Електронне запрошення на роботу в Польщу

zobrazhennya leptopa na rukakh u lyudini i`z nadpisom na ekrani` mozhlivi`st` praczevlashtuvannyaЗміст:

За період пандемії в Польщі змінилося багато правил, що стосуються працевлаштування українців. Однією зі змін стала реєстрація та видача запрошень в електронному, а не в звичному паперовому вигляді.

Однак нововведення викликає велику недовіру з боку співвітчизників, оскільки сфера працевлаштування славиться великою кількістю шахраїв. Давайте розберемося, чи дійсно можна подати електронну заяву до візового центру для оформлення польської робочої візи.

Навіщо потрібно електронне запрошення?

Польська влада впровадила видачу електронних запрошень для того, щоб зменшити кількість контактів між людьми під час пандемії коронавірусу. Небезпека зараження як і раніше залишається високою, тому люди і зараз змушені користуватися дистанційними послугами.

Для впровадження системи була створена електронна база. У неї потрапляють усі запрошення, які реєструються польськими Ужендами праці. Доступ до цієї бази отримали абсолютно всі інстанції, що знаходяться в Польщі, а також усі консульства за межами країни.

Вони можуть перевірити всю інформацію, що стосується вашого запрошення, у своїй електронній системі. Тому оригінал запрошення в паперовій формі більше не потрібен. Тобто, тепер досить просто мати електронний варіант запрошення. Його вам можуть вислати у Вайбер або на електронну пошту.

Якщо вам потрібно подати цей документ у візовий центр для відкриття робочої візи, просто роздрукуйте його на папері та подайте замість оригіналу. Звучить це дуже дивно, тому у багатьох викликає недовіру. Однак польське консульство в Україні підтверджує цю інформацію.

Якщо ви не вірите інформації з інтернету, можете ознайомитися з нею в офіційному джерелі – на сайті польського консульства в Україні: https://www.gov.pl/web/ukraina/konsulat-generalny-rp-w-winnicy Тут вказані контакти організації. Ви можете зателефонувати до консульства і отримати відповіді на усі питання

Відмінні риси електронного запрошення

Запрошення в електронному вигляді відрізняється від звичайного паперового документа. Перш ніж приступити до оформлення, ознайомтеся з деякими його особливостями. Якщо ви будете знати, як виглядає цей документ, шахраї не зможуть вас обдурити, запропонувавши підроблене запрошення.

  1. Обов’язковий QR-код. Якщо в запрошеннях старого зразка він міг як бути присутнім, так і бути відсутнім, то в нових запрошеннях код має бути обов’язково. Розташовується він у верхній лівій частині документа.
  2. Червоні написи. На документі присутні написи, зроблені червоним кольором. Це електронні підписи, що мають таку ж юридичну силу, як і звичайні. Підпис, розташований вгорі, належить людині, яка подає вашу заявку на запрошення, тобто представнику польського трудового агентства. Підпис, який знаходиться внизу, належить представнику польського уженда, який підтверджує реєстрацію цього запрошення. У самому низу документа, під підписом, вказуються дані людини, яка підписала його.

Якщо вам надішлють запрошення без QR-коду і червоних підписів, роздруковувати його не можна – потрібно мати оригінал. Якщо на надісланому документі немає або коду, або підписів – вам знову ж знадобиться оригінал.

Такі запрошення не є документами нового зразка і роздрукувати їх для подачі у візовий центр не вийде. У вас в будь-якому випадку запросять оригінал. Тому, отримавши електронне запрошення, обов’язково зверніть увагу на ці особливості.