Як правильно оформити Карту побиту у 2021 році

pol's'kі dokumenti shcho posvіdchuyut' osobu, yakі lezhat' na stolі

Зміст:

Якщо ви хочете отримати Карту побиту в Польщі, корисно буде дізнатися, як правильно це зробити. Давайте розберемося, коли можна оформити карту на 18 місяців, а коли – на цілих три роки.

Скільки діє Карта побиту?

У нас на сайті вже були статті на цю тему, але у багатьох людей все ще є непорозуміння, що стосуються термінів дії Карти побиту. Одні вважають, що її можна відкрити тільки на 18 місяців і ніяк не більше. Інші стверджують, що карта дійсна три роки. Звідки беруться ці розбіжності?

Вся справа в тому, що багато людей розглядають ситуацію з однієї, знайомої їм, сторони, не знаючи про інші варіанти. Наприклад, людина три роки працює на одній фірмі, і карта їй видана на три роки. При цьому вона навіть не знає, що існують агентства праці, в яких діють обмеження – люди там можуть працювати не більше 10 місяців. Відповідно і карти вони отримують на цей термін.

Точно так же люди, які отримали карту на півтора року, не підозрюють про те, що є фірми, які відкривають своїм співробітникам карти на три роки. Звідси і виникає плутанина в інформації.

В яких випадках Карта побиту оформляється на 18 місяців, а в яких – на три роки?

Термін дії карти залежить від того, наскільки підготовленою є агенція праці та який контракт у неї підписаний із заводом або фабрикою, на якій ви збираєтеся працювати.

Якщо ви працюєте через агенцію праці, і в графі договору, яка називається «Місце виконання роботи», вказано будь-якої завод або фабрика, то офіційно ви вважаєтеся працевлаштованим в даному агентстві. Саме воно буде нараховувати вам зарплату. Але фактично виконувати роботу ви будете на зазначеному підприємстві.

У законодавстві таке підприємство називається pracodawca użytkownik («роботодавець-користувач»). Згідно з правилами, працювати у такого роботодавця ви можете не більше 18 місяців протягом періоду в 36 місяців. Тобто, відпрацювавши півтора року, ви отримуєте півтора року коридору.

Коридор розраховується за тією ж схемою, що і коридор по піврічній робочій візі. За контрактами із залученням pracodawca użytkownik працює більшість агенцій. Але, крім цього, існує багато фірм, які оформляють контракти зі співробітниками на три роки. І вони мають два варіанти обходу даного обмеження та продовження терміну роботи до трьох років.

Перший варіант – коли ви будете працювати в агентстві праці, але в графі «Місце виконання роботи» буде вказано, що ви виконуєте роботу на користь агентства праці, а не сторонньої фірми.

Найпростіше перевірити це наступним чином: вивчіть видане вам освядчення або піврічне запрошення на роботу. Там, в графі «Місце виконання роботи» буде прописана не назва конкретного заводу, на якому ви будете працювати, а назва вашого трудового агентства.

Тобто, за фактом ви будете працювати і отримувати зарплату в цьому агентстві, і ніяка фабрика не буде фігурувати у вас в документах. З таким запрошенням ви зможете працювати на будь-якому заводі, у якого є контракт з даними агентством.

Другий варіант роботи через трудову агенцію з картою на три роки – це ті випадки, коли у агентства і заводу підписаний договір аутсорсингу. В цьому випадку агентство наймає вас на роботу, а потім віддає під керівництво конкретного заводу. Далі ви будете працювати вже на цьому заводі, але агенція праці буде фігурувати в ваших документах.

За умовами аутсорсингу місцем виконання роботи буде даний завод. При цьому він буде вважатися вже не pracodawca użytkownik, а повноцінним роботодавцем.

Є ще й третій варіант, який дає можливість отримати Карту побиту на три роки – працювати не через агентство, а безпосередньо у роботодавця. Але таких фірм дуже мало, і беруть туди зазвичай фахівців. усі некваліфіковані працівники мають шанс на працевлаштування тільки через трудове агентство.</p

Тепер ви знаєте, у яких випадках Карта побиту видається на 18 місяців, а у яких – на 36. Якщо у вас залишилися питання, що стосуються оформлення карти, або потрібна допомога з працевлаштуванням в Польщі, звертайтеся до наших консультантів. Контакти вказані на сайті.