Що робити якщо польський роботодавець вас обдурив

Зміст

Щорічно все більше українців прагнуть до Європи на заробітки: хороша заробітна плата, приємні умови праці, можливість оформлення ПМЖ і в майбутньому громадянства – все це приваблює громадян України і обіцяє можливістю не тільки добре заробити, але і влаштувати своє життя.

Після того, як у України відкрився безвізовий режим з ЄС, їхати на заробітки стало набагато більше. Польща користується особливою популярністю у слов’ян, оскільки має схожий менталітет, культурні цінності і традиції, а мова набагато швидше вчитися через те, що також належить до слов’янської мовної групи.

Однак у роботи закордоном є і свої небезпеки: нечесні роботодавці, не дотримання умов договору, нелюдські умови праці. Що робити, якщо ви, наприклад, вирушили до Польщі на заробітки і зіткнулися з шахраями? Як захистити себе?

Основні проблеми при влаштуванні на роботу 

Найпоширеніші проблеми, з якими стикаються українці в Польщі при влаштуванні на роботу:

  • відсутність вихідних
  • менша заробітна плата, ніж вказана в договорі
  • жахливі умови праці
  • відсутність нормальних житлових умов
  • понаднормова неоплачувана праця

Як уникнути проблем з роботодавцем?

Перше, про що варто пам’ятати, вирушаючи на підробіток в Польщу, оформлення робочої візи. Без неї працювати закордоном небезпечно: ніхто не зможе захистити ваші права. Наступне, про що треба знати – оформлятися на роботу потрібно виключно за допомогою агентств з високою репутацією. За свою допомогу в пошуках підходящої вакансії вони не повинні брати грошей, відповідно до законодавства України. Компанія EWW Ukraine готова надати вам великий список компаній в Польщі, що пропонують хорошу роботу в різних сферах.

Також слід пам’ятати про те, що якщо ви оформлені на роботу на легальній основі, то законодавство на вашому боці. Можна дізнатися номери телефонів інформаційної лінії для мігрантів, а також звернутися в посольство України в разі жорстокого поводження з вами.