Чи можна в’їхати в Польщу з простроченою візою?

паспорт с печатью просроченой визи

Українці часто задають питання: чи можна в’їхати в Польщу, якщо термін дії візи вже закінчився? Давайте розберемося.

У польському законодавстві немає чітко прописаного пункту, що стосується використання простроченої візи. Там говориться, що усі візи автоматично продовжуються до кінця карантину плюс ще 30 днів після його закінчення. Але там немає пункту про перетин кордону, тому прикордонники часто трактують закон по-своєму. Одні дозволяють в’їжджати в Польщу за простроченою візою, а інші – ні.

Якщо ви на якомусь форумі або у соцмережі, наприклад, у Фейсбуці, задасте питання про перетин кордону по простроченій візі, однозначної відповіді не отримаєте.

Одні люди вам напишуть, що це можливо і поділяться особистим досвідом або досвідом друзів чи родичів. А інші скажуть, що зробити це не вийде і знову ж таки, розкажуть, про те, як їх самих або їх друзів не пропустили.

І обидві категорії людей будуть праві. Оскільки саме так все і відбувається. Деякі прикордонники дозволяють їхати з простроченою візою, а деякі розгортають людей назад.

Таким чином, все залежить від службовця митниці, який перевірятиме ваші документи. Рішення, пропустити вас чи ні, він приймає сам, на свій розсуд.

І якщо він вирішить вас не пропускати, то знайде обґрунтування свого рішення. Швидше за все, він скаже, що закон дозволяє перебувати в Польщі з простроченою візою, але перетинати кордон по ній не можна.

Тут усе так само, як і з печаткою, що підтверджує початок процесу оформлення Карти побиту. Про неї вже згадувалося в одній з наших статей. З цією печаткою ви можете перебувати на території Польщі, але не можете перетнути кордон. Вам обов’язково необхідно мати або діючу візу, або вільні дні по безвізу. Якщо ж ні того, ні іншого немає, то вас просто не пропустять через кордон.

Підводячи підсумки, можна сказати, що їхати чи не їхати по простроченій візі в Польщу – вирішувати вам. Головне, щоб ви розуміли ризик. Звичайно, якщо у вас є можливість дочекатися вільних днів по безвізу або оформити робочу візу, краще зробити це.

Таким чином, вам не доведеться переживати, пропустять або не пропустять вас на кордоні. І ви не витратите гроші та час на поїздку даремно. Ознайомившись з усім вищесказаним, ви можете самостійно прийняти рішення.

Якщо вам потрібна допомога в оформленні візи та інших документів для працевлаштування в Польщі, звертайтеся до нас. Наші контакти вказані на сайті.