Як перевірити фірму в Польщі перед влаштуванням на роботу?

Зміст:

Якщо ви збираєтеся їхати на заробітки в Польщу і вже знайшли роботодавця, незайвим буде перевірити його фірму, щоб не нарватися на шахраїв. Давайте дізнаємося, яким чином це можна зробити.

Чи можна перевірити компанію в Польщі?

Кожен іноземний громадянин, який вирушає на роботу в Польщу, може заздалегідь перевірити компанію, в якій планує працювати. Це допоможе убезпечити себе від втрати часу та грошей, якщо роботодавець раптом виявиться шахраєм, який заробляє на довірливих іноземцях.

Перевірку найкраще провести відразу ж після того, як роботодавець надішле запрошення на роботу. Якщо з’ясується, що компанія легальна і сумлінна, можна сміливо подавати документи на відкриття робочої візи. Для проведення перевірки знадобиться комп’ютер з доступом в інтернет.

Дані, необхідні для перевірки

Для того щоб знайти та ідентифікувати потрібного роботодавця, необхідно знати наступні дані:

 • назва фірми або ПІБ приватного підприємця;
 • КRS;
 • статистичний ідентифікатор компанії (Regon);
 • податковий код (NIР).

Найбільший інтерес представляє KRS. Це державний судовий реєстр. У ньому зберігаються відомості про всі комерційні підприємства, фонди та приватних підприємців. У базі містяться відомості про кожну компанію, її платоспроможності, наявності заборгованостей. На підставі цієї інформації можна зрозуміти, наскільки надійна фірма, що пропонує вам роботу.

Які відомості потрібно перевірити?

Щоб дізнатися, наскільки благонадійною є компанія, необхідно перевірити певні відомості. Якщо присутній хоча б один пункт з перерахованих нижче, потрібно насторожитися:

 • юридична особа не зареєстрована;
 • на даний момент реєстрація скасована;
 • компанія має непогашені заборгованості;
 • є інформація про те, що роботодавець порушував трудове законодавство;
 • фірма займається не тим видом діяльності, який вказаний в базі.

Останній пункт перевірити нескладно. Наприклад, якщо в реєстрі написано, що компанія займається перекладами, а вас запросили для роботи на полях, значить тут явно справа нечиста.

Перевірка роботодавця по REGON, NIP або KRS

Державний судовий реєстр надає всі необхідні відомості для перевірки компанії. Однак непосвяченій людині складно розібратися у всій цій інформації. Ситуація ускладняється тим, що всі дані написані польською мовою, і тому, хто її не знає, буде незрозуміло, що там написано. Тому потрібно точно знати, де і що перевіряти.

Перевірка через Державний судовий реєстр

Сайт Державного судового реєстру містить максимум інформації про всі комерційні організації. Крім того, тут можна перевірити фірму тільки по одному відомому номеру. Це великий плюс для вас, якщо вам ще не вислали запрошення із зазначенням всіх інших даних.

Як перевірити фірму? Вам потрібно зробити наступне:

 1. зайдіть на сайт Держреєстру (KRS) та введіть дані компанії.
 2. знайдіть поле Szukaj (все інше вам не потрібно).
 3. в це поле введіть один з відомих кодів (усі коди мають певну кількість символів, тому система автоматично визначає, що саме ви вводите і видає результат.

Для пошуку краще не використовувати назву підприємства. Деякі фірми мають однакові назви, але різну сферу діяльності, тому тут легко заплутатися.

Після введення одного з кодів, на сайті з’явиться назва компанії та основні відомості про неї. Більш докладні відомості можна дізнатися, перейшовши за рекомендованим посиланням, яке видасть сайт.

На сайті Держреєстру є вся необхідна інформація про фірму, її розташування із зазначенням на карті, а також дата, коли вносилися останні зміни в реєстраційні дані. Крім того, сайт надає доступ до Монітора, на якому вказані всі дії та рішення, прийняті в компанії. Сюди відносяться:

 • борги;
 • наявні судимості;
 • зміна господаря фірми;
 • напрямок діяльності;
 • < li>ліквідація підприємства.

Кожна дата виступає в якості посилання: по ній можна клікнути та отримати детальну інформацію.

Сайт Державного судового реєстру дозволяє дізнатися всю необхідну інформацію про будь-яке підприємство. Як правило, відомостей на цьому порталі виявляється достатньо, щоб зрозуміти, наскільки благонадійним є підприємство.

Якщо ж на цьому сайті виявиться мало даних, можна скористатися іншими інформаційними ресурсами.

Перевірка по базі даних Regon

Цей сайт дозволяє отримати потрібні відомості на підставі одного з трьох номерів. Портал містить не таку повну інформацію, як попередній, але він теж досить зручний. Для перевірки зробіть наступне:

 1. введіть у пошуковий рядок код, адресу або назву компанії.
 2. сайт видасть посилання, перейшовши по якому, можна ознайомитися зі звітом про компанію.
 3. перейдіть за посиланням та дізнайтеся усі необхідні відомості: форму власності, сферу діяльності, прізвище власника та іншу інформацію.

На сайті можна отримати відомості про те, як змінювалася сфера діяльності, чи було банкрутство, чи виключалася фірма з бази даних і т. д.

Якщо в базі даних зазначено, що підприємство завершило свою діяльність або збанкрутувало, а вас запрошують на роботу, значить це шахраї.

Перевірка реєстрів кадрового агентства

Один із способів знайти роботодавця – звернутися до спеціального кадрового агентства. Якщо ви вибрали для себе цей спосіб пошуку, то вам потрібно перевірити роботодавця за реєстрами кадрового агентства.

Не нехтуйте перевіркою роботодавця перед тим як відправитися на заробітки. Перевірка не зажадає багато часу та зусиль, зате допоможе вам не попастися на вудку шахраїв.

Якщо ви хочете поїхати на заробітки в Польщу і шукаєте способи офіційного працевлаштування, зверніться за допомогою в нашу компанію. Ми допоможемо вам з пошуком робочого місця, оформленням візи та вирішенням інших питань. Наші контактні дані вказані на головній сторінці сайту.