Як отримати польське громадянство ?

Зміст:

Польща – європейська держава, яка активно розвівається. Вона розташована недалеко від України, Росії та інших пострадянських країн. Завдяки територіальній близькості, мовній та культурній схожості Польща стає оптимальним вибором для українців, росіян та білорусів, які бажають виїхати закордон.

Ще однією перевагою цієї держави є можливість без особливих складнощів отримати громадянство. Процедура його оформлення займає від декількох місяців до року. Причому, для того щоб стати громадянином, зовсім необов’язково відкривати свою фірму або купувати нерухомість. Хоча ці фактори істотно полегшують процедуру.

Давайте дізнаємося, як відбувається отримання польського громадянства, і які документи для цього потрібні.

Документи, необхідні для оформлення громадянства

Для подачі клопотання потрібно зібрати та підготувати наступні папери:

 • заява, у якій вказуються особисті відомості заявника;
 • папір із зазначенням причини клопотання;
 • паспорт;
 • свідоцтво про народження;
 • виписка по рахунку в банку та довідка про доходи;
 • документи на житло (якщо воно є) або договір оренди житла;
 • фото, форматом як на паспорт;
 • автобіографія.

Усі документи потрібно попередньо перевести на польську мову і завірити у нотаріуса. Варто знати, що кожен повнолітній претендент на отримання громадянства в обов’язковому порядку здає тест на знання польської мови, культури, історії та традицій Польщі.

На розгляд заяви уходить від трьох місяців до року. Діти-сироти, а також біженці проходять без черги.

Хто може отримати громадянство?

Згідно із законами Польщі, стати громадянином країни може особа, яка:

 • має польське походження;
 • подає запит про поновлення громадянства;
 • знаходиться в країні на легальних умовах;
 • потрапляє під закон про репатріацію.

Найпростіше стати громадянином Польщі іноземцю, у якого є польське коріння. Якщо батько, мати або обоє батьків були поляками, іноземець може претендувати на отримання громадянства. Якщо поляком є тільки один з батьків, то другий повинен дати письмову згоду на те, щоб дитина стала громадянином РП.

Особи, які перебувають в офіційному шлюбі з громадянином/громадянкою Польщі, та проживають в країні більше трьох років, також мають право на громадянство. Ще одна категорія осіб – громадяни, які отримали ПМЖ на підставі польських коренів:

 • власники бізнесу на території країни (не менше останніх трьох років);
 • які проживають у Польщі не менше 10 років за ВНП або є резидентами Євросоюзу;
 • іноземні біженці, що живуть в Польщі за ПМЖ останні два роки.

Які зміни були внесені до порядку отримання громадянства?

Польський уряд вніс деякі зміни до порядку отримання громадянства своєї країни. Основна зміна полягає в тому, що рішення у видачі цього статусу раніше приймав тільки президент, а зараз такими повноваженнями, крім нього, володіє ще й Воєвода.

Однак президент може видати статус громадянина будь-якій особі, незалежно від того, скільки вона проживає на території Польщі. Бували випадки, коли іноземці ставали польськими громадянами вже через кілька місяців після оформлення ПМЖ.

Якщо мати або батько стає громадянином Польщі, то діти, якщо вони ще не досягли повноліття, теж отримують цей статус в автоматичному порядку. Крім того, за законами Польщі, іноземець не повинен відмовлятися від свого попереднього громадянства при отриманні нового.

Українцю стати громадянином Польщі не так-то складно. Це пов’язано з тим, що в РП проживає дуже багато українців. З 2012 року польським законодавством дозволено мати подвійне громадянство.

Для того, щоб стати громадянином Польщі, потрібно:

 • знання польської мови;
 • наявність стабільного заробітку на території держави (він повинен бути підтверджений відповідними документами);
 • наявність прописки.

Як отримати громадянство на підставі національної ознаки?

Особи, у яких батько або мати були поляками, мають повне право претендувати на отримання громадянства. Якщо ж дитина просто народжується на території держави, то права стати громадянином вона не має.

Спочатку необхідно надати документи, що підтверджують наявність польських коренів, потім стати на чергу на отримання ПМЖ, отримати Карту Поляка та очікувати рішення влади. Якщо чоловік/дружина є громадянином країни, то потрібно надати їх документи.

Карта Поляка дозволяє проживати і законно працювати на території держави до 10 років. Крім того, вона дозволяє подати заяву на ПМЖ, а потім і на громадянство. На розгляд заяви уходить від декількох місяців до року.

Оформлення громадянства на підставі володіння бізнесом або отримання освіти

У польських вузах навчається багато студентів-іноземців. Після закінчення навчального закладу студенти отримують можливість пройти практику на різних підприємствах. Хорошим фахівцям пропонують роботу. На підставі цього вони потім можуть претендувати на ПМЖ і громадянство.

Власники бізнесу на території Польської Республіки також мають право стати громадянами країни. Іноземці можуть відкрити свою фірму через два тижні після прибуття до країни. Вартість реєстрації фірми – приблизно 2 000 євро. Після цього, протягом п’яти років, можна отримати свідоцтво на проживання, ПМЖ та громадянство.

Якщо ви хочете знайти легальну роботу в Польській Республіці або відправитися туди на навчання, звертайтеся за допомогою в нашу компанію. Ми допоможемо вам з оформленням документів, складанням клопотань та заяв, пошуком роботи та вирішенням інших питань. Зв’язатися з нами можна за телефонами, вказаними на сайті.