Як записатися на співбесіду на Карту поляка і вдало скласти іспит консула?

Зміст

Якщо ви плануєте отримати ВНЖ в Польщі, один з найбільш важливих кроків для вас – успішне проходження співбесіди на Карту поляка.

Не складно припустити, що основне, чого потрібно добитися – це зробити хороше враження на консула, викликати симпатію і відповісти на усі питання потрібним чином. Саме від нього залежить яким буде рішення – позитивним або негативним. Як не допустити стандартні помилки, які роблять практично все, ми і розглянемо в цій статті.

Запис на співбесіду на Карту Поляка

Якщо ви вже з’ясували, як знайти польські корені і готові до іспиту в Консульстві, слід розібратися, як подати на співбесіду. Для цього є декілька основних способів, перший з яких підійде для тих, які прекрасно розбираються у віртуальному світі.

Як записатися на іспит в режимі онлайн?

Для цього треба усього лише зайти на сайт E – Konsulat консульства і відкрити відповідний розділ. Але саме тут починається перший тест: зазвичай мова сайтів визначається IP адресою, але якщо йдеться про отримання Карти Поляка, діє тільки польський. З цієї причини, для вас, швидше за все, відкриється сторінка з написом про неможливість відображення даних. Для того, щоб виправити це, слід в правому верхньому кутку змінити мову на польський, тоді інформація почне відображатися.

На цій сторінці згадуються основні правила подання і терміни, а в самому кінці вас чекає спеціальна таблиця з капчей, не стандартна для користувачів рунета.

Якщо раніше ви не зустрічали подібну розкладку, то приводимо послідовність дій :

  1. дивіться на правий верхній кут – символи показують розташування капчи, яка вам потрібна;
  2. потрібно знайти табличку, вказану вище і подивитися цифри : вони можуть займати декілька клітин, але повною капча вважається, якщо використати їх все;
  3. внизу таблички є поле Odpowiedz, куди і треба ввести символи;
  4. натиснути далі;

Якщо все пройде правильно, то сторіночка оновитися, а вам запропонують вибрати Локалізацію і наслідувати наступні кроки.

Краще подавайте заявку онлайн в робочі дні з 10 до 17 годин: після онлайн заявки з вами зв’яжеться консультант, який допоможе встановити день іспиту і пояснить нюанси.

По телефону

Ще один спосіб записатися – зателефонувати в найближче Консульство і пояснити, що вам треба зробити. Говорити потрібно виключно на польському. Оператор запропонує вам вільний день і годину, а також нагадає про усі належні документи і папери.

Як пройти іспит на Карту Поляка в Україні?

Якщо ви хочете знати заздалегідь, де проходитимете співбесіду, вкажіть на сайті https://www.e – konsulat.gov.pl/ місце Україна і найближче до вас місто, де є візовий центр або консульство. Тут також зазвичай вказується інформація про робочий годинник і ті регіони, жителів яких воно приймає. Якщо зібралося багато людей, що подають заявки, може бути прийняте рішення про співбесіду групою. Сповіщення про це приходить заздалегідь.

Співбесіда на Карту Поляка з дітьми

Для дітей в польському законодавстві передбачені різні пільги: наприклад, якщо у одного з батьків вже є КП, цього вистачає для легального оформлення ВНЖ неповнолітній дитині.

  • якщо дитині ще немає шістнадцяти років, він може не бути присутнім при оформленні ВНЖ;
  • якщо дитина досягла 16 років, але не досяг 18, співбесіду з ним проводять особисто, у присутності одного з батьків;
собеседование на карту поляка с детьми

Мова співбесіди

Проводиться діалог з консулом виключно на польській мові і ніякої іншої мови не приймають. Знання мови, навіть на початковому рівні, покаже ваше бажання стати частиною польського суспільства, а також реальну фізичну пристосованість до елементарного побутового спілкування з громадянами Польщі.

Якщо ж у вас є початкові знання, але говорити на мові ви боїтеся, радимо зайнятися цим питанням, оскільки від того, наскільки добре ви зможете висловлюватися на польському залежить багато що. Ця мова також входить в групу слов’янських, тому українцям не так складно його підучити: можна проходити курси самостійно або знайти репетитора.

Збираємося в консульство

Коли усі документи оформлені, а мову підтягнуть на потрібний рівень, дата співбесіди призначена, пора збиратися на зустріч:

  • краще вибрати діловий/офісний стиль одягу;
  • слід організувати документи так, щоб в них було легко розібратися, можна використати теки;
  • розділіть копії від оригіналів, – перші необхідно буде здати, а другі просто представити;
  • візьміть з собою декілька додаткових бланків анкети і дублікати фото, щоб не витрачати час на виправлення помилок, при необхідності;

что одеть на собеседование

Не беріть з собою розмовника, словник або які-небудь шпаргалки : це залишить негативне враження на представника Консульства. В той же час не слід поводитися занадто самовпевнено або зухвало, являтися в недоглянутому виді або неохайно одягненому.

Що запитує консул?

Починається розмова стандартно – зі знайомства: претендент розповідає хто він, звідки, рід діяльності і навіщо йому Карта Поляка. Природно чекати питання про родича – поляка, на підставі якого і з’явилася можливість поданню документів в Консульство.

Під час співбесіди чекайте питання про культуру, історію і традиції Польщі. Ймовірно, можуть запитати і важливі історичні дати. Іноді претенденти дістають відмову в Карті із-за незнання історичних відомостей.

консул карта поляка

Не існує чіткого списку питань для претендентів, все залежить від особистого діалогу і навіть симпатії, що виникла у представника. Але можна знайти онлайн-тести, які створені на основі стандартних або часто таких, що зустрічаються питань.

На перший погляд, усі питання – прості, але є і деякі підводні камені. Наприклад, після розмови про громадянство через якийсь час, претендента можуть запитати про національність: відповідь має бути один – поляк/полька, незалежно від того, що крутиться у вас в голові. Невірна відповідь на це питання приведе до негайної відмови.

Тривалість співбесіди з консулом

Чіткого розмежування за часом для співбесіди немає, зазвичай, це залежить від того, наскільки завантажений консул. Середній час розмови – близько 10-15 хвилин.

Але слід пам’ятати і про те, що можлива черга : у такому разі, час очікування може скласти близько 2 годин.

Готується до співбесіди необхідно серйозно, попри те, що це зажадає багато часу і сил. Обов’язково приділите особливу увагу вивченню мови : завчити напам’ять свої відповіді не вийде, ви не розумітимете питання Консула, що видасть вас відразу ж.

Але боятися не варто: від вас не вимагають університетських знань, тільки початковий рівень. Головне показати, що ви любите і цінуєте польську мову, культуру і традиції, цікавитеся країною і готові покращувати свої знання.