Як отримати PESEL в Польщі?

заповнення документів для отримання
Зміст:

Українців, які працюють у Польщі, хвилює питання отримання песеля. Давайте розглянемо цю процедуру, а також зміни, внесені до порядку оформлення документа з 1 травня 2021 року.

Для чого потрібен номер PESEL іноземцю?

З 01.05.2021 року в Польщі набули чинності зміни в правилах ідентифікації платників податків. Перш за все, вони важливі для іноземців, у яких немає номера песель (PESEL).

На сайті польського Міністерства фінансів була розміщена інформація, що відтепер для розрахунку PIT буде використовуватися тільки номер песель. Якщо раніше використовувався номер NIP, то зараз його необхідно замінити на песель. В іншому випадку в наступному році ви вже не зможете розрахувати свої PIT

Раніше система дозволяла, наприклад, при розрахунку PIT-11, замість номера песель, вписувати усі дев’ятки. Система пропускала цей варіант, і ви могли без проблем отримати свої гроші назад на банківську карту. Наступного року зробити цього вже буде не можна. І якщо у вас немає номера песель, то ви не зможете розрахувати PIT і отримати назад свої гроші.

Як отримати номер PESEL в 2021 році?

Процедура оформлення песеля дуже проста. Перше, що вам потрібно зробити, це звернутися в уженд міаста. Місце розташування уженда можна знайти по Гугл-карті. В організації вам потрібно написати заяву про те, що ви хочете отримати номер песель.

Варто сказати, що з 1 травня діють деякі послаблення. Якщо раніше вам потрібно було при оформленні документа надати прописку або договір оренди житла, то зараз цього не потрібно.

Коли подаєте заяву, вкажіть, що вам потрібен песель для розрахунку податків. В цьому випадку у вас не будуть вимагати ні прописки, ні договору оренди житла. Вам просто нададуть номер песель, щоб ви могли здійснювати різні операції.

Оскільки зараз, під час карантину, не всі уженди міаста відкриті, ви можете зайти на їх сайт, знайти адресу електронної пошти та відправити заяву в електронному вигляді. Пишеться вона у вільній формі. Уженд розгляне вашу заяву і надасть номер песель.

Більш детальну інформацію можна знайти тут: https://www.gov.pl/web/gov/uzyskaj-numer-pesel-dla-cudzoziemcow

Як бачите, процедура оформлення настільки проста, що немає сенсу звертатися в якісь фірми, що займаються цим, і платити гроші. Усе можна зробити самому безкоштовно.

Переваги PESEL

Наявність номера песель дає його власнику певні переваги. Ви можете заходити на такі сторінки, як Е-PIT і Е-декларація. На сторінці E-декларація ви можете заповнювати свої декларації, якщо це необхідно. Ну а що стосується сторінки Е-PIT, швидше за все, вона вам і так знайома. Адже саме там ви розраховували свої PIT-11 в 2020 році.

Тепер ви знаєте, для чого потрібен номер PESEL і як його отримати. З песелем вам буде простіше розраховувати PIT-11. Навіть якщо на момент отримання PIT за 2021 рік ви будете перебувати в Україні, то через сторінку Е-PIT без проблем зможете отримати ваші гроші назад.

Якщо у вас є питання, що стосуються роботи в Польщі, або потрібна допомога в оформленні документів, звертайтеся до нас. Наші контакти вказані на сайті.