідно вказати, яку частку вніс кожен засновник до статутного капіталу фірми (мінімальна сума – 50 злотих).
 6. Поставити електронний підпис.
 7. Переконатися, що дані всіх засновників внесені. Після цього необхідно скласти договір засновників, вказати дату заснування фірми, напрямок діяльності, місто, в якому зареєстрована компанія. Потрібно заповнити усі форми про права та обов’язки засновників. Електронний підпис можна поставити тільки протягом 24 годин.
 8. Скласти заяву про внесення грошових коштів, зареєструвати на сайті всіх засновників, підписати документи.
 9. Скласти заяву в KRS, вказавши напрямок діяльності та надавши підписи засновників.
 10. Здійснити оплату в банку онлайн.
 11. Отримати документи – статус зміниться через тиждень. Після цього потрібно роздрукувати кілька примірників документів, проставити реальні підписи і віднести до суду. Один примірник суд поверне з печаткою. Його обов’язково потрібно зберегти.

Отримання візи

Кожен власник бізнесу в Польщі має право на отримання національної бізнес-візи типу D. Вона діє 180 днів. Підставою для її відкриття буде запрошення від власної фірми.

Отримання ПМЖ на підставі візи

Засновник бізнесу може отримати ПМЖ на підставі бізнес-візи при дотриманні наступних умов:

 • компанія має стабільний заробіток, розмір якого становить не менше 13 000 євро за попередній рік (сума різниться в різних регіонах);
 • на фірмі трудяться як мінімум два польських громадянина або іноземні працівники, які мають офіційний дозвіл на роботу.

Плюси та мінуси бізнесу в Польщі

До переваг власного бізнесу в Польській Республіці можна віднести:

 • можливість працювати на себе, займаючись тим, що подобається;
 • підприємницька діяльність повністю легальна і підтримується державою;
 • можливість оформити ПМЖ.

Що стосується недоліків володіння бізнесом в Польщі, то до них можна віднести наступне:

 • успішне ведення своєї справи неможливе без знання польської мови (щоб спілкуватися з клієнтами та партнерами, потрібно вивчити мову);
 • необхідно розбиратися в законах, деякі з яких вимагають досконалого виконання;
 • податки в Польщі досить великі;
 • щомісяця необхідно складати звітність про діяльність фірми.
Податки для іноземних підприємців у Польщі

У Польській Республіці працює така ж система податкових зборів, як і в Євросоюзі. Власники бізнесу зобов’язані вносити в казну держави такі види податків:

 • доходи юросіб;
 • ПДВ;
 • акцизи;
 • дивіденди;
 • соціальне страхування;
 • доходи фізосіб;
 • місцеві податки.

Якщо ви хочете організувати свій бізнес в Польщі і вам потрібна консультація, звертайтеся до нас, в компанію EWW Ukraine. Наші фахівці дадуть відповідь на всі питання та допоможуть з оформленням документів.