Karta absolwenta – що це і які переваги карта випускника дає українцям в Польщі?

Зміст

Ми вже кілька разів детально обговорювали, які переваги приносить здобуття освіти в Польщі: у рамках цих тим розглядали варіанти отримання Карти Побиту, Карти Поляка і багатьох інших. Але в Польщі також є можливість отримання спеціального документу, що свідчить про отримання там вищої освіти, – Karta Absolwenta або випускника. У цій статті ми розглянемо, що з себе представляє цей документ, і які переваги отримує випускник польського ВНЗ.

карта выпускника для украинских студентов в польше

Легка плутанина з серйозними наслідками

Починати, ймовірно, треба з найскладнішого: т.е, хто не зовсім добре знають, що це за карта і як нею користуватися, вважають, що отримавши її, придбавають статус законного знаходження в країні: ця помилка може привести до депортації з країни.

Законно знаходитися в країні і працювати після закінчення Внз дозволяє виключно Карта Побиту. У цій статті детально розглянемо обидва документи, і розберемося в різниці між ними.

Karta Absolwenta – що це таке і для чого потрібна?

Назва в цьому випадку говорить саме за себе: документ, що підтверджує, що ви закінчили певний ВНЗ в Польщі. Це не диплом і не сертифікат, тому її отримання не обов’язкове. Якщо говорити зовсім просто, то карта абсолвента – це свого роду пропуск в клуб випускників певного учбового закладу. Треба це лише для спілкування або знижок, усередині університету, а також для статусу.

Привілеї наявності Карти Випускника

Оскільки цей документ належить до конкретного учбового закладу, усі переваги і пільги встановлюються конкретним Внз. Попри те, що вони відрізняються один від одного, багато хто з них пропонує наступні переваги:

 • безкоштовний доступ до бібліотеки;
 • запрошення на усі заходи і концерти в університеті;
 • виставки і культурні заходи.

Karta absolwenta

В деяких випадках надаються знижки на відвідування спортзалів, купівлю одягу, продуктів і книг, розміщення в гуртожитках і хостелах і так далі. Такі знижки надають тільки партнери конкретного університету, тому перш ніж вимагати знижки на підставі своєї Карти Абсолвента, переконаєтеся, що це підприємство, готель або магазин є партнером вашого Внз.

Цей принцип вигідний бізнесменам: багато хто з них самі є випускниками конкретного Внз, а інші – будують свою бізнес-програму на потенційних покупцях, число яких росте щорічно, з кожним випускником.

Кому і на який період може бути видана?

Karta Absolwenta може бути відновлена навіть при втраті або при зміні прізвища і навіть громадянства: підставою для її видачі служить факт закінчення цього Внз. Бути членом клубу можна стільки, скільки завгодно: звичайно це люди, що закінчили аспірантуру, магістрат, бакалавр, МВА або коледжі при Внз.

Деякі школи з професійним ухилом теж часто наслідує популярну тенденцію карти членства клубу випускників і створюють схожі документи.

Як отримати Карту випускника в Польщі?

Оскільки і умови, і правила встановлюються самим учбовим закладом, вони можуть трохи відрізнятися. Але в цілому, правила наступні:

 • звертатися необхідно у ВНЗ у будь-який час після його закінчення, закінчивши форму онлайн або підійшовши особисто до адміністрації;
 • найчастіше Карта безкоштовна, але в деяких випадках треба заплатити близько 10 зл;
 • представити необхідно документ – посвідчення особи і диплом закінчення Внз;
 • чекати доведеться від 3 днів до пари тижнів, залежно від сезону і завантаженості;
 • особисто, поштою або через представника.

Знаходження іноземця в РП по Karta Absolwenta

Тепер розглянемо питання, яке хвилює наших читачів найбільше : чи впливає Карта Випускника на термін законного перебування в Польщі? Практично немає:

 • статус заявника відносно законного знаходження в країні незмінний як у момент очікування, так і у момент отримання Карти Абсолвента;
 • документ не надає права законно працювати в Польщі;
 • при відмові в Карті, статус заявника відносно законного перебування не міняється.

карта выпускника в польских ВНЗ

Виникає справедливе питання: який документ після закінчення польського Внз дозволяє продовжити своє легальне перебування в країні з правом на роботу.

Карта Побиту Випускникові для пошуку роботи

Цей дозвіл на перебування в країні випускника, на легальній основі з можливістю працювати, якщо є запрошення або заява для роботи. Термін карти від 3 місяців до 1 року. Подавати документи на оформлення карти слід не пізніше за період легального перебування.

Якщо ж ви випускник стаціонарного Внз, то ви маєте право на роботу без спеціального дозволу.

Документи для отримання Карти Побиту для пошуку роботи

Зазвичай, пакет документів стандартний – паспорт, диплом, страховка, наявність житлової площі, анкета і фото. Вам необхідно буде заплатити 340 зл за розгляд заявки і ще 50 за виготовлення картки. Отже, карта побыту і карта випускника – це два різні документи: перший дає можливість легального перебування в країні і пошуку роботи, другої, – членська карта клубу Внз, з можливістю пільг і знижок у рамках учбового закладу.