Яка страхівка потрібна для роботи в Польщі

strakhovoj agent pokazy`vaet blank strakhovoj ankety i vidy strakhovok

Зміст:

Перш ніж їхати працевлаштовуватися в Польську Республіку, потрібно підготувати всі необхідні документи. Один з таких документів – медична страховка.

Оформлення страховки для виїзду за кордон

Починаючи з грудня 2020 року всі іноземці, які вирушають на заробітки до Польщі, повинні оформляти страховий поліс. Якщо раніше ця умова була необов’язковою, то зараз польське законодавство зобов’язує всіх іноземних працівників оформляти страховку. Без неї відкрити робочу візу або перетнути кордон не вийде.

Страховка для виїзду в Польщу має відповідати певним умовам.

 1. У документі мають бути прописані всі основні види медичної допомоги, в тому числі госпіталізація, невідкладна допомога, транспортування працівника додому, якщо він важко захворів, отримав серйозну травму або помер.
 2. Страхова сума має становити не менше 30 тис. євро.
 3. Всі особисті дані застрахованої особи в полісі мають бути вказані точно так же, як в закордонному паспорті.
 4. Термін дії страховки має відповідати терміну перебування на території Польщі (якщо віза відкривається на шість місяців, то страховка теж повинна оформлятися на шість місяців).
 5. Застрахуватися може тільки повнолітній громадянин. Для осіб, які не досягли 18 років, в якості страхувальника виступає батько або опікун.
 6. Документ має бути представлений в друкованому вигляді. Поліс, заповнений від руки, не має юридичної сили.

Важливо знати, що оформити страховку можна далеко не в кожній компанії, що надає подібні послуги. Страхова компанія повинна виконувати наступні правила:

 • покривати усі витрати за зазначені у виставленому рахунку послуги безпосередньо медичному закладу, який надав ці послуги;
 • мати колл-центр, який працює цілодобово (щоб при настанні страхового випадку можна було зателефонувати туди).

Існує список схвалених польським посольством страхових компаній України, в яких можна оформити поліс. У їх число входять:

 • «ЕКТА»;
 • ПрАТ СК «ПЗУ Україна»;
 • ТДВ СК «Гардіан»;
 • ПрАТ СК «Універсальна»;
 • АТ СК «АРКС».

У будь-якій з цих компаній можна оформити страховку для працевлаштування в Польщі. Орієнтовна ціна страхового поліса на півроку становить 1 860 грн., а на рік – 2 190 грн.

Багато фірм надають своїм клієнтам можливість оформити страховий поліс в онлайн-режимі, без відвідування офісу. Для цього потрібно зв’язатися з компанією по телефону або зайти на її персональний сайт і дізнатися, які документи потрібні для подачі заявки. Зазвичай це закордонний паспорт та ідентифікаційний код.

Зараз зовсім необов’язково мати на руках паперовий оригінал документа. Можна завантажити його копію в електронному вигляді у телефон, щоб вона завжди була у вас під рукою.

Види страховок для виїзду за кордон

Залежно від мети поїздки існує три типи страховок:

 • туристична;
 • для відкриття студентської або навчальної візи;
 • для відкриття робочої візи.

Українці, які їдуть на заробітки, повинні оформляти поліс для відкриття робочої візи. Крім основних страхових випадків, можна додатково застрахуватися від Сovid-19 та інших хвороб. У разі захворювання страхувальник отримає ліки та медичну допомогу. В умовах пандемії це дуже важливо.

Оформляючи страховку, ознайомтеся з переліком медичних установ, з якими співпрацює фірма, щоб знати, куди звертатися за допомогою при настанні страхового випадку.

Тепер ви знаєте, що без страховки відкрити робочу візу і перетнути польський кордон неможна. Тому, збираючи документи для поїздки, не забудьте оформити поліс.