Як уберегтися від шахрайства в Польщі?

prapor-polsha-ukraine
Зміст:

Бувають випадки, коли українці беруть безкоштовне запрошення на роботу в Польщі, а потім втрачають свої гроші. Давайте дізнаємося, що потрібно робити, щоб не потрапити в подібну ситуацію.

Шахрайство із запрошенням на роботу

Не так давно група людей зіткнулася з дуже неприємною ситуацією. Вони підписали контракт з одним великим польським трудовим агентством, яке має представництво в Україні. А через деякий час агентство почало вимагати з кожного по 5 000 гривень.

Почалося все з того, що ці люди шукали можливість поїхати на заробітки до Польщі. Вони звернулися за допомогою в офіційне представництво одного з великих польських трудових агентств. Співробітники фірми пообіцяли претендентам надати безкоштовне запрошення і запропонували з’явитися в офіс для підписання контракту.

Люди погодилися, оскільки агентство пообіцяло безкоштовно оформити запрошення та підібрати вакансії. На перший погляд умови були дуже привабливими. Але потім все пішло не так, як вони собі уявляли.

Люди приїхали в офіс, підписали контракт. Звичайно ж, як це прийнято серед українців, ніхто з них не спромігся уважно прочитати контракт. Через десять днів піврічні запрошення були готові. На їх основі здобувачі відкрили візи і знову звернулися в агентство з проханням про надання роботи. Варто зауважити, що вакансії їм пообіцяли у Вроцлаві.

Однак співробітники фірми сказали, що у Вроцлаві зараз вакансій немає і запропонували претендентам поїхати працювати в інше місце на зовсім інші вакансії (низькокваліфікована праця на зразок роботи на птахофабриці, м’ясокомбінаті тощо). Звичайно, люди відмовилися, оскільки спочатку розраховували на інше. Вони попрощалися з агентством і пішли шукати роботу в іншому місці.

Через декілька місяців, коли ці люди вже благополучно поїхали до Польщі та почали там працювати, до них на пошту стали приходити листи від цього агентства. У листах знаходилися офіційні вимоги від адвоката виплатити 5 000 гривень агентству, яке оформляло їм безкоштовне запрошення.

Також в листі було сказано, що в разі відмови сплатити зазначену суму в 14-денний термін фірма подасть позов до суду. І тоді відповідачу доведеться платити вже не 5 000 гривень, а набагато більше.

Таким чином, фірма поставила своїх колишніх клієнтів перед вибором: або ви заплатите нам по 5 000 гривень, або будете мати справу з судом і втратите ще більше. Звичайно, люди злякалися і почали шукати відповіді на питання: Як так вийшло і що робити в цій ситуації?

Як вирішилася ситуація?

Наша компанія Easy West Work вирішила допомогти постраждалим, а заодно і розібратися в події, щоб попередити інших людей, які можуть потрапити в подібну ситуацію.

Юридичний відділ нашої компанії вивчив документи та листи від адвоката, які надали постраждалі, і з’ясував, що дана фірма ніколи раніше не зверталася до суду з подібними позовами. Що стосується адвоката, то він виявився несправжнім. Це була людина, яка мала відповідне посвідчення, але не вела жодної адвокатської практики.

Виходячи з цього, юрист нашої компанії зробив однозначний висновок, що фірма всім своїм клієнтам, яким вона оформляла запрошення, розсилає подібні листи в надії, що хтось із них злякається і заплатить зазначену суму.

Це свого роду афера, ставка в якій робиться на те, що людина, отримавши такий лист, злякається, не стане шукати юриста і розбиратися в ситуації, а просто переведе на вказаний рахунок 5 000 гривень.

Насправді, якщо людина не виконає вимоги, то нічого поганого не трапиться. Фірма не стане подавати на неї до суду і вимагати відшкодування. Але розрахунок тут робиться саме на те, щоб залякати людину судом.

Як уберегтися від шахраїв?

Виходячи з усього вищесказаного, можна зробити кілька висновків:

  • Перед тим як підписувати контракт або будь-який інший документ, його потрібно уважно прочитати. Навіть, якщо вам кажуть, що контракт оформлений за стандартним зразком і ніякої особливої інформації в ньому не вказано, не вірте. Обов’язково ознайомтеся з документом. Особливу увагу зверніть на пункти, в яких йдеться про будь-які штрафи і відшкодування. Якщо ви не розумієте, про що йде мова, не полінуйтеся звернутися до юриста, який допоможе розібратися з контрактом.
  • Якщо вам прийшов лист з вимогою заплатити штраф, про який ви нічого не знаєте, не поспішайте це робити. Спочатку розберіться, що це за штраф і хто його на вас наклав. Найкраще звернутися за допомогою до юриста.
  • Будьте обережні із запрошеннями на роботу, особливо безкоштовними. Ситуації, коли людині пропонують нібито безкоштовне запрошення, а потім вимагають з неї гроші, трапляються нерідко. Або запрошення просто не видають на руки і не анулюють, поки людина не заплатить.

На жаль, розкривати назву трудового агентства, про яке йшла мова вище, зі зрозумілих причин не можна. Але наведеної інформації достатньо, щоб зрозуміти, як не потрапити в подібну ситуацію і що робити, якщо вже потрапив в неї.

Якщо у вас є питання, що стосуються працевлаштування в Польщі, звертайтеся до нас. Наші контакти вказані на сайті.