Що брати з собою на роботу в Польщу

Зміст

Якщо ви щільно зайнялися питань свого працевлаштування в Польщі, то швидше за все замислюєтеся і про майбутню поїздку: іноді сосредотачиваясь на основних і важливих речах, як потрібні документи, віза, робоча угода, з поля зору вислизають якісь дрібниці, які надалі на новому місці можуть стати причиною головного болю.

Наприклад, збираючись в Польщу на заробітки, ви можете не врахувати певних деталей, і не узяти з собою в дорогу того, без чого не представляєте свій комфортний побут: засоби гігієни, ліки або щось ще.

Не можна сказати, що РП – країна, де звичні українським громадянам речі складно знайти, але навіщо зайві занепокоєння і витрати? У цій статті ми розповімо, що брати з собою в Польщу, і допоможемо вам уважно зібратися в дорогу.

Які документи вам згодяться?

Зібрати потрібний пакет документів і паперів в дорогу – одне з основних і найважливіших питань : забути якийсь папір, може поворот назад від самої межі. При перетині кордону вам знадобляться два основні документи:

  • паспорт з візою або можливістю безвіза
  • запрошення на роботу і робочий договір

Якщо ж ви перетинаєте межу на власному автомобілі, то будуть потрібні також відповідні документи на машину. Також слід врахувати нюанс: якщо ви маєте спеціальні приписи лікарем стосовно певних медикаментів, необхідно мати з собою медичний документ, що дозволяє їх купівлю.

Збори особистих речей

В цьому випадку, звичайно ж, список досить індивідуальний : ми підготували базову підбірку на підставі досвіду тих, хто вже переїжджав в іншу країну в цілях працевлаштування.

Одяг – враховуйте сезон, в який ви плануєте поїздку, а також тривалість трудового договору. Якщо ви плануєте подовжувати контракт, прихопите щось з одягу для інших сезонів. Одяг не повинен займати увесь ваш багаж: особливу увагу приділите нижній білизні, а також одягу для будинку. При упаковці цієї частини багажу, також зважайте на специфіку вашої роботи : можна заздалегідь уточнити у майбутнього працедавця про наявність спецівок або уніформи. Також слід узяти з собою спеціальні гумові тапочки для душу.

Засоби гігієни – такі предмети, як мило і шампуні можна купити і на місці навіть в перші дні за абсолютно розумними цінами. Зверніть увагу на бритви, гребінці, рушники, манікюрні набори і все те, що ви не можете розділити з незнайомими людьми, оскільки це може відгукнутися передачею інфекцій і хвороб. В деяких випадках доречно узяти з собою комплект постільної білизни.

Посуд – звичайно, немає ніякої необхідності ввозити в країну половину власної кухні, але варто потурбуватися про персональний кухоль, тарілку, ложку і вилку. Окрім цього, краще зв’язатися заздалегідь з працедавцем і хазяїном квартири, і дізнатися, що з посуду є в наявності, а що краще прихопити.

Їжа – “найнебезпечніший” пункт: саме при ввезенні продуктів харчування з України в Польщу здійснюється максимальна кількість помилок. Не можна ввозити продукти тваринного походження – м’ясо, сало, молоко,, а також продукти прямої переробки – наприклад, молочний шоколад. Деякі можуть навіть бути вимушені розлучитися з бутербродами в дорогу, із-за наявності сала або м’яса. Не слід також брати надто багато продуктів тривалого зберігання : крупи, макарони, каші в Польщі стоять в ту ж ціну, що і в Україні.

У разі тютюнових виробів, в РП ціни значно вище, а на межі правила строгі – блок сигарет допускається при перетині кордону авіа шляхом або водним, а дві пачки – наземним.

Аптечка – важливий пункт, який може коштувати вам не лише великих витрат, але і здоров’я. Особисті препарати брати варто обов’язково: по-перше в Польщі медикаменти коштують недешево, а по-друге видаються по рецепту, тому якщо у вас є певні необхідні ліки – треба брати з собою. Бажано зібрати стандартний набір аптечки : протизапальні, жарознижуючі, противірусні, знеболюючі, протидіарейні.

Інструменти або устаткування – не варто намагатися провезти в країну масивні або великогабаритні інструменти, наприклад, будівельне устаткування – усе необхідне буде видано вам на місці роботи. Але якщо ви майстер по манікюру або визажист, невелике устаткування, що заздалегідь декларує пропустять без складнощів.

Про що ще варто потурбуватися збираючись в Польщу на роботу?

Звичайно, щоб подорож була в радість, необхідно потурбуватися і про такі дрібниці, як польська сим-карта: можна заздалегідь вивчити тарифи, послуги, ціни і вибрати для себе оператора і відповідний пакет послуг.

Придбайте для себе розмовника і карту міста, в якому житимете : це дозволить не сильно переживати на місці, швидко влитися в нове середовище і почати учити мову.

Ще важливий нюанс підготовки до поїздки – розрахувати засоби, які можуть згодитися на перших порах : гроші на проїзд до місця роботи, засобу для непередбачених витрат, гроші на форс-мажорні обставини.

Правильна підготовка до поїздки і ретельно зібраний багаж може значно полегшити для вас переїзд, і зробити перебування в новій країні максимально комфортним.