Як подати в суд за довге очікування Карти побиту

papka z dokumentami dlya pozovu v sud ta suddіvs'kij molotok

Багато українців, які подають документи на Карту побиту в Польщі, стикаються з проблемою довгого очікування. Якщо ви подали на оформлення карти і чекаєте її вже більше 60 днів, ця стаття буде корисна для вас. Ви дізнаєтеся, як прискорити оформлення картки або отримати фінансову компенсацію від держави за довге очікування.

Тривале очікування тимчасової Карти побиту – це проблема, про яку чули багато працюючих в Польщі іноземці. Людям доводиться чекати документ по кілька місяців. Рекордний термін очікування, зафіксований у Польщі, склав 1259 днів, тобто більше трьох років!

З початку 2020 року в Польщі почала набирати популярність подача скарг до суду на ужонди воєводські. Хтось із іноземців втомився чекати свою карту і звернувся до юриста, щоб з’ясувати, чи є такі дії з боку ужонда правомірними.

Юрист сказав, що подібні дії правомірними не є, тому можна подати на ужонд до суду. Для звичайного українця така справа є вельми незвичайною, адже як можна подавати в суд на організацію, яка не встигає зробити карту через велику кількість заявок?

Насправді це не має абсолютно ніякого значення. Ужонди воєводські беруть з клієнтів оплату в розмірі 440 злотих за виготовлення Карти побиту. І якщо вони не справляються зі своїми обов’язками у встановлені терміни, то повинні відшкодувати весь додатковий час очікування.

За 2020 рік українці виграли сто судових процесів. Загальна сума компенсації, виплачена державою, склала 196 тис. злотих. Крім компенсації, усі ці люди відразу ж отримали свої Карти побиту. Якимось дивним чином в ужондів знайшовся час, щоб розглянути їх заявки і швидко оформити карти.

На початок 2021 року в Польщі було зафіксовано ще 183 скарги. Тобто проти ужондів відкрито ще 183 справи. Ці справи розглядаються і успішно закриваються на користь українців. Подавши скаргу, можна швидко отримати не тільки свою карту, але й невелику компенсацію.

Таким чином, якщо ви вже більше двох місяців очікуєте отримання Карти побиту, можете скористатися цим способом. Причому, причини очікування не мають значення. Наприклад, вас не викликають на зняття відбитків пальців або ви їх вже здали, але все одно довго чекаєте своєї черги і т. д. У будь-якому випадку ви можете звернутися до юриста і проконсультуватися з ним з цього питання. Він підкаже, що потрібно робити.

Варто сказати, що багато заяв просто не доходили до суду, оскільки, коли в ужонд приходило оповіщення, що українець написав скаргу, організація відразу зв’язувалася з ним і виготовляла його карту протягом семи днів.

Таким чином, подача заяви до суду – діючий інструмент, яким обов’язково потрібно користуватися. Тому не чекайте занадто довго, а знайдіть будь-якого польського юриста і обговоріть з ним це питання.

Якщо ужонд заявляє вам, що у нього багато справ і немає часу зробити карту вчасно, не вірте. Як показує практика, при відкритті судового розгляду, час на оформлення карти знаходиться дуже швидко.

Подача скарг до суду – корисна практика. Чим більше їх буде надходити, тим швидше керівництво ужонда вирішить питання з чергами. Держава не захоче нести збитки, постійно виплачуючи компенсації, тому вживе заходів щодо налагодження роботи організації.