Як записатися на співбесіду на Карту Поляка і вдало пройти її?

Зміст:

Якщо ви хочете оформити ВНЖ в Польщі, вам потрібно буде отримати Карту Поляка, а перед її отриманням пройти співбесіду. Щоб співбесіда пройшла успішно, необхідно справити позитивне враження на консула, адже саме від нього залежить, дадуть вам Карту чи ні. Давайте дізнаємося, як підготуватися до іспиту і уникнути типових помилок.

Запис на співбесіду

Якщо ви вже знайшли польське коріння і готові пройти іспит в консульстві, вам потрібно записатися на нього. Зробити це можна декількома способами.

Спосіб перший: запис по інтернету

Зайдіть на сайт польського консульства E-Konsulat та перейдіть у потрібний розділ. Тут вас чекає невелика заковика: зазвичай мова сайтів визначається IP адресою, а в разі отримання Карти Поляка діє тільки польська. Тому, швидше за все, коли ви відкриєте потрібну сторінку, система видасть повідомлення про неможливість відображення даних.

Якщо таке сталося, знайдіть в правому верхньому кутку сторінки мовну панель і виставте польську мову. Після цього дані почнуть відображатися. Ви побачите правила й терміни подачі заявки. Після її заповнення вам потрібно буде ввести капчу. Зверніть увагу, що ця капча відрізняється від тих, які звичні інтернет-користувачам російськомовного сегмента.

Якщо раніше ви не стикалися з такою капчею, прочитайте інструкцію, як її вводити:

  1. Подивіться на правий верхній кут – значки вказують розташування потрібної вам капчі.
  2. Знайдіть зазначену табличку і подивіться на цифри: вони можуть займати кілька клітин, але повної капча буде вважатися, якщо використовувати усі.
  3. Внизу таблички є поле Odpowiedz. Введіть в нього цифри.
  4. Після того як ви зробите це, натисніть кнопку «Далі».

Після оновлення сторінки виберіть локалізацію і дотримуйтесь подальших вказівок.

Рекомендується подавати заявку в будні, з 10:00 до 17:00. Після того як ви її подасте, з вами зв’яжеться представник консульства. Він призначить вам день, в який потрібно з’явитися на іспит, і розповість, як проходить процедура.

Спосіб другий: запис по телефону

Другий варіант подачі заявки на проходження співбесіди – по телефону. Для цього зателефонуйте в консульство і скажіть, що ви хочете пройти іспит на отримання Карти Поляка. Співробітник консульства скаже, в який день вас можуть прийняти і підкаже, які документи потрібно взяти з собою. Пам’ятайте, що розмовляти потрібно польською мовою.

Проходження співбесіди на Карту Поляка в Україні

Якщо ви заздалегідь хочете дізнатися, де буде проводитися іспит, зайдіть на сайт https://www.e-konsulat.gov.pl/ Вам буде запропоновано вибрати місце. Виберіть Україну і найближче до вас місто, де є консульство або візовий центр. На сайті ви знайдете інформацію про години прийому і регіони, жителів яких приймає організація.

При великій кількості заявок можлива групова співбесіда, на яку запрошують відразу кілька людей. Вас заздалегідь сповістять, якщо таке буде проводитися.

Співбесіда на Карту Поляка з дітьми

Деякі українці їдуть на заробітки до Польщі разом з дітьми. Польські закони передбачають різні пільги для дітей. Якщо мати або батько дитини, яка не досягла повноліття, має Карту Поляка, їй автоматично оформляють ВНЖ.

Діти, які не досягли 16 років, мають право не бути присутніми при оформленні посвідки на проживання. З дітьми старше 16 років співбесіду проводять у присутності матері або батька.

 Співбесіда на карту поляка з дітьми

Якою мовою проводиться іспит?

Пам’ятайте, що розмовляти з консулом ви повинні виключно польською мовою. Оскільки ви хочете отримати Карту Поляка, то до мовного питання в консульстві поставляться серйозно. Необов’язково знати польську досконало. Якщо ви володієте нею хоча б на початковому рівні, то цим показуєте свою побутову пристосованість до життя в країні та бажання стати частиною її суспільства.

Якщо ви трохи знаєте польську, але вам психологічно складно нею говорити, бажано відвідати мовні курси. Від ваших знань та вміння висловлюватися польською багато в чому залежить результат співбесіди. Польська мова схожа на українську, тому українцю вивчити її нескладно.

Підготовка до співбесіди

Підучивши мову, зібравши усі необхідні документи та записавшись на співбесіду, можна починати збиратися до консульства.

  • Одягніться в строгому, діловому стилі. Оптимальний варіант – офісний костюм. Спортивний одяг, занадто короткі спідниці, шорти, відверті сукні – неприпустимі.
  • Перевірте документи, які візьмете з собою, та розсортуйте їх в зручному порядку. Можна розкласти папери в різні папки.
  • Копії паперів покладіть окремо від оригіналів. Оригінали ви просто покажете, а копії – здасте.
  • Захопіть з собою кілька зайвих бланків анкети та запасні фото на випадок, якщо доведеться щось переписувати або переробляти.

що одягнути на співбесіду

Розмовник або словник-перекладач брати з собою не потрібно. Тим самим ви покажете консулу, що погано знаєте мову. Краще підтягніть свої знання, щоб спілкуватися з представником влади більш-менш впевнено. Ведіть себе скромно та з гідністю.

Які питання будуть задавати на співбесіді?

На початку співбесіди консул познайомиться з вами: запитає, як вас звуть, звідки ви приїхали, де працюєте і для чого хочете отримати Карту Поляка. Крім того, вас будуть питати про родича-поляка, від якого у вас польське коріння.

Під час співбесіди вам будуть задавати питання про культуру, історію та традиції Польщі. Обов’язково вивчіть важливі історичні дати, тому що їх теж, швидше за все, будуть питати. Якщо ви не знайомі з історією країни, хоча б в загальних рисах, вам можуть не дати Карту Поляка.

 консул карта поляка

Докладного списку питань, які задають на іспиті, не існує. Консул сам вирішує, що у якого претендента питати. Найбільш типові питання можна знайти в спеціальних онлайн-тестах. Пошукайте ці тести і ознайомтеся з ними, щоб мати уявлення про те, що у вас будуть питати.

Опитування самі по собі нескладні, але можуть зустрічатися підводні камені. Наприклад, через деякий час після питання про громадянство, може послідувати питання про національність. На нього має бути тільки одна відповідь: поляк/полька. Якщо ви відповісте неправильно, то отримаєте відмову.

Скільки триває співбесіда?

Строго відведеного часу на бесіду з консулом не існує. Зазвичай вона займає 10-15 хвилин, в залежності від зайнятості представника влади. Якщо ви не єдиний здобувач в цей день, то можлива черга.

Поставтеся до іспиту з усією серйозністю. Не шкодуйте часу й сил на підготовку. Підтягніть польську мову, вивчіть дати важливих історичних подій, ознайомтеся з культурою та традиціями країни. Чим впевненіше ви будете відповідати на питання, тим більше шансів на позитивний результат.

Якщо вам потрібна допомога з працевлаштуванням в Польщі, оформленням візи та інших документів, звертайтеся в нашу компанію Easy West Work. Наші контакти вказані на сайті.