Як анулювати запрошення на роботу в Польщі?

anulirovat-priglashenie-na-rabotu

Зміст:

З кожним роком в українців виникає все більше питань, пов’язаних з піврічним запрошенням на роботу. З того часу, як цей документ був введений в Польщі, українці навчилися використовувати його в повній мірі. Однак є один аспект, який викликає масу суперечок – це ануляція запрошення.

Бувають випадки, коли отримане українцем запрошення на роботу в Польщі доводиться анулювати. Давайте дізнаємося, що це за випадки, а також хто і як проводить ануляцію, і які складнощі можуть виникнути в процесі.

Нагадаємо, що в Польщі в 2018 році був прийнятий закон, який дає можливість мати тільки одне запрошення в конкретний період часу. До 2018 року українці могли мати скільки завгодно запрошень одночасно. Але потім закон заборонив це, і зараз ви можете мати не більше одного запрошення.

В якому випадку потрібна ануляція запрошення?

Існує дві важливі причини, за якими вам може знадобитися ануляція.

 1. Ви хочете поміняти роботу. При зміні роботодавця необхідно міняти запрошення. Тобто, новий роботодавець зобов’язаний оформити вам нове освядчення. Однак його не можна зробити до тих пір, поки не анульовано попереднє.
 2. Ви звільняєтеся з роботи та їдете назад в Україну. У цьому випадку запрошення також потрібно анулювати.

У цього документа є свій коридор дії. По ньому ви можете працювати 180 днів на рік. Наприклад, якщо ви приїхали по біометричному паспорту, відпрацювали 90 днів, повернулися в Україну і не анулювали запрошення, ваші дні будуть витрачатися далі.

Тобто, ви будете перебувати в Україні та втрачати при цьому можливість через три місяці знову поїхати працювати по безвізу, тому що вільні дні спливуть. З такою проблемою стикається багато людей.

Тому, якщо ви їздите в Польщу по безвізу, стежте за кількістю відпрацьованих днів і анулюйте запрошення перед тим як повернутися в Україну.

Чи можна самостійно анулювати запрошення?

У вас може виникнути питання: чи можна анулювати документ самому, без участі роботодавця? На практиці це зазвичай робить роботодавець, проте бувають ситуації, коли він не хоче або не може. На цей випадок є варіант самостійної ануляції.

Цей спосіб досить неоднозначний, оскільки він нечітко прописаний в польському законодавстві. Однак існує інструкція, як правильно подати заяву на ануляцію, і нижче вона буде приведена.

Для чого анулювати запрошення самому?

За законом ануляція запрошення – це обов’язок роботодавців. Однак вони не завжди виконують свої обов’язки в повному обсязі. Ваш наймач може забути зробити це або просто не знати закону.

Зустрічаються і технічні помилки, коли роботодавець сказав, що анулював документ в той час, як цього не було зроблено. Ну і, звичайно ж, можливі випадки шахрайства. Наприклад, була відкрита фірма, зроблена певна кількість запрошень, а потім фірма закрилася. У цьому випадку ви навіть не можете звернутися до роботодавця, оскільки фірми більше не існує.

Як вже було згадано вище, точної, прописаної в законі процедури самостійного анулювання запрошень не існує. Однак там є інформація такого змісту:

«У разі, якщо іноземець закінчив роботу раніше зазначеного в освядченні терміну, необхідно повідомити про це уженд праці, інакше за період виконання роботи буде прийнятий весь термін дії запрошення. Інформацію в управління праці може подати як роботодавець, так і іноземний громадянин».

Тобто, в законі прямо заявлено про можливість анулювання освядчення самим працівником. Але, на жаль, спосіб такого скасування не пояснюється. Проте, на практиці такі заяви приймаються.

Інструкція з анулювання запрошення

Щоб скасувати дію документа, необхідно зробити наступні кроки:

 1. Написання заяви. У заяві потрібно вказати наступні відомості:
  • Дані організації, в яку подається заявка (уженд, який видав запрошення);
  • докладні відомості про роботодавця (вони є в запрошенні);
  • інформація про вас;
  • параметри освядчення та його номер;
  • причина ануляції (неявка або звільнення з роботи);
  • підтвердження того, що ви ознайомлені з наслідками надання неправдивої інформації;
  • дата і підпис.
 2. Подача заяви в уженд праці. Найнадійніший спосіб – самостійно віднести документ в організацію. Його також можна надіслати поштою, але це займе більше часу. Тому, якщо є можливість, краще самому віднести заяву.

Власники цифрових підписів або акаунтів в ePUAP мають можливість подати заяву в електронній формі. Для цього необхідно зайти на сайт відповідного уженда праці та зареєструватися там за допомогою ePUAP.

Потім потрібно увійти в систему, перейти на сторінку подачі заяв, заповнити всі поля і відправити. Після цього на вашу електронну скриньку прийде підтвердження, а в подальшому і результати розгляду (анульований документ чи ні).

Тепер ви маєте чітку інструкцію, як анулювати запрошення, якщо роботодавець цього робити не хоче або не може.

Чому не варто брати безкоштовні запрошення на роботу?

У соціальних мережах і на сайтах оголошень часто пропонують безкоштовні запрошення на роботу в Польщі. Фірми обіцяють безкоштовно зробити документи і відправити їх в Україну. Звичайно, це виглядає заманливо, але на ділі все не так просто. Багато людей, які вирішили скористатися такою пропозицією, тепер взагалі не можуть виїхати на роботу.

Суть шахрайської схеми в наступному. Фірми, що пропонують подібні послуги, просять у вас скани паспорта і роблять запрошення. Потім повідомляють вам, що роботи на даний момент немає, але запрошення вони не анулюють, поки ви не заплатите 100 доларів.

Якщо ж документ не анулювати, то ви не зможете в найближчі півроку поїхати в Польщу. На це і роблять розрахунок шахраї. Причому, самостійно скасувати запрошення не вийде, оскільки ви не знаєте де, ким і на який термін воно було зареєстровано.

В такому випадку вам доведеться або заплатити шахраям, або чекати півроку, поки термін дії документа закінчиться. Як бачите, адекватного виходу з цієї ситуації не існує, тому будьте обережні.

На щастя, не всі фірми так роблять, і є роботодавці, які безкоштовно або за мінімальну суму оформлять справжнє запрошення. Важливо з самого початку знати, де і ким буде реєструватися документ. Тому просіть представників, з якими спілкуєтеся, надати вам ці відомості.

Якщо вам потрібна допомога з пошуком роботи в Польщі, звертайтеся до нас за допомогою. Наші контакти вказані на сайті.