Яка мінімальна і середня зарплата в Польщі в 2018 році, і скільки можна заробити в 2019м?

Зміст

Аналіз ринку праці – важливий чинник, для з’ясування які спеціальності затребувані в тому або іншому регіоні країни, і як вони оплачуватимуться в конкретний період часу. Звичайно, перш ніж вирушати на заробітки в Польщу, українцям краще подивитися, що затребувано в Польщі, яка там зарплата, і які контракти максимально вигідно робитиме висновок.

Що таке брутто і нетто?

До того, як почати розглядати зарплату в цифрах, потрібно розібратися в двох параметрах зарплати, актуальних для РП :

 • нетто є чистим доходом співробітника, після того, як будуть утримані усі виплати, податки, збори. Виходить, це цифра, яка видається на руки;
 • брутто – сума без вичитування виплат;

Саме останню найчастіше пишуть у вакансіях, вона ж фігурує в трудових договорах і різних документах : треба розуміти, що насправді сума, яку вам заплатять буде нижчий.

Які податки і за що виплачуються із зарплати?

У залежності в якому Воєводстві ведуться справи, може і варіюватися сума на податки: це місцеві надбавки, збори, мита і так далі. В цілому це наступні відсотки від брутто:

 • обов’язковий пенсійний фонд у розмірі 9,76
 • на випадок втрати працездатності 1,5
 • медстраховка 7.77
 • лікарняна страховка – 2.45
 • прибутковий податок 6.63

У свою чергу, працедавець також виплачує певні податки і збори на кожного свого працівника, але вони не вираховуються із зарплати працівника. Наприклад, якщо зарплата складає 3 тис. золотих, то працедавець оплачує 3.620, а в нетто це виглядатиме як неповні 2.200 зл.

Калькулятор

Для того, щоб точно підрахувати усі витрати на податки, можна скористатися одним з численних онлайн-калькуляторів, але необхідно пам’ятати наступне:

 • чітко вибирайте тип трудового контракту;
 • вибирайте відповідально і уважно в документах, на кого рахувати податки – на працівника або працедавця, оскільки показники і суми сильно відрізняються;

Мінімальна зарплата в Польщі

Все набагато простіше, якщо говорити про рівні зарплати в РП: вона встановлюється державою, і на момент січня 2018 року мінімальна складала 2100 золотих. Цікавіше йдуть справи з середньою зарплатою, яка варіюється залежно від регіону.

Динаміка змін мінімальної зарплати

Спостереження за динамікою чого-небудь дозволяє зробити висновки про розвиток процесу, а також побудувати які-небудь прогнози на майбутнє. Наприклад, мінімальна зарплата в Польщі з 2000 року кожні 6 років мінялася так:

 • у 2000 – близько 600 золотих
 • у 2006 – майже 1000 зл
 • у 2013 – більше 1500 зл
 • у 2019 – більше 2100 зл

В деяких випадках, коли йдеться не про місячну зарплату у брутто, а почасовою, мінімум на 2018 рік складав 13,70 золотих в годину.

Середня зарплата в Польщі – яка?

По суті, можна виявити рівні зарплати для українців, громадян РП і інших іноземних працівників. Якщо брати середні дані за 2017 рік – то це близько 4.200 золотих, а за 2018 г середня зарплата виросла – 4.580зл. До кінця 2018 року середня зарплата в Польщі варіювалася.

Судячи навіть з цих даних останніх двох років, можна бачити, як середня зарплата стабільно збільшується. Але показники можуть різнитися залежно від галузі і місцевості. Розглянемо в прикладах.

Середня зарплата по Воєводствах в цифрах

Відмінності спостерігаються не лише в різних галузях, але і в регіонах і Воєводствах. Наприклад:

 • у галузі Інформація і комунікації вона може варіюватися від 4,200 до 9.100 золотих в місяць;
 • у Будівництві від 3.900 до 6.300зл;
 • у Нерухомості від 4.200 до 6.300зл;
 • у Промисловості від 4.000 до 5.500зл;
 • у галузі Сектор Підприємств від 3.900 до 5.700зл;
 • у Переробці від 3.900 до 5.200 зл;
 • у Торгівлі і ремонті авто від 3.400 до 5.600зл;
 • у Транспорті від 3.200 до 5.000зл;
 • у Адмініструванні від 2.900 до 3.700

Якщо спостерігати статистику по Воєводствах, то найбільш низькі зарплати в Lubelskie і Dolnosllaskie, а найвищі в Mazowieckie і Pomorskie. Цифри, представлені в динаміці вище, відносяться до 2018 року.

Особливості оплати праці в Польщі

Окрім стандартної оплати, є ще і специфічні параметри, пов’язані з конкретними умовами і прикладами. Розглянемо деякі з них:

Молоді фахівці – тепер молодим працівником виплачується не 80т ставки, як раніше, а повноцінні 100Закон прийнятий заради мотивації молодих фахівців, а також у рамках рівноправного професійного відношення.

Нічна робота – компенсація за роботу від 22: 00 до 7 ранку повинна складати не менше 20абочего мінімуму, встановленого законом;

Неповна ставка – найчастіше використовується почасова оцінка неповної ставки, але якщо за часом – це рівно половина робочого дня, то і 50т суми – 1125 золотих;

Оплата простою – якщо не з вини працівника виникла зупинка виконання трудових обов’язків, прописаних в договорі, то компенсація має бути не менш мінімальної оплати праці.

Рівень оплати праці в 2019 році

На даний момент мінімальна зарплата в Польщі складає 2.250 злотих в місяць (брутто), а почасова оплата 14,70 з/ч. Робити які-небудь прогнози на поточний рік нескладно, оскільки чітко видно зростаюча тенденція, а польська влада і ЗМІ тільки підтверджують цю інформацію.

Чи треба міняти договір при збільшенні мінімальної зарплати?

Ні, які-небудь зміни в трудовому законодавстві стосовно мінімального розміру зарплати не зобов’язують переписувати договір про працю. Умови оплати праці міняються автоматично зі змінами в законодавстві, якщо це договори, які були зафіксовані з мінімальним розміром оплати. Якщо ж в ході роботи з’явилася необхідність внести поправки в розмір заробітної плати, це повинно бути документально зафіксовано.

Покарання для працедавців

Ті працедавці, які не виконують умови, прописані Трудовим Кодексом, можуть бути обкладені штрафом від 1 тисячі до 30 тисяч золотих. Орган, що здійснює нагляд в Польщі за дотриманням закону в цій сфері – Державна інспекція праці.

Якщо порівнювати з багатьма країнами СНД, а зокрема з Україною, зарплата в Польщі значно вища. Наприклад, мінімальні 2100 зл дорівнюють майже 16 тис. гривен, що значно непогані гроші навіть для великих міст України.

Якщо у вас виникають які-небудь питання про працевлаштування в Польщі, команда EWW Ukraine готова допомогти вам: в нашій базі вакансій ви зможете підібрати щось, що підходить саме вам, а разом з нашими досвідченими працівниками оформити робоче запрошення і візу.